Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dwa lata po konsultacjach

Elbląg, Dwa lata po konsultacjach Dwa lata temu podczas konsultacji elblążanie opowiedzieli się za przyłączeniem miasta do województwa pomorskiego

- Na złej współpracy z władzami wojewódzkimi miasto nic by nie zyskało - powiedział prezydent Elbląga Henryk Słonina. Dzisiaj mijają dwa lata od przeprowadzonych w Elblągu konsultacji społecznych, w których prawie 48 proc. mieszkańców (98 proc. z biorących udział w konsultacjach) opowiedziało się za przyłączeniem miasta do województwa pomorskiego.

Zdaniem prezydenta Słoniny jak dotąd współpraca z władzami wojewódzkimi w Olsztynie układa się dobrze.
     - Ostatnio, z czymkolwiek się zwrócimy, jesteśmy załatwiani na tak - stwierdził prezydent. - Stosunki są poprawne i nie wyobrażam sobie, żebym wojował z władzami wojewódzkimi: jakie byłyby z tego korzyści dla miasta?
     Henryk Słonina dodał, że temat przyłączenia Elbląga do województwa pomorskiego pozostaje sprawą na przyszłość.
     - Jesteśmy w województwie warmińsko-mazurskim, ale ciągle uważam, że o wiele więcej łączy nas z Gdańskiem - stwierdził prezydent. - Trzeba przedyskutować jeszcze raz tę kwestię. Niestety, dla naszych zamierzeń nie zdobyliśmy poparcia w AWS-owskim rządzie i teraz, jak widać, też nikt zdecydowanie się nie deklaruje.
     Prezydent dodał, że konieczna będzie jednak dyskusja na ten temat.
     - Nie tylko na lokalnym, ale także na poziomie centralnym należy przedyskutować argumenty. Nie teraz, ale może za dwa, trzy miesiące powinniśmy określić jasno nasze stanowisko. To jesteśmy winni mieszkańcom.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pieprzyć Olsztyn i Gdańsk, JA CHCĘ ŻYĆ W WOJEWÓDZTWIE ELBLĄSKIM!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin!!!(2001-10-10)
 • Ja Też
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drugi Elblążanin(2001-10-10)
 • Już jest nas dwóch, stwórzmy wielką organizację i zablokujmy wszystkie drogi w powiecie, to wtedy będziemy mieli to co chcemy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2001-10-11)
 • Niestety, pan prezydent dal d..py, bo wyslal niekompletna dokumentacje do rady minstrow w sprawie przylaczenia Elblaga do wojewodztwa Gdanskiego. A moze byl to SABOTAZ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-10-12)
 • 99% Elblążan wyrazilo chęć przyłączenia Elbląga do województwa pomorskiego oczyście tym samym deklarując zdecydowaną niechęć do Olsztyna a i tak władze miasta mają to w d*pie. Zorganizowanie konsultacji to był jedynie pretekst, żeby dać zarobić swoim znajomy firmom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozczarowany(2001-10-12)
 • Wyniki konsultacji są wiążące dla władz Elbląga . Taki zapis widnieje w uchwale Rady Miejskiej. To, że wojewoda Z.Babalski starał się załagodzić podziały, to nie znaczy, że można sprawę uważać za zamkniętą .Nadal uważam,że korzystniejszy dla naszego miasta byłby jego związek z Gdańskiem i Pomorzem.Do tego potrzeba jednak pewnej odwagi politycznej, której rządzącym Elblągiem zabrakło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Wilk(2001-10-16)
 • Panie Prezydencie Słonina .Pana kwalifikacje sprzedawcy które dokumentuje pan sprzedając kolejne grunty pod zagraniczne hipermarkety ,predysponują pana do miana sprzedawcy roku 2001 .Mam nadzieje że znajdzie pan pracę w jednej z tych placówek po wyborach samorządowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zgryźliwy(2001-10-17)
 • Wczoraj w lokalnej prasie wyczytałem że dwóch biznesmenów wznowi produkcję w „Renomie”. Z treści zamieszczonej informacji wynika że Zarząd Miasta będzie współuczestnikiem tego interesu ,a mianowicie :zaciągnie kredyt na zakup budynku który następnie tym biznesmenom, cha ,cha wydzierżawi. Dalej czytamy, że „Miasto” załatwiło im zbyt na produkowany w zakładzie towar, oprócz tego wszystko już mają. Mają oczywiście tani lokal od „Miasta”, maszyny na kredyt, materiał na termin płatności „oddam jak będę miał” i pracę zdesperowanych ludzi ,którzy pójdą w tej chwili na wszystko żeby ją uzyskać. Proszę sobie przypomnieć, jak wielokrotnie autentyczni pracodawcy , reprezentanci 60-ciu elbląskich zakładów stolarskich i kaletniczych , prosili pana o pomoc w nagłośnieniu ich problemów ,o pomocy finansowej czy w szukaniu rynków zbytu nawet nie marząc . Odprawiał ich pan z kwitkiem zwalając wszystko na ekipę Buzka i inne czarne moce .Sądzie że kroi się tu jakiś przekręt i jest to nowy sposób na trwonienie publicznych pieniędzy . Ale na wszelki wypadek zapytam : · Cóż to za tajemniczy biznesmeni i jakie mają referencje jako producenci ? · Czy ten ostatni ruch oznacza jakąś trwałą zmianę w pana polityce wobec elbląskich pracodawców ? · Jeżeli pan ,panie Słonina jest w stanie załatwić taki drobiazg jak rynek zbytu dla tych biznesmenów ,to czy w kolejce może się już ustawić spora grupa producentów elbląskich po poręczenia kredytowe , przydział lokali i co najważniejsze przydział rynków zbytu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Działający i niezadłużony prod(2001-10-17)
 • Czy tereny rekreacyjne , działki , osiedla mieszkaniowe i dzielnice domów jednorodzinnych , przy Marymonckiej, Kościuszki ,Chrobrego , Działkowej i Podchorążych , dalej Wyżynnej i Łęczyckiej ,przez które ma przebiegać „obwodnica wschodnia miasta” , to faktycznie pana tereny niezamieszkałe ? Kto dał wam prawo do tak głębokiej ingerencji w strukturę miejską bez przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych. ? Kiedy zastanie wyłożony do wglądu plan miejscowy bym jako mieszkaniec Kościuszki mógł powiedzieć co o tym myślę?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tadek Kościuszko(2001-10-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat