UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dar serca na czterech kołach

 
Elbląg, Dziś Szpital Miejski w Elblągu otrzymał kolejną karetkę
Dziś Szpital Miejski w Elblągu otrzymał kolejną karetkę (fot. Anna Dembińska)

Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu otrzymał karetkę. To już drugi pojazd do transportu medycznego podarowany przez firmę z Malborka. Używany przez austriacki Czerwony Krzyż, odkupiony w dobrym stanie, z małym przebiegiem będzie służył pacjentom z naszego miasta i okolic. - Ta karetka bardzo usprawni nam pracę - cieszy się Maciej Latecki, kierownik działu technicznego Szpitala Miejskiego. Zobacz zdjęcia.

- W ubiegłym roku, dzięki życzliwości firmy Leier, szpital został wyposażony w karetkę i wtedy powiedziałem, że życzylibyśmy sobie więcej takich okazji. Panowie prezesi wzięli sobie do serca tę prośbę i dziś mamy kolejną karetkę - z uśmiechem wspominał prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Będą z niej korzystać mieszkańcy Elbląga, ale i okolicy, którzy w tym szpitalu muszą ratować swoje zdrowie.
       Firma Leier z Malborka, jak przypomniał jej wiceprezes Mirosław Rogaczewski, od początku swojej działalności przekazała w sumie 12 karetek, które służą społeczności Malborka, Elbląga i Tczewa: - Myślimy o społeczeństwie, bo to mogą być nasi przyszli klienci - zauważył.
       Pojazd, który dziś (24 kwietnia) oficjalnie został przekazany Szpitalowi Miejskiemu w Elblągu, wcześniej używany był przez austriacki Czerwony Krzyż.
       - Został przez nas odkupiony, nie mamy jednak możliwości odpisania sobie tego wydatku od podatku - podkreślił wiceprezes Rogaczewski. - Koszty zostały powiększone o przegląd i drobne naprawy, ale jesteśmy usatysfakcjonowani, że coś możemy dobrego zrobić. Obdarowywanie też jest przyjemne (uśmiech).
       - To dar nie tylko finansowy, ale i dar serca - zauważył Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala.
       Auto, które zostało dziś przekazane: rok prod. 2012 , poj. 2 litry, moc 140 koni mechanicznych, 400 tys. km przebiegu: - Jak na ten silnik to niedużo - zapewniał Maciej Latecki, kierownik działu technicznego Szpitala Miejskiego w Elblągu. - Wyposażenie medyczne podstawowe (ważne - fotel kardiologiczny), dla naszych potrzeb w zupełności wystarczające. Samochód będzie wykorzystywany do przewozu pacjentów pomiędzy szpitalami, a także do wyjazdów po krew do Olsztyna czy Gdańska. W tej chwili dysponujemy trzema karetkami, co usprawni nam pracę.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama