Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Ekologiczny wrzesień

21 września przyjdzie czas na wielkie sprzątanie w związku z akcją "Sprzątanie Świata". W tym roku jej hasłem jest "Recykling - to się opłaca".

Sprzątaniem objęty zostanie las komunalny Bażantarnia oraz inne tereny miejskie. Uczniowie elbląskich szkół i drużyny harcerskie będą sprzątać przydzielone tereny leśne. Bażantarnia zostanie podzielona na dwie części, z czego bardziej oddalone tereny będą sprzątane przez gimnazja i szkoły średnie, natomiast tereny bliższe uporządkują uczniowie szkół podstawowych. Każdej grupie zostanie przydzielony harcerz-przewodnik, który wskaże teren do sprzątania. Trudniejsze tereny typu skarpy, wąwozy będą przydzielone drużynom harcerskim. Zebrane odpady zostaną posegregowane.
     O godz. 14 rozpocznie się festyn rodzinny, którego głównym organizatorem jest ZHP. Podczas festynu odbędą się różnego rodzaju warsztaty, występy, zajęcia edukacyjne i zabawy promujące ochronę środowiska.
     A już następnego dnia, czyli 22 września, po raz drugi w Elblągu odbędą się obchody "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Obchody rozpoczną się o godz. 10.45 przejazdem rowerzystów przez miasto trasą: Pl. Kazimierza Jagiellończyka - 12 Lutego, gen. Grota Roweckiego - gen. Bema - Kościuszki - Królewiecka - Fromborska - Ogólna - Płk. Dąbka - Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Następnie na placu odbędą koncerty zespołów muzycznych i konkursy z cennymi nagrodami.
     Organizatorami akcji "Sprzątanie Świata" oraz "Europejski Dzień bez Samochodu" są: Urząd Miejski w Elblągu, Hufiec ZHP w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne "OIKOS". Poza tym w akcjach będą brały udział: Telewizja Elbląska, Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej, Zakład Utylizacji Odpadów, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, wydziały Urzędu Miejskiego oraz służby miejskie i medyczne, zapewniające bezpieczeństwo uczestnikom imprez.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata