UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dąbka do remontu

 
Elbląg, Dąbka do remontu
(fot. Anna Dembińska)

Miasto wyremontuje kolejny odcinek ulicy płk. Dąbka. Ratusz właśnie ogłosił przetarg w tej sprawie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont zakończy się w wakacje.

W budżecie miasta w tym roku na odnowę nawierzchni dróg zaplanowano 931 tysięcy złotych (dla porównania w ubiegłym roku były to 3 mln zł). Jednym z ważniejszych wydatków ma być modernizacja części ulicy Dąbka. Urzędnicy zdecydowali, że wyremontowane będą obie jezdnie ul. Dąbka od ul. Cichej do Królewieckiej i jezdnia wschodnia od ul. Cichej do Piłsudskiego, w sumie odcinek o długości 1,6 kilometra.
       Ratusz ogłosił właśnie przetarg na to zadanie, dorzucając do niego również odnowę 180-metrowego odcinka ul. Szarych Szeregów. Zwycięzca przetargu będzie musiał w obu przypadkach odnowić chodniki, ścieżki rowerowe, odnowić nawierzchnię jezdni, przebudować sieci elektroenergetyczne i teletechniczne oraz kanalizację. Firmy mają czas na składania swoich ofert do 13 marca, będą one oceniane pod względem ceny, udzielonego okresu gwarancji na prace i proponowanego terminu wykonania. Maksymalny wynosi 120 dni od przekazania placu budowy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • każde wyremontowane 100 metrów w mieście mnie ciesz :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 2
  pil(2017-02-27)
 • Nie zapomnijcie o Tysiąclecia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2017-02-27)
 • Z czego będą ścieżki rowerowe? Bo jak z polbruku, to my dziękujemy za takie partactwo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 5
  pacyfista(2017-02-27)
 • Remont zakończy się w wakacje, ale którego roku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 7
  RedaktorJabłkalski(2017-02-27)
 • Obiecywali Słowackiego. I na obietnicach się skończyło. Nawet chwalili się, że mają na to odłożone pieniądze. I na przechwałkach się skończyło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  To ja(2017-02-27)
 • po co takie fragmentaryczne naprawy po 100-200m ? miałoby to sens gdyby kolejne odcinki naprawy łączyły się ze sobą, a to wychodzi tak, że każdy kolejny remontowany odcinek jest robiony według osobnego planu w wyniku czego nie ma ciągłości jedności odcinka dotyczy to np. szerokości ścieżki rowerowej w odcinku remontowanym dzisiaj będzie miała przykładowo 2m szerokości a w dalszym odcinku remontowanym za 2 lata ścieżki się nie uwzględni albo będzie miała 3m szerokości. . .::Więc po co tworzenie byle czego?::. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 11
  (2017-02-27)
 • Kiedy naprawicie ulicę na Żeglarskiej szczególnie od Pionierskiej do Owocowej, my też płacimy podatki a na ulicy dziura na dziurze przez co od wstrząsów ściany pękają w budynku nr. 33 - 36.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  tt(2017-02-27)
 • Kiedy ścieżka wzdłuż Grunwaldzkiej, żeby wreszcie połączyć ścieżkę kończącą się przy Komeńskiego ze ścieżką przy rondzie Kaliningrad? Bo tak jak jest teraz, to zupełnie bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 3
  Endy(2017-02-27)
 • Tylko kolejnego przejścia pieszym przy okazji nie odbierajcie! Kierowców piekli, gdy muszą stać 15sekund! przed przejściem, ale Pieszy nie ma prawa się wściekać, gdy musi nadkładać 200 metrów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 6
  oxx(2017-02-27)
 • gdyby radni PO i PiS nie rozdrapali pieniędzy na różne bzdury, byłoby więcej remontów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 10
  (2017-02-27)
 • Będzie rozpierdziel i paraliż komunikacyjny jak na raz zaczną robić linię tramwajową na skrzyżowaniu Roweckiego-Armi Krajowej-12 Lutego-Hetmańska i jeszcze Dąbka będzie rozkopane...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2017-02-27)
 • Tylko nie firma co remontowała Robotniczą i Obr. Pokoju. Na robotniczej już są pozapadane studzienki, a na Obrońców Pokoju nadal niedokończone pobocze /brak wyrównania poziomu jezdni z poboczem-20 cm uskok/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  partackiodbiór(2017-02-27)
Reklama