Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Debata zagrożona?

 
Elbląg, Debata zagrożona?
fot. WS

Chodzi o debatę kandydatów na prezydenta Elbląga Elżbiety Gelert i Jerzego Wilka, organizowaną przez Telewizję Elbląską, ale także o inne debaty między kandydatami. Debata w Telewizji Elbląskiej miała się odbyć w poniedziałek, w końcu w czwartek, ale może się nie odbyć wcale. Otrzymaliśmy dziś „Oświadczenie Elżbiety Gelert w sprawie unikania udziału w debatach przez Jerzego Wilka”. Oto ono:

„Nie rozumiemy, dlaczego sztab wyborczy kandydata Jerzego Wilka cały czas unikał ostatecznych deklaracji w kwestii debat medialnych, odsuwając tym samym konfrontację swojego programu wyborczego z propozycjami Elżbiety Gelert. To nieodpowiedzialne podejście w stosunku do mieszkańców Elbląga oraz kontrkandydatki.
     
     PiS nie chce debat i dziennikarzy
     
Sztab wyborczy Jerzego Wilka od samego początku zwodził sztab Elżbiety Gelert i organizatora debaty – Telewizję Elbląską w kwestii organizacji debaty prezydenckiej zaplanowanej pierwotnie na poniedziałek 1 lipca na godzinę 18. Termin ten był podany jeszcze przed pierwszą turą wyborów, tj. 17 czerwca.
     Na spotkaniu w czwartek 27 czerwca przedstawiciele sztabu Jerzego Wilka zażądali trzech zmian od organizatora i sztabu poseł Gelert. Chodziło o zmiany formuły debaty w postaci wyrzucenia pytań od publiczności oraz wyłączenia udziału publiczności w debacie. Sztab wyborczy PiS zażądał też zmiany osoby moderatora, Pana Piotra Marka, na innego dziennikarza Telewizji Elbląskiej i w końcu zmiany terminu debaty na bliżej nieokreślony z powodu krajowych obowiązków kandydata PiS na Prezydenta Elbląga (obecności na kongresie w Sosnowcu, konferencji prasowej w Gdańsku, spotkaniach w Warszawie i Toruniu).
     W sobotę sztab Elżbiety Gelert zaproponował termin alternatywny debaty dla Telewizji Elbląskiej na czwartek na godzinę 18. PiS termin ten niezdecydowanie potwierdził dopiero w poniedziałek ok. godziny 21, jak to określiła Pani rzeczniczka kandydata, po konsultacji z „Prezesem”. Jednocześnie żądając usunięcia z debaty części pytań zadawanych między kandydatami.
     
     Czego obawia się Jerzy Wilk?
     
Sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości również wymusił zmianę formuły audycji Radia Gdańsk z debaty między kandydatami na wywiady jeden po drugim. Nie odpowiadał również na próby kontaktu z Radiem Olsztyn oraz przez długi czas nie potrafił porozumieć się ws. debaty w TVP Olsztyn.
     Sztab Elżbiety Gelert apeluje do sztabu Jerzego Wilka o zaprzestanie unikania bezpośredniej konfrontacji między kandydatami do fotela Prezydenta Miasta. Elblążanie zasługują na szansę oceny kandydatów w takim starciu, bo będzie to prawdziwa okazja do porównania programów wyborczych, kompetencji i charakterów obojga pretendentów. Jeżeli Jerzy Wilk boi się takiej konfrontacji i jego celem jest doprowadzenie do braku debaty, to niech to powie wprost. Zachowanie członków sztabu wyborczego PiS jest niepoważne, a wymówki niemożności organizacji debaty wyborczej, w określonym kilka tygodni wstecz terminie, wyjazdami na imprezy partyjne w kraju, każe nam zadać pytanie: o jakie stanowisko ubiega się Jerzy Wilk? Dlaczego wybrany radnym Rady Miasta Elbląga Jerzy Wilk nie pojawił się na sesji inauguracyjnej Rady Miasta Elbląga, skoro w Warszawie nie był w celach służbowych, tylko politycznych? Czy było coś ważniejszego od złożenia ślubowania radnego?
     Poszliśmy wobec sztabu wyborczego PiS na daleko idące ustępstwa – zgodziliśmy się na zmianę terminu debaty w Telewizji Elbląskiej, zmianę moderatora i formuły w postaci wyłączenia pytań od publiczności – chociaż zrobiliśmy to niechętnie. Zgodziliśmy się na zmianę debaty w Radiu Gdańsk na wywiady z kandydatami. Naprawdę zależy nam na dyskusji.
     Nie zgadzamy się jednak na kolejne ustępstwo w postaci wykluczenia pytań pomiędzy kandydatami. Jeśli Jerzy Wilk nie ma czasu, aby prowadzić kampanię w Elblągu, to chcemy, aby chociaż podczas debaty mógł spotkać się z Elżbietą Gelert i odpowiedzieć również na nasze pytania.
     Czekamy jednak na Pana Jerzego Wilka w czwartek o godzinie 18 w EPT, gdzie odbędzie się debata Telewizji Elbląskiej. Mamy nadzieję, że wreszcie złożone dziś w rozmowach ze sztabem i w wypowiedzi dla TVN24 potwierdzenie udziału Jerzego Wilka w debatach w TVP Olsztyn, Telewizji Elbląskiej i Radiu Olsztyn nie okaże się być słowem rzuconym na wiatr.
     Mamy nadzieję, że kandydat PiS na prezydenta Jerzy Wilk ma na tyle odwagi cywilnej, aby zmierzyć się twarzą w twarz z Elżbietą Gelert, szczerze porozmawiać o problemach Elbląga i elblążan. Stoimy na stanowisku, że kampania wyborcza do elbląskiego samorządu toczy się w Elblągu i elblążanie są w tym momencie najważniejsi. Kandydat PiS powinien więc być tu, w naszym mieście, pomiędzy mieszkańcami, a nie w Warszawie czy w Radio Maryja w Toruniu.
     W tym kontekście apelujemy do wyborców o głęboką refleksję, na kogo chcą w niedzielę oddać głos. Oby piękne hasło „Liczy się tylko Elbląg” nie okazał się być pustym sloganem.
     Sztab Wyborczy Elżbiety Gelert”
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wolf i gdzie ty się chłopie sadzisz, jak do regionalnej tv się boisz? Prezydent Elbląga? Dziękuję. Postoję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 17
  PRON(2013-07-02)
 • Gelertowa boi się rozmów bo jest słaba. Jak wszyscy z PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 46
  JOasia45(2013-07-02)
 • To że Wilk jeździ po Polsce i lobbuje na rzecz naszego miasta bardzo dobrze o nim świadczy, bo pani Gelert która jest posłanką i mogła by wiele załatwić dla naszego miasta do tej pory nic nie załatwiła i na pewno nie załatwi. Mój i mojej rodziny głos ma pan Wilk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 38
  wyb.(2013-07-02)
 • Jak oni oprócz Smoleńska o niczym nie potrafią rozmawiać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 27
  Joker(2013-07-02)
 • Pani Gelert chce się zająć stadionem, a zatem przypodobać się premierowi, nie my jesteśmy tu ważni i nie nasze sprawy. Natomiast Pan Wilk myśli racjonalnie, zależy mu na zwiększeniu miejsc pracy i to jest tu teraz najbardziej potrzebne. Ja i moi najbliżsi GŁOSUJEMY NA PANA WILKA***
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 28
  (2013-07-02)
 • Jerzy Wilk nie może zrobić kroku bez akceptacji prezesa, ale czy ktoś taki jest potrzebny na stanowisku prezydenta Elbląga ? Jezeli prezydentura w Elblągu ma byc tylko pretekstem do przejęcia władzy w Warszawie i kraju, a nie faktycznym naprawianiem jego problemów i służeniem elblążanom, to ja dziękuję za takiego prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 21
  (2013-07-02)
 • Prezes potrzebuje wilczura, bo buldog mu sie urwal ze smyczy. Trzeba go wiec oddelegowac sluzby przy zlamanej wierzbie, i niech nam glowy nie zawraca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 16
  (2013-07-02)
 • nie lobbuje na rzecz naszego miasta, tylko płynie na fali medialnego szumu i przy okazji zakręci się koło prezia. I się przy tym nie martwi o nas, tylko o siebie, nie bądźcie naiwni. Prezio też wie, że wygraną w Elblągu zyska wiele w kraju więc wykorzystuje nas do swoich celów, potem wszyscy o Elblągu zapomną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 11
  elef(2013-07-02)
 • Czy wy nie widzicie ze partia PiS od początku istnienia to banda krętaczy, nieudaczników i manipulatorów. .. Katastrofa Smoleńska to tragedia ofiar i ich rodzin a oni sobie urządzili z tego farsę w postaci wojny politycznej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 16
  NAREŚ(2013-07-02)
 • Ra y, drugi Słonina. .. on tez unikał debat i rozmów. .. Naprawdę ktoś chce takiego człowieka u steru? Ludzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 12
  gfb(2013-07-02)
 • smoleńska kapliczka na każdym skrzyżowaniu. zewrzyjmy szeregi i wybierzmy mniejsze zło. NIE dla małego partykularysty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 14
  (2013-07-02)
 • Boję się PiS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 20
  Ł(2013-07-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok