Czwartek 23-05-2019, imieniny Iwony, Dezyderiusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działania poprawiające przepustowość przejść granicznych

Elbląg, Działania poprawiające przepustowość przejść granicznych

Rok 2013 w statystykach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zapisał się jako wyjątkowo intensywny. W czterech drogowych przejściach granicznych odprawiono o prawie 70 proc. więcej podróżnych niż w roku ubiegłym.

Zastosowane ułatwienia w przekraczaniu granicy w ramach małego ruchu granicznego zdały egzamin. Wychodząc naprzeciw stale zmieniającej się sytuacji na granicy polsko-rosyjskiej, służby graniczne i celne w ciągu kliku ostatnich miesięcy wprowadziły szereg zmian w organizacji kontroli.
     Usprawnieniem w obszarze przepływu osób przez granicę państwową było uruchomienie m.in. tzw. systemu ONE STOP (tylko jedno zatrzymanie autokaru), czy systemu ONE STOP-terminalowy w stosunku do pojazdów osobowych.
     Dodatkowe korzyści przyniosła eliminacja czynności służbowych, które były dublowane przez obie służby. Podróżni mogą wybrać spośród większej ilości zielonych pasów, a od pewnego czasu również z utworzonych specjalnych pasów TAX-FREE dla osób korzystających z odliczeń podatku VAT. W placówkach Straży Granicznej stale zwiększana jest obsada kadrowa.
     Straż Graniczna prowadzi ciągły monitoring skali natężenia i trendów ruchu granicznego. Celem obserwacji zjawiska jest optymalne zarządzanie siłami i środkami własnymi dla zapewnienia maksymalnej przepustowości przejść granicznych i płynności ruchu granicznego. Przyjęty system planowania służb opiera się na wynikach monitoringu, przez co w sytuacjach prognozowanego wzrostu ruchu granicznego, do kontroli kierowani są dodatkowi funkcjonariusze.
     Służby graniczne kilka razy w roku prowadzą wspólne badania czasu kontroli granicznej samochodów osobowych we wszystkich drogowych przejściach granicznych. Liczymy czas od momentu wjazdu pojazdu na polską stronę przejścia granicznego do chwili zakończenia czynności kontrolnych. Ostatnie badanie wykazało że średni czas pobytu podróżnego na przejściu granicznym wynosi około 24 minut.
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm
Zabudowy w hostelu w Gdańsku
AMK Szkło ozdobne 4