Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dary lasu 1 Dary lasu 1

Dyrektor ZKM odwołany ze stanowiska

 
Elbląg, Dyrektor ZKM odwołany ze stanowiska fot. AD
Rek

Rada Nadzorcza Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu odwołała ze stanowiska dyrektora Jana Kantypowicza. Będzie on pełnił swoje obowiązki do 31 lipca. Poniżej publikujemy oświadczenie dyrektora ZKM.

"Na wniosek Prezydenta Miasta Elbląg, Pana Grzegorza Nowaczyka, Rada Nadzorcza Zarządu Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Elblągu, odwołała mnie ze stanowiska dyrektora Spółki z dniem 31 lipca 2011 r.
     Ostatnie dwa lata poświęcone komunikacji miejskiej w Elblągu były dla mnie bardzo ważnym etapem w życiu. Podstawowym celem wszystkich podejmowanych w tym czasie przeze mnie zamierzeń i działań, był zawsze rozwój Spółki oraz zadowolenie mieszkańców Elbląga z funkcjonowania transportu publicznego. Realizacja tej misji nie byłaby jednak możliwa bez bieżącej, owocnej współpracy z ludźmi zaangażowanymi w sprawy miasta i jego mieszkańców. Sukcesy jakie odnosił Zarząd to również ich zasługa.
     Przekonany jestem, że jest to dobry moment na podsumowanie mojej dwuletniej działalności. W tym okresie powstało nowoczesne Centrum Obsługi Klienta poprawiające dostęp mieszkańców do komunikacji miejskiej i wszelkich informacji związanych z transportem zbiorowym. Rozpoczęto wdrażanie Systemu Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM) w ramach którego powstała m.in. sieć nowoczesnych parkomatów, będących ważnym elementem budowanego systemu karty miejskiej.
     W pełni wdrożono elektroniczny bilet okresowy na EKM, wycofując stary system papierowego biletu okresowego. Wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej zostały już wyposażone w komputery pokładowe, urządzenia GPS/GRPS oraz bileterki. Nowoczesny system pozwali dokładnie nadzorować jakość wykonywanych usług przewozowych. W tej chwili prace w tym zakresie dobiegają końca i w najbliższej przyszłości będą dokonywane korekty w rozkładach jazdy.
     W ramach systemu karty miejskiej, w ciągu najbliższych miesięcy, zostanie uruchomiona elektroniczna portmonetka - wiąże się z wprowadzeniem elektronicznego biletu jednorazowego. W tym celu zainstalowano już w autobusach i tramwajach nowoczesne kasowniki do obsługi EKM. Dobiegają końca prace nad pełnym uruchomieniem informacji głosowej w środkach komunikacji miejskiej. W okresie w którym kierowałem ZKM, przeprowadzono również reorganizację firmy tworząc nową strukturę pod nowe zadania.
     Wykorzystując nowoczesny system karty miejskiej, już pod koniec tego roku, dzięki informacji o potokach pasażerskich, będzie można dokonać zmian w organizacji i funkcjonowaniu komunikacji uwzględniając przede wszystkim potrzeby mieszkańców naszego miasta.
     Przekazanie kontroli biletowej wyspecjalizowanemu podmiotowi zewnętrznemu, pozwoliło nie tylko uzyskać oszczędności w funkcjonowaniu firmy – po raz pierwszy od sześciu lat został zatrzymany spadek sprzedaży biletów!
     Warto dodać, że kolejnym, nowoczesnym rozwiązaniem w funkcjonowaniu Spółki jest wprowadzenie tzw. „elektronicznych pozwów”. Dzięki temu rozwiązaniu, proces windykacji zaległych opłat dodatkowych został znacznie usprawniony i w najbliższym czasie wszystkie sprawy zostaną uporządkowane. Nowa metoda w walce z nieuczciwymi pasażerami, pozwoli również znacznie obniżyć koszty w tej dziedzinie.
     Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w życie miasta za życzliwość oraz współpracę dla dobra mieszkańców Elbląga."
     
     Z wyrazami szacunku
     Jan Kantypowicz
     
     
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No to jak si. ę chwalić to się chwalić. .. .. tylko co z tego ma miasto i jego mieszkańcy. .. No to spytajmy : ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2011-06-30)
 • ciekawe dlaczego został odwołany bez podania przyczyn i w taki mało elegancki sposób - zdaje sie że pani rzecznik prezydenta dziennikowi powiedziała że miastu nic do obsady społek komunalnych. .. hmmm. .. czyżby pełzająca czystka w mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • Przydałoby się przewietrzyć cały ZKM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • Pewnie jeszcze do tej pory tej brudnej szyby nie umył co ja wszędzie pokazywali to go wywalili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Avionetka(2011-06-30)
 • Nareszcie!!! Koniec emerycko-generalskiej mafii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  -cywil-(2011-06-30)
 • hehe pewnie. .. teraz czas na peowiecką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • ja nie wiem jak ta firma funkcjonuje! Szafy maja pelne dluzników! Gdyby kary zostały spłacone to ZKM elblag bylaby MEGA bogata firmą, a tak. .. moj znajomy ma dobra prace, zarabia 2,5 tys zł ( na koncie chyba 20 kar z zkm) dlaczego nie dostaje upomnien ani komornik nie siadł mu na pensje? hmm dziwnie ta firma funkcjonuje. JEsli nie daje rady to zmienic obsade zarzadu. Szafy macie pelne dluznikow - wiem o tym bo widzialem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • dobrze, zrobiłeś wiele, a co z tymi Mandatami? Co ludzie nie płaca? mozna jezdzic za friko bo komornik nic nie zrobi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • Szkoda, ze tyle pieniedzy poszło na takie bzdury, jak nowe kasowniki, bileterki i GPS-y. A pan Kantypowicz wie w jakim starym taborem miasto dysponuje i ile nowych autobusów jezdziło by po Elblągu, ale po co? Lepszy jest zapowiadacz przystanków i GPS, jakby Elbląg było Warszawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pasażer(2011-06-30)
 • aleś kabel ty gościu od znajomego widać że lubisz nochala wtykać gdzie nie trzeba a spróbuj tak w kakaowe oko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • z tymi manadatami to moze i potencjal jakis jest ALE kazdy kto probowal cos kiedykolwiek droga sadowa zalatwic to wie jak niewydolne sa sady w tym kraju. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • Jakość autobusów zależy w głównej mierze od przewoźników, a nie od ZKM. A karta miejska i cały system z nią związany to jest naprawdę duży skok. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy