Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla dobra pacjentów

Zgodnie z zawartym we wrześniu porozumieniem pomiędzy wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Piotrem Żuchowskim a Aleksandrą Sapieżyńską, dyrektorem Departamentu Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do samorządu województwa trafił przygotowany przez resort Projekt włączenia lecznictwa onkologicznego w struktury Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Olsztynie. W piątek zapoznał się z nim Zarząd, a już wkrótce zajmą się nim radni komisji zdrowia sejmiku.

- To bardzo ciekawa propozycja, w której uwzględniono nasze uwagi dotyczące rozwiązania problemu onkologii w Olsztynie - mówi wicemarszałek Piotr Żuchowski. - W trybie pilnym skierowaliśmy projekt do radnych komisji zdrowia, aby jak najszybciej wypracować tekst porozumienia z resortem i móc go przedstawić do akceptacji sejmikowi województwa.
     Istotą projektu jest propozycja resortu dotycząca włączenia oddziałów i specjalistycznych poradni onkologicznych oraz zakładu radioterapii Zespołu Pulmonologii i Onkologii w strukturę ZOZ MSWiA (Polikliniki) w Olsztynie.
     Resort deklaruje w swojej propozycji przejęcie wszystkich pracowników komórek i jednostek organizacyjnych związanych z lecznictwem onkologicznym, w tym i pracowników niemedycznych związanych bezpośrednio z ich obsługą, z zachowaniem warunków dotychczasowych pracy i płacy oraz uprawnień związanych ze stażem pracy u dotychczasowego pracodawcy - łącznie 162 osób. W projekcie ministerstwo przyjęło założenie, że żaden składnik wyposażenia regionalnego centrum onkologii nie może zostać przeniesiony do innej jednostki organizacyjnej ministerstwa, dlatego też proponuje, aby dotychczasowe wyposażenie i sprzęt (zaliczony do środków trwałych), zakupiony przez samorząd województwa lub ze środków Zespołu Pulmonologii i Onkologii i dotacji budżetu województwa, nadal pozostawały własnością samorządu. Poliklinice przekazany zostałby on w drodze umowy użyczenia. ZOZ MSWiA pokrywać będzie koszty jego amortyzacji. Zaproponowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt założeń organizacyjnych jednostki przewiduje, że stanowisko zastępcy dyrektora szpitala
     sprawującego bezpośredni nadzór nad regionalnym centrum onkologii będzie zajmowała osoba wskazana przez marszałka województwa, który ponadto wskazywał będzie trzech członków rady społecznej szpitala.
     - Jak wynika z tej propozycji samorząd nie traci kontroli nad tą bardzo ważną dla nas placówką służby zdrowia w regionie - dodaje P. Żuchowski. - Nie grozi nam też, to co podnoszą niektórzy, widmo wywiezienia zakupionej przez nas aparatury do innych szpitali. Poprzez swojego dyrektora i członków rady społecznej będziemy mogli mieć pieczę nad onkologią w Olsztynie. Nie pozbawiamy też nikogo pracy. Najważniejsze jednak jest to, że szpital będzie mógł lepiej i szybciej leczyć pacjentów.
     W połączonym szpitalu MSWiA do dyspozycji pacjentów będzie cała baza zabiegowa i diagnostyczna, a przewidziane do oddania do użytku cztery nowe sale operacyjne, zapewnią wszystkim oddziałom zabiegowym, w tym i onkologicznym, swobodny dostęp do bloku operacyjnego oraz możliwość wykonywania zabiegów w warunkach o najwyższym standardzie.
     Do dyspozycji pacjentów będą łącznie 274 łóżka w pomieszczeniach o wysokim standardzie. Włączenie lecznictwa onkologicznego wymagać będzie powiększenia ich liczby o co najmniej 60 łóżek, na potrzeby oddziału radioterapii - szpital posiada takie możliwości w oparciu o budynek B. Dzięki temu skróceniu ulegnie okres oczekiwania na tego typu zabiegi, jak i możliwa będzie likwidacja oddziału radioterapii w obiektach przy ul. Jagiellońskiej.
     - W mojej ocenie jest to dobre rozwiązanie, które porządkuje sytuację i pozwala na dobrą pracę onkologii i szpitala MSWiA w Olsztynie - dodaje Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Obecnie wszystko pozostaje w rękach radnych sejmiku. Wierzę jednak, że do końca grudnia, zgodnie z niezbędnymi procedurami, sejmik podejmie uchwałę o przekształceniu Zespołu Pulmonologii i Onkologii, i że wiosną proces połączenia placówek zostanie zakończony.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
karma kanarek
Fretka
Królik minaturka