UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • PENSJA, AWANS I DODATKI Nauczycielska pensja ustalana jest centralnie na zasadzie przypisania konkretnych kwot do poszczególnych stopni awansu zawodowego. Punktem wyjściowym jest wynagrodzenie zasadnicze, które 1 września 2016 roku wyniosło 2717 zł 59 gr brutto. I tak nauczyciel stażysta zarabia 100 proc. kwoty bazowej, nauczyciel kontraktowy - 111 proc. (3016,52 zł. ), mianowany - 144 proc. (3913,33 zł. ), a dyplomowany - 184 proc. (5000,37 zł. ). To nie koniec, bo pensja pedagogów składa się nie tylko z wynagrodzenia zasadniczego, ale również dodatków, w tym: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, wiejskiego, mieszkaniowego, za wychowawstwo. Trudno mówić o konkretnych kwotach, ponieważ dodatki naliczane są procentowo od wynagrodzenia zasadniczego. Przykładowo dodatek wiejski wynosi 10 proc. pensji podstawowej. Jeżeli nauczyciel zbierze ich kilka, jego pensja może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Pozostaje jeszcze kwestia trzynastej pensji, która wypłacana jest osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, mianowania, powołania, wyboru lub spółdzielczej umowy o pracę (nie dostają jej tylko osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych). Aby ją otrzymać, trzeba pracować u danego pracodawcy przez rok kalendarzowy. Jej kwota wynosi wtedy 8,5 proc. rocznej pensji i w żaden sposób nie jest zależna od wyników pracy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    5
    Prawda4(2019-04-08)
  • No popatrz. To mnie oszukuja. Jestem mianowanym i mam na reke 2400 hmm. I tylko jeden dodatek a gdzie reszta?? A urlop pewnie jest ponto by odpoczac. Spedz z dziecmi miesiac i zobqczysz o co chodzi w tym zawodzie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    5
    Takto(2019-04-08)
  • @Takto - Chcesz powiedziec ze nie masz za wychowawstwo dodatkiu i nie masz 13 ki? No to idz doddyrektorki bo ktos bieże twoje pieniadze.
Reklama