Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do lekarza z ubezpieczeniem

 
Elbląg, Do lekarza z ubezpieczeniem
fot. AD

Pacjenci, którzy korzystają z pomocy medycznej w placówkach publicznych służby zdrowia muszą pamiętać o przedstawieniu aktualnego dowodu ubezpieczenia. Muszą więc mieć przy sobie i okazać druk ZUS RMUA, legitymację ubezpieczeniową lub inny dokument potwierdzający odprowadzanie składek. W przeciwnym razie za wizytę u lekarza będą musieli zapłacić.

- Każdy pacjent zgłaszający się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu otrzymuje potrzebną mu pomoc medyczną - zapewnia rzecznik szpitala Małgorzata Twardowska. - Pacjent ubiegający się o udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej w naszym szpitalu jest zobowiązany do przedstawienia dokumentu z aktualnym ubezpieczeniem zdrowotnym na dzień udzielenia mu zaświadczenia zdrowotnego (zgodnie z prawem).
     W przypadku niedostarczenia dokumentu ubezpieczenia, w ciągu 7 dni od zakończenia udzielenia świadczenia medycznego, pacjentowi wystawiony zostanie rachunek płatny w terminie 30 dni. Jeżeli pacjent dostarczy dokument potwierdzający ubezpieczenie (ważne na dzień świadczenia usługi) rachunek zostanie anulowany. W sytuacji nie przedstawienia dowodu ubezpieczenia zdrowotnego uznaje się, iż świadczenie medyczne zostało udzielone na koszt pacjenta.
     - Bardzo prosimy naszych pacjentów, korzystających także z usług Nocnej i Świątecznej Ambulatoryjnej Opieki Lekarskiej, Ambulatorium Chirurgicznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o dostarczanie dokumentu z aktualnym ubezpieczeniem zdrowotnym - apeluje Małgorzata Twardowska.
     
     Dowody ubezpieczenia zdrowotnego:
     DLA OSOBY ZATRUDNIONEJ NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ: druk ZUS RMUA wydawany przez pracodawcę, aktualne zaświadczenie z zakładu pracy, legitymacja ubezpieczeniowa wraz z aktualnym wpisem i pieczątką.
     DLA OSOBY PROWADZĄCEJ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ: aktualny dowód wpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne.
     DLA OSOBY UBEZPIECZONEJ W KRUS: legitymacja KRUS wraz z dowodem wpłaty ostatniej składki na ubezpieczenie zdrowotne.
     DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW: aktualna legitymacja emeryta lub rencisty lub decyzja uprawniająca do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
     DLA OSOBY BEZROBOTNEJ: aktualne zaświadczenie z Urzędu Pracy.
     DLA OSOBY UBEZPIECZONEJ DOBROWOLNIE: umowa zawarta z NFZ wraz z aktualnym dowodem opłaty składki.
     DLA OSOBY KORZYSTAJĄCEJ Z POMOCY OPIEKI SPOŁECZNEJ: decyzja wójta gminy.
     DLA CZŁONKÓW RODZINY OSOBY UBEZPIECZONEJ: dowód opłacenia składki zdrowotnej przez głównego płatnika oraz zgłoszenie do ubezpieczenia członków rodziny, legitymacja rodzinna z wpisanymi członkami rodziny wraz z aktualną datą i pieczątką, aktualne zaświadczenie z zakładu pracy, legitymacja emeryta lub rencisty.
     DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZYŁY 18 ROK ŻYCIA I KONTYNUUJĄ NAUKĘ – UCZEŃ/STUDENT: rodzinna legitymacja ubezpieczeniowa lub zgłoszenie ubezpieczenia wraz z aktualną legitymacją szkolną/studencką w przypadku osób korzystających z ubezpieczenia dla członków rodziny, ważna legitymacja szkolna/studencka wraz z dokumentem potwierdzającym zgłoszenie do ubezpieczenia – w przypadku osób ubezpieczonych przez uczelnię.
     EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (EKUZ) lub certyfikat zastępczy dla obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.
     DECYZJA WÓJTA, BURMISTRZA, PREZYDENTA: (właściwych ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy), potwierdzająca prawo do ubiegania się o udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej - w przypadku świadczeniobiorcy innego niż ubezpieczony. Dokument potwierdzający prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej w ramach środków pochodzących z NFZ. Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej przysługuje przez okres 30 dni od daty wydania decyzji.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Numer buta, wzrost, wagę ciała, zarobki, rodzaj umowy zatrudnienia, stan cywilny, metryke urodzenia. Dopiero za pół roku lekarz nas przyjmie. P R E CZ Z P O L S K A
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • T U S K O L A N D I A - sami tego chcieliscie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • jak mnie smiesza w TV ludzie placzacy ze ktos im bliski umiera na cos bo nie ma na leki, ale jak im sie tlumaczylo przed wyborami co sie stanie to wyzywali i ublizali a teraz jak ich dotyka problem osobiscie to placza ze mogli pomyslec przed wyborami i oni nie wiedzieli ze tak bedzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • POlacy umierajcie na chwałe R U D E G O przed 67 :) - miłego umierania ( na pochówek tez wypłata została obniżona by nie było zbyt łatwo )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • W3polsce nie ma ludzi nie ubezpieczonych czego wy jeszcze chcecie jeszcze tu chcielibyście zarobic złodzieje by was szlak trafił
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • ta k. .. .3RP szuka sposobów jak pozbawić własnych obywateli pomocy medycznej - żadnej afery bydlaki nie wyjaśnili do końca ale w szykanach zwykłych obywateli wypadają celująco. Jakiś zas. .. .dyrektor szpitala robi milionowe długi i jest OK a tu proszę spojrzeć jacy pryncypialni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • "Panie Premierze jak żyć - Krótko ! " i jak widać plan realizuja !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • Takiego rządu gnębiącego obywateli na potęgę nie było od rewolucji październikowej. Polityka prorodzinna k. rwa ich mać do tego zasiłek na dziecko 68 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lejtnant(2012-04-10)
 • glosuj na POpapranca, ateraz nie placz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  precz z komuna(2012-04-10)
 • zamiast chodzic ciagle po nowe dokumenty do ubezpieczenia niech tusk wraz ze swoim jak to on mowi rzadem wyda dekret jak car pieczenc na czole albo gdzies w szlachetnym miwjscu i to bedziemy pokazywac przy kontroli u lekarza ciagle na nas baty a sobie luksusy ich nikt nie sprawdza bo to lepsi pognac to towarzystwo moze nastepcy cos wymysla dla zwyklych ludzi a nie tylko kontrole sami niech sie kontroluja zasrancy bo za mocno juz sie rozpasali na tych posadkach rzadowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
 • wszyscy szukaja tylko jak wyciagnac od ludzi pieniadze wszedzie tylko placic za kase wszystko zrobia nawet najbrudniejsza robote byle byl zysk co za czasy nastaly w tym rzadzie a moze by tak rzad mialby poparcie wieksze zaczol na wolnotariat sie przestawiac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kompleksowe realizacje pod klucz
Szkło ozdobne 6
AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szkło ozdobne 1