Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działki pod lupą Straży Miejskiej

 
Elbląg, Działki pod lupą Straży Miejskiej fot. nadesłana
Rek

Z nadejściem wiosny całą parą ruszyły porządki na działkach, a co za tym idzie spalanie na ich terenie pozostałości roślinnych, odpadów zielonych i innych, a także składowanie odpadów z działek poza ich ogrodzeniem i tworzenie „wysypisk” w pasie drogowym.

Jak wiadomo na terenie Elbląga ustanowiona jest selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł. Odpady te należy składować w workach lub pojemnikach, które następnie są odbierane i wywożone do Zakładu Utylizacji Odpadów. Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
     Straż Miejska rozpoczyna kontrolę rodzinnych ogrodów działkowych pod kątem umiejscowienia pojemników na odpady, które według Uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 roku w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Elbląga powinny znajdować się na ich terenie od kwietnia do listopada (rozdział 2 §7 ust. 1 p.10, rozdział 3 §10 i rozdział 4 §14 p.5 w/w uchwały).
     W związku z tym przypominamy o obowiązkach spoczywających na osobach korzystających z ogrodów działkowych i apelujemy o zachowanie ich w należytym porządku.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Kiedy Gmina Elbląg wyda ustawę o całkowitym zakazie spalania w tym również odpadów zielonych??? Rolnicy i mieszkańcy wsi spalają praktycznie wszystko pod pretekstem rzekomym spalaniu odpadów zielonych zanieczyszczając w sposób znaczny powietrze nie mówiąc już o zdrowiu tam mieszkających i nie tylko tych znajdujących się w pobliżu. Ulegają także znacznemu zanieczyszczeniu elewacje domów, co jest niezmierne kosztowne w ich odnawianiu. Firma odbierająca odpady selektywne odbiera przecież również odpady zielone, to dlaczego ustawa w Gminie Elbląg przy ul. Browarna nie jest zmieniona na taką jaka jest w mieście Elblągu tzn. zakazująca spalania całkowicie odpadów???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2016-04-06)
 • spalanei odpoadów zielonych nie jest zabronione. .kto napisał taką popelinę ? tym bardziej na własnej posesji. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2016-04-06)
 • może jeszcze zabrońcie grila palić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  lysy20(2016-04-06)
 • A gdzie byli Panowie strażnicy gdy palono ogniska przed rezurekcją przy kościołach? Państwo Watykańskie nie jest wyjątkiem. Oni też winni przestrzegać prawa unijnego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2016-04-06)
 • Jednak spalanie odpadów zielonych jest zabronione.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2016-04-06)
 • W tym kraju, palenie czegokolwiek jest zabronione-Jasne? oprócz palenia głupa -oczywista, przez większość elity z PIS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2016-04-06)
 • Są odpowiednie obwieszczenia na terenie Gminy Elbląg i nie wolno palić odpadów tzw działkowych Mandat wynosi 500 zł. Jest jeden szczegół mianowicie nie wiadomo co z tymi odpadami robić. Ja pakuję toto do śmietnika który mam na stanie. Jak nie mam gdzie wsypac pakuję w wory i Cleaner zabierze tylko nie zawsze pan z obsługi chetnie te wory wrzuca na samochód. Zazwyczaj ja ich w tym wyreczam i mam święty spokój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-04-06)
 • Straż Miejska do LIKWIDACJI, ponieważ mają mało ambitne obowiązki! Dofinansować POLICJĘ i przekazać te bzdety dla niej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-04-06)
 • A ja spalam w piecu prezerwatywy a co mają się walać po smieciach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-04-06)
 • Firma Cleaner dostarcza mi na wieś worki dla odpadów zielonych i nie z tym najmniejszych problemów z ich odbieraniem. Oczywiście wszystko jest w ramach normalnej opłaty za wywożenie. Niestety są rolnicy co mają to w czterech literach i palą wszystko bez opamiętania. Problem polega na tym, że nie ma komu im dop. .. .ić z grubej rury, to może wtedy zaczęliby zwracać uwagę na innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2016-04-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA