UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla żołnierza sztandar to wielki honor

 
Elbląg, gen. dyw. Leszek Surawski
gen. dyw. Leszek Surawski (fot. Anna Dembińska)

To symbol sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. - To wielki honor – podkreślał gen. dyw. Leszek Surawski, szef 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i dziękował za ufundowanie sztandaru dowództwa. Na ten honor złożyło się wielu darczyńców, którzy przekazali w sumie 17 tys. zł. Zobacz zdjęcia.

Dziś (24 czerwca) w sali tradycji 16 PDZ odbyła się uroczystość, podczas której żołnierze podziękowali członkom honorowego komitetu za zbiórkę pieniędzy na sztandar dowództwa.
       - To honor i zaszczyt, że środowisko cywilne wystąpiło z apelem do ministra obrony narodowej i ten sztandar zakupiło – przyznał gen. Dyw. Leszek Surawski, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - My, jako żołnierze, będziemy zawsze stali murem za tym sztandarem i nie dopuścimy, by popadł w obce ręce.
       Na sztandarze umieszczone zostały historyczne elementy kojarzące się z wojskowością, ale i te przypominające o wkładzie społeczeństwa w powstanie sztandaru. A wkład to niemały.
       - Miasto, jako organ wspierający utworzyło społeczny komitet honorowy ufundowania sztandaru i zajęło się stroną organizacyjną i finansową, natomiast wojsko przejęło część proceduralno-formalną – wyjaśnił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Darczyńców było wielu, wpłaty większe i mniejsze i ostatecznie zebraliśmy ok. 17 tys. zł.
       Żołnierze będą sztandaru strzegli i przechowywali w godnym miejscu, czyli w Sali Sztandarowej, która również dziś została otwarta w klubie 16 PDZ przy ul. Królewieckiej. Są tam już i inne sztandary jednostek wojskowych dywizji.
       W piątek (26 czerwca) o godz. 17, w czasie uroczystej zbiórki pododdziałów Dowództwa i jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, na Placu Jagiellończyka, w obecności zaproszonych gości sztandar dla dowództwa 16 PDZ zostanie oficjalnie wręczony.
       Natomiast w sobotę (27 czerwca) w godz. 11 – 16 na terenie 16 batalionu dowodzenia – zbieg ulic Królewieckiej i Piłsudskiego - odbędzie się żołnierski festyn. W programie pokazy sprzętu, szwadron kawalerii, pokazy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy artystyczne.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • to się w głowie nie mieści! wojskowi to teraz tylko świętują za nie swoją kasę!!! a do tego za każdym razem popijawy i bankieciki, i wcześniejsze emerytury!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 8
  (2015-06-24)
 • Wspaniała inicjatywa, gratuluję pomysłu. Wszystkiego dobrego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  100% Elblążanin(2015-06-24)
 • Widzę że dzielny chorąży Zygmunt W. wśród Panów Generałów się znajduje, co On takiego zrobił że jest na takiej uroczystości to chyba jakaś kpina. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2015-06-24)
 • Wspaniała inicjatywa, gratuluję pomysłu. Wszystkiego dobrego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  100% Elblążanin(2015-06-24)
 • Dla żołnierza sztandar to wielki honor. _ BYŁ !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  (2015-06-24)
 • Honor to był wpajany do czasów II wojny światowej, później skutecznie honor zabiły agentury KGB, bezpieki i milicji czego skutki obecnie doświadczamy na co dzień w służbach mundurowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 6
  (2015-06-24)
 • Fakt czasy komuny zatraciły przedwojenne tradycje w wojsku. W czasach PRL wojsko w sposób szczególny dotknęła fala chamstwa, wystarczy obejrzeć program "Ja generał" gdzie hołdowano szpiclom, donosom, na wysokie stanowiska byli obsadzani bierni mierni ale wierni ponieważ przez kilka pierwszych lat "Nasza" armia była dowodzona przez ruską swołocz. Obecnie wojsko próbuje się odrodzić ale jak na złość przeszkadza w tym społeczeństwo które przy każdej okazji demonstruje niechęć do tej instytucji, pluje jadem i miesza z błotem żołnierzy jak i pozostałe służby mundurowe widząc w nich tylko "darmozjadów" którzy otrzymują z budżetu państwa "niesłusznie" pieniądze i do tego mają nieograniczone przywileje. N tym forum wypowiada się wielu nie mających zielonego pojęcia o realiach współczesnej armii. Mając przykre doświadczenia z lat ubiegłych próbujecie wylać swoje żale na obecnych żołnierzach. Czytam wiele wpisów (wiele durnowatych) ale i tak jestem dumny że nosze polski mundur. Uczestniczyłem w kilku misjach zagranicznych i jednego jestem pewien nie mamy czego się wstydzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  kapitanWP(2015-06-24)
 • O, znowu impreza w wojsku. .. dawno nie było - chyba aż jeden dzień. A jutro co będą świętować? Wolę, żeby moje podatki szły na szkolenie i zakup sprzętu, a nie chlanie i gadanie d. .. Maryni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 8
  (2015-06-24)
 • twoje podatki ? jakie podatki ? ile sobie odliczyłeś w tym roku ? czy w ogóle nie "jedziesz na stratach" czasami od kilku lat ? jakbyście mogli to papier toaletowy którym się podcieracie byście sobie odliczali od podatku a potem krzyk na necie "moje podatki! moje podatki !"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2015-06-24)
 • "W anonimowej rozmowie z dziennikarzami Radia Wolna Europa wysoki rangą przedstawiciel NATO potwierdził, że w ostatnim czasie graniczący z Polską obwód kaliningradzki stał się jednym z najbardziej zmilitaryzowanych i uzbrojonych obszarów w Europie – czytamy w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  chin(2015-06-24)
 • Tak, MOJE podatki. A MOJE podatki państwo dostaje nawet od zakupu papieru toaletowego - rocznie państwo dostaje ode mnie za to wszystko dobre kilkanaście tysięcy złotych I wolę, żeby przed napaścią bronili nas dobrze wyszkoleni i uzbrojeni żołnierze, a nie spasione i pijane stare lebiegi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  (2015-06-24)
 • Tak twoje podatki. .. .. i spasione świnie. Akurat kilka tych "spasionych swiń" znam ktorym nie wiadomo czy armia przedłuzy kontrakt bo szeregowym mozna byc tylko ileś tam lat(chyba 12) a miejsca dla chłopaków po szkołach brak. Byc moze masz na myśli tych "u góry", bo jeśli nie i jak chcesz wcześniejszej emeryury to kto ci broni iść do armii. Idź bąć spasioną świnią i żyj z naszych podatków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2015-06-24)
Reklama