Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dowódca Generalny w Elblągu

 
Elbląg, Dowódca Generalny w Elblągu fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Dziś (27 sierpnia) w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostkach wojskowych dywizji, stacjonujących w Elblągu, przebywał Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni pilot Lech Majewski.

- Jestem po raz pierwszy w Elblągu i po raz pierwszy w Dowództwie 16 Dywizji. Ale mam zamiar odwiedzać Was częściej - w czasie poligonów i ćwiczeń. I właśnie tam będziemy mieli okazję porozmawiać dłużej na różne tematy - powiedział w czasie spotkania z Dowództwem, Dowódcami jednostek, szefami i komendantami Instytucji Wojskowych oraz pracownikami wojska Garnizonu Elbląg, Dowódca Generalny.
     - Właśnie dziś mija rok, kiedy 16 Dywizją dowodzi Pan generał Surawski. Mówi się, że ten pierwszy rok jest najcięższy. Zatem teraz będzie Panu Generałowi już tylko łatwiej– powiedział generał Majewski, zwracając się do Dowódcy 16 Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego na zakończenie spotkania środowiskowego z Dowództwem Dywizji.
     Pobyt w Elblągu rozpoczął się jednak od zapoznania Dowódcy Generalnego z przeznaczeniem, zadaniami, codzienną działalnością Dowództwa i podległych jednostek, zasadniczym wyposażeniem i zmianami, które w tym wyposażeniu są aktualnie realizowane. Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski przedstawił także zadania, które realizowane będą przez Dowództwo i podległe jednostki do końca bieżącego roku.
     Kolejnym etapem wizyty Dowódcy Generalnego był pobyt w 2 dywizjonie przeciwlotniczym 15 Pułku Przeciwlotniczego oraz w 16 Batalionie Dowodzenia. Na zakończenie pobytu w elbląskim garnizonie, gen. broni pilot Lech Majewski zwiedził Salę Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gdzie dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej naszej Dywizji.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tee generał. Nie wiesz że polikwidowali jednostki w Elblągu i w razie napaści z Kaliningradu Elbląg będzie ruskim przyczółkiem do słania na was baranów rakiet do Warszawy ? Braniewo i Elbląg Ruscy zajmą szybciej niz Krym, wtedy się obes. .acie w tym sztabie dowodzenia palanty którzy dopuścili do takiej sytuacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  Wojskowy(2014-08-27)
 • takie wojsko, jakie w tej chwili w Elblągu mamy, to żart jakiś. wszystko rozmontowali kochani rządzący. szkoda gadać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 1
  (2014-08-27)
 • dziękujemy p. Klichowi za decyzje przenoszące wojsko z Elbląga do pikutkowa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 0
  (2014-08-27)
 • Nie zapomnijmy, podczas wyborów, kto zadecydował o rozwiązaniu 13 pplot i pozostawieniu pułku przeciwlotniczego w Gołdapii 3 km u swojego kolegi ze studiów. od ruSSkiej granicy. PO - podstawa to obiecać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  LikeAThorn(2014-08-27)
 • prawdziwy " Wojskowy" , wiedziałby, że wcale nie trzeba zajmować Braniewa ani Elbląga, żeby wysyłać rakiety gdziekolwiek. Każdy komentator powinien powstrzymać się od picia alkoholu przy klawiaturze, bo to zaciemnia rozum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2014-08-27)
 • Pasów już nie macie, to chociaż tego kija nie wyrzucajcie, może nie wystarczyć, ale dobre i cokolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2014-08-28)
 • o zabawa dużych chłopców za niezłe peiniądze, żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 6
  (2014-08-28)
 • a ile wypili przy okazji tej wizyty? Bo generałowie mało nie mogą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  kret(2014-08-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA