Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działają lokalnie, ale mierzą wyżej

 
Elbląg, Działają lokalnie, ale mierzą wyżej Dziś w Elblągu SLD podsumowało półmetek swojej pracy w samorządzie lokalnym (fot. Anna Dembińska)
Rek

Jest ich niewielu, ale, jak twierdzą, są zauważalni na szczeblu samorządowym. Podkreślają, że podejmują inicjatywy społecznie ważne, rozmawiają z mieszkańcami, stoją na straży budżetów. Radni SLD działający w samorządach województwa warmińsko-mazurskiego podsumowali półmetek swojej kadencji. Wystawiają sobie ocenę bardzo dobrą i liczą na to, że za dwa lata podobną wystawią im wyborcy. Mają bowiem apetyt na powrót do politycznej gry na ogólnopolską skalę.

- Takie podsumowanie Sojusz Lewicy Demokratycznej robi we wszystkich województwach – wyjaśniał dziś (21 listopada) w Elblągu Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD i radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. - Pomimo, że nie jesteśmy w parlamencie, mamy armię samorządowców. SLD posiada drugą po Platformie Obywatelskiej ilość prezydentów i wiceprezydentów w Polsce – wskazywał. - Stawiamy na samorządy.
     W sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radny Kulasek zasiada w trzech komisjach: kultury i edukacji, mniejszości narodowych i etnicznych oraz w komisji komisji rewizyjnej, której przewodniczy. Jest zadowolony ze swoich sukcesów.
     - Niestety, jestem jedynym radnym lewicy – dodał – ale w ostatnim plebiscycie lokalnych gazet zostałem wyróżniony statuetką Najlepszy radny wojewódzki. To pokazuje, że trend braku lewicy na szczeblu centralnym i wojewódzkim jest zauważalny przez wyborców. Lewica jest potrzebna i społeczeństwo zaczyna to zauważać – stwierdził radny Marcin Kulasek.
     W samorządach w Ornecie, w Ostródzie czy w Iławie radni Sojuszu również są jak samotne, białe żagle. Ale pracują licząc, że kolejne wybory przyniosą większy sukces lewicy.
     Nieco większą reprezentacją Sojusz może pochwalić się w Elblągu. Tu w Radzie Miejskiej działa nawet klub radnych SLD. Przewodniczy mu Wojciech Rudnicki: - To jeden z aktywniejszych w województwie – zapewniał i wskazywał na to, co wspólnie z kolegami robi dla miasta: - Radni Sojuszu angażują się w inicjatywy społeczne, szczególnie tam, gdzie jest bieda. Ważna dla nas jest pomoc osobom niepełnosprawnym. Utrzymujemy kontakt z mieszkańcami nie tylko podczas dyżurów w Urzędzie – zaznaczył – ale i w punktach konsultacyjnych. Mamy bardzo dobry kontakt z młodzieżą, bierzemy udział w spotkaniach, udana była debata poświęcona mowie nienawiści – wyliczał radny Rudnicki. - Tych inicjatyw jest bardzo dużo: od niepalącej się lampy, przez zepsuty chodnik do problemów typowo życiowych, rodzinnych. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie nas więcej – zakończył.
     - Dwa lata temu wzięliśmy współodpowiedzialność za losy naszego miasta i jego mieszkańców – to już wypowiedź wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka. - Podstawowym celem założonym w programie zarówno naszym, jak i Komitetu Witolda Wróblewskiego było wyprowadzenie miasta z zapaści finansowej. Przypomnę, że zadłużenie sięgało ponad 60 proc. budżetu, głośno mówiło się o komisarzu. Jednak wspólnie z prezydentem Wróblewskim udało nam się sprowadzić finanse na właściwe ścieżki. Dziś zadłużenie spadło poniżej progu ostrożnościowego – zauważył Janusz Nowak. - Nie tylko nie zaciągamy kolejnych kredytów i nie emitujemy obligacji, ale i spłacamy długi, po kilkadziesiąt milionów rocznie. Mimo tego realizujemy sporo inwestycji przy udziale środków unijnych.
     Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, ale widać, że lewica zwarła szyki i chce wrócić do gry politycznej. Zaczyna od szczebla samorządowego, ale mierzy wyżej.
     - Po sobotnim kongresie SLD, jaki odbył się w Sopocie widać, że liczba sympatyków i członków SLD ciągle rośnie – cieszył się Władysław Mańkut, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - To pokazuje, że lewica jest potrzebna w mieście, ale i w kraju.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A rysia już się pozbyliście? Najbardziej aktywnego i wrażliwego społecznie radnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  C.ieciorka(2016-11-21)
 • Obecność na pierwszym planie Władysława Mańkuta zwalnia od dalszej analizy, won cała grupa jeżeli macie takiego lidera. Jak liderem będzie Wojciech Rudnicki to ja się zastanowię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 8
  (2016-11-21)
 • Co za farmazony????!!!!! Przeciętnie inteligentny, wie panie Kulasek, że wyróżnienie statuetką, najlepszy radny wojewódzki, wiązało się z oddaniem największej ilości głosów na pana osobę, w postaci wysłanych smsów. Ciekawe czy efekt byłby taki sam, gdyby nie był pan sekretarzem generalnym sld? Uznaję, że jest to pytanie retoryczne. :D Druga kwestia, zgodnie ze statutem województwa, paragraf 24 i 25,radny ma obowiązek bycia członkiem conajmniej jednej komisji stałej i tylko jednej takiej komisji, może przewodniczyć. A co do zadowolenia ze swoich sukcesów, to ich miarą wydaje się ilość złożonych zapytań i interpelacji, najlepiej zakończonych sukcesem. Choć biorąc pod uwagę niełatwy los partii-matki, owy sukces możemy sobie darować. .. .. Podkreślę jedynie, że dobrze, aby owe interpelacje i zapytania, były wytworem wyłącznie własnej wiedzy połączonej z oczekiwaniami społeczności/elektoratu, z którym zapewne, jako najlepszy radny ma pan stały kontakt. A nie były wyłącznie zwieńczeniem ogólnopolskich akcji wymyślanych w centrali partii. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  Czerwonyjakcegła(2016-11-21)
 • Nowak,nie przypisuj sobie sukcesów Wróblewskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  skandal(2016-11-21)
 • przez to lewactwo Elbląg stał się miastem emerytów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2016-11-21)
 • SLD i świeckie państwo a w Elblągu wszyscy z SLD głosowali za tym żeby święty Mikołaj został patronem miasta . Sram na Was beszczelne durne bezideowe kmioty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  Jamaleg(2016-11-21)
 • dlaczego Redakcja pozwala na zamieszczanie obraźliwych komentarzy (np Jamaleg)?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 4
  ellana(2016-11-21)
 • Lepsze Sld niż Pislam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 9
  p['yio[(2016-11-21)
 • Bezczelne ? A mówienie ze jest się za świeckim państwem a później udział w takiej blazenadzie jak byś nazwała ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-11-21)
 • @ellana - bo cenzury już nie ma komuszku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2016-11-21)
 • beton zawsze bedzie betonem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-11-21)
 • czemu macie takie posępne miny towarzysze i towarzyszki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Fototapety do łazienki
Fototapety one color
Fototapety dziecięce