Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego warto głosować na Jerzego Wilka?

Kandydaci na radnych przekonują dziś do swych kandydatów na prezydenta Elbląga. Mówi Teresa Miłoszewska z CKiWM Światowid, organizatorka odbywającego się tam właśnie OSAON-u, kandydatka na radną Prawa i Sprawiedliwości, popierającego Jerzego Wilka.

Piotr Derlukiewicz: Dlaczego warto głosować na Jerzego Wilka?
     Teresa Miłoszewska: Przede wszystkim znam go od lat, nie jest to człowiek znikąd, ale aktywny w elbląskim środowisku już bardzo długo. Jest szczery i konsekwentny. Jeżeli podejmie się jakiegoś działania, to zawsze stara się je doprowadzić do końca. Nie jest karierowiczem.
     
     Jakie priorytety miałby Jerzy Wilk jako prezydent Elbląga?
     Hasłem PiS jest „Bliżej ludzi” i on utożsamia się z tym hasłem. A zna ludzkie problemy - od wielu lat jest prezesem Elbląskiej Spółdzielni Inwalidów „Elsin”. Gdyby został prezydentem, starałby się rozwiązywać problemy socjalne. Byłby wrażliwy na problemy ludzi niezamożnych i tych żyjących na granicy ubóstwa. Pod prezydenturą Jerzego Wilka Urząd Miasta byłby bardziej otwarty na problemy ludzi, byłby to urząd z ludzką twarzą. Byłaby też szansa na poprawę bezpieczeństwa w mieście - chodzi mi o przestępczości kryminalną, ale i o piratów drogowych, którzy w ostatnim czasie zabili na elbląskich ulicach kilka osób. Być może to jest jeszcze jedna ważna przyczyna - poza ekonomiczną - że młodzi, porządni ludzi wyjeżdżają. Tu nie jest bezpiecznie.
     
     A czy wieloletnie doświadczenia Jerzego Wilka z kierowania spółdzielnią inwalidów, niewielką przecież firmą, nie okazałyby się zbyt małe do kierowania miastem?
     Na pewno nie. Wszyscy kandydaci mają podobne priorytety w kampanii wyborczej - rozwój gospodarczy, przekopanie mierzei, zdobywanie funduszy unijnych. Wierzę, że Jerzy Wilk poradziłby sobie z tym nie gorzej od innych, a może nawet lepiej.
     
     PiS raczej nie będzie miał większości w elbląskiej Radzie Miasta. Czy Jerzy Wilk poradziłby sobie z opozycją?
     Jerzy Wilk w Radzie jest już od wielu kadencji i jego doświadczenia, myślę, że także doświadczenia większości radnych, pokazują, że tutaj polityka nie przeszkadza w konstruktywnym działaniu.
     
     Prezydent Wilk wymieniłby miejskich urzędników?
     Jerzy Wilk zapowiada w swoim programie, że ludzie kompetentni, dobrze przygotowani, nie muszą się niczego obawiać.
     
     Pani kandyduje na radną. Co Pani chciałaby wnieść do Rady Miasta?
     Starzejemy się jako społeczeństwo, a z racji mojej pracy - pracuję z niepełnosprawnymi - także z racji osobistych doświadczeń życiowych, wiem, że liczba placówek świadczących usługi rehabilitacyjne jest w naszym mieście niewystarczająca. Starałabym się, żeby powstały nowe. Walczyłabym tez o to, by miasto mocniej wspierało małe instytucje i przedsiębiorstwa w staraniach o unijne fundusze. Jedne - na etapie pisania projektów, inne - finansowo. One często piszą dobre wnioski, mogłyby uzyskać pieniądze, ale brakuje im środków na wkład własny. Przekonywałabym też do zwiększeniem puli pieniędzy, jakie miasto przeznacza dla organizacji pozarządowych.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A PIS Elblągowi Wilkiem ,zabierze bogatym i da biednym.Już było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotruś(2006-11-10)
 • Nie kotuś! było już jak PO promowało Elbląg, a SLD remontowało Stadion.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  iska(2006-11-10)
 • Może najpierw odrób lekcje Iska,głównie czytanie ze zrozumieniem,będzie na teście gimnazjalnym. Wyjaśniam.Solidarne pastwo PIS zakłada dawanie wszystkim potrzebującym.Ponieważ Kaczyńscy ani inni PISowcy ze swojego nie dadzą,muszą komuś wziąć.Każdemu według potrzeb,od każdego według możliwości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotruś(2006-11-10)
 • Iska co to za ... 1 ? Ty go znasz ? Ty mu o dokonaniach ostatnich , a ten thewiancko próbuje się wybronić się przed tym co napisał ...siostro kroplówke dla pacjenta żeby nie zasłabł :DD [bezpartyjniak napisał]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pro(2006-11-10)
 • u mnie klatka jest czysta, zaglosuje na pana panie Wilk! moja rodzina rowniez.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dosc Sloniny.(2006-11-10)
 • Ja tez zagłosuje na Pana Jerzego Wilk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • a co on wie o zarządzaniu - dużą firmą - bez dotacji z urzedu miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HUVER(2006-11-10)
 • Tytul artykulu to pytanie retoryczne. Nie warto glosowac na Wilka. On juz nosil razy kilka a teraz jego poniosa (wyborcy) oby!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PiS_katolicka_komuna(2006-11-10)
 • Dziękujemy Panu Premierowi za poparcie programu elbląskiej Platformy Obywatelskiej i Elżbiety Gelert "Razem dla Elbląga" ws. przekopu Mierzei Wiślanej. Akcja Pani Elżbiety Gelert odniosła zamierzony skutek. Jeszcze raz gorąco dziękujemy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sztab wyborczy PO(2006-11-10)
 • Ja glosuje na Wilka a ten pan co pisze o mierzei to nie zasluga tej pani tylko premiera Jarosława Kaczyńskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Port i ruch wokół przekopu to akurat zasługa Słoniny! Reszta żeruje na temacie, bo nie umie nic swojego wymyślić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • PIS rządzi w kraju, wiec PIS powinien też rzadzić w mieście. Wtedy mamy szansę na zrobienie wiele dobrego dla miasta. Sczegolnie, że Kczyńskiemu nie jest obojetny Elbląg, tu zaczynał, tu ma przyjaciół. Mówi o nas z wielkim sentymentem i sympatią. Jest szansa, że to miasto w końcu gadało tym samym językiem.Nie mam zdania co do Osoby Wilk, ale uażam, że trzeba dać szansę na całej linii PISowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jestem za PIS(2006-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl