UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Dariusz Barton zaopiekuje się wojewódzkimi zabytkami

 
Elbląg, Dariusz Barton został Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
Dariusz Barton został Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Miejski Konserwator Zabytków w Elblągu Dariusz Barton został dziś (28 października) powołany przez wojewodę warmińsko-mazurskiego na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Planowane jest spotkanie prezydenta Elbląga z wojewodą i rozmowa na temat tego, co dalej z obowiązkami konserwatora w naszym mieście.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wręczył dziś Dariuszowi Bartonowi powołanie na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowe obowiązki przejmie 14 listopada.
       Dariusz Barton jest elblążaninem (rocznik 1958). Pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. W latach 1986-1993 pracował w Biurze Dokumentacji Zabytków Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Elblągu na stanowisku inspektora wojewódzkiego ds. zabytków ruchomych, muzeów i zabytkowego krajobrazu. W latach 1993-96 pracę zawodową kontynuował w Wojewódzkim zarządzie Parków Krajobrazowych w Elblągu jako specjalista ds. promocyjnych i wydawniczych, a następnie w latach 1996-97 jako starszy inspektor wojewódzki ds. kultury w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Zawodowo związany

  Elbląg, Dziś wojewoda wręczył Dariuszowi Bartonowi powołanie na nowe stanowisko
Dziś wojewoda wręczył Dariuszowi Bartonowi powołanie na nowe stanowisko (fot. nadesłana)

również z Teatrem Dramatycznym w Elblągu, gdzie w latach 1997-2003 pełnił kolejno funkcje: głównego specjalisty ds. organizacyjno-technicznych, po. dyrektora teatru i dyrektora naczelnego teatru (od 1998 do 2003 r.). W latach 2004-2007 prowadził własną działalność gospodarczą. W roku 2009 objął stanowisko Konserwatora Zabytków Malborka, a w 2013 Konserwatora Zabytków w Elblągu. W 2014 roku był inicjatorem i koordynatorem opracowania wydawnictwa „Renowacje i Zabytki" poświęconego tematycznie Elblągowi. Autor wielu publikacji o charakterze badawczym i popularno-naukowym.
       Podczas dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie powołanie na stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska  odebrała Joanna Kazanowska, która rozpocznie pełnienie nowych obowiązków 1 listopada.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama