Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg gotowy na wielkie granie w pomaganie

 
Elbląg, Elbląg gotowy na wielkie granie w pomaganie
(fot. Michał Skroboszewski)

Główna scena na starówce, 63 lokalne sztabiki, około 300 internetowych aukcji, 450 wolontariuszy z puszkami, ponad tysiąc osób zaangażowanych w przygotowania – to liczby 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Wielkie granie w pomaganie zapowiada się atrakcyjnie. Co będzie się działo? Zobacz zdjęcia

W piątek w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do elbląskiego finału WOŚP. To tutaj będzie się też mieścił główny sztab Orkiestry, a obok ratusza, na Starym Rynku stanie główna scena imprezy.
     - Bardzo dziękuję wszystkim za tak duże zaangażowanie w przygotowania do 26. Finału. Szkołom, departamentom, organizacjom pozarządowym, instytucjom sportu i oczywiście młodzieży – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Pamiętam, że pierwsze pytanie, które otrzymałem od dziennikarzy, gdy cztery lata temu wygrałem wybory, dotyczyło tego, czy WOŚP w Elblągu się odbędzie. Wówczas było takie ryzyko, że orkiestra nie zagra, ale zagrała i co roku się rozkręca.
     W tym roku szefem elbląskiej WOŚP został Bogusław Milusz, były wiceprezydent Elbląga, obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, która jest głównym koordynatorem sztabu. Do współpracy włączyły się pozostałe szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe (Regionalne Centrum Wolontariatu), urzędnicy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizują lokalne sztabiki lub włączają się w przygotowania do organizacji imprezy.
     - Mamy 450 wolontariuszy, co najmniej drugie tyle osób włączyło się w przygotowania. Grają też z nami sztabiki z okolicznych miejscowości: Suchacza, Gronowa Górnego, Tolkmicka, Pilony. Mamy nadzieję, że we wspólne granie włączy się 115 tysięcy osób, bo tyle – jak wynika z moich informacji – jest obecnie mieszkańców Elbląga – mówi Bogusław Milusz. - Zapraszamy do lokalnych sztabików i na główną scenę, która w niedzielę rozpocznie granie o godz. 13.45, a kulminacją będzie tradycyjne światełko do nieba o godz. 20.
     W sumie w elbląskim WOŚP zagrają 63 lokalne sztabiki, które przygotowały wiele atrakcji i ciekawe gadżety na licytacje. 

  Konferencja na temat WOŚP odbyła się w Ratuszu Staromiejskim (fot. Michał Skroboszewski)
Konferencja na temat WOŚP odbyła się w Ratuszu Staromiejskim (fot. Michał Skroboszewski)


     - W mojej szkole nie ma rodziny, która by się nie włączyła w akcję. Dzięki WOŚP uczymy dzieci wrażliwości i wyzbycia się dóbr materialnych na piękne cele – mówi Edward Pietrulewicz, dyrektor SP 19, w której na uczestników poza licznymi licytacjami i pokazami będzie czekać grochówka przygotowana przez szkolną kuchnię.
     - Nikt, kogo prosiliśmy o pomoc przy organizacji lokalnego sztabiku, nam nie odmówił - przyznaje Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, w której hitem licytacji jest lot balonem dla trzyosobowej załogi. - Licytacja trwa już od kilku dni, obecnie voucher na lot balonem jest wart 510 zł, ale z pewnością ta suma wzrośnie. Mamy też vouchery na lot szybowcem, weekend w spa, biżuterię.
     Jedną z atrakcji w SP nr 11 będzie piniata, czyli specjalna kula wypełniona słodyczami, którą dzieci rozbijają podczas zabawy, w SP nr 18 będzie można wylicytować m.in. voucher na naukę nurkowania. SP nr 16 wspólnie z MOSiR organizuje bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą” (sobota, godz. 17, hala przy al. Grunwaldzkiej), zagra też lokalny sztabik w siedzibie szkoły.
     W SP nr 21 odbędzie się pokaz akrobacji rowerowych, podczas WOŚP grają także przedszkola.
     - W ubiegłym roku był trzy, w tym jest trzynaście. Gramy z WOŚP od poniedziałku do piątku, na licytację są wystawiane m.in. prace dzieci – mówi Anna Kotońska, dyrektor Przedszkola nr 24.
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i klub pływacki Jedynka zapraszają do CRW Dolinka, gdzie z okazji WOŚP pokaże mieszkańcom serce basenu, czyli techniczne zaplecze, które na co dzień jest niedostępne dla osób postronnych. Odbywać się też będą licytacje, wśród gadżetów są przedmioty podarowane przez Otylię Jędrzejczak.
     Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych wypiekli ponad 90 piernikowych orkiestrowych serc, które trafią na licytację. A młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych będą chodzić w patrolach razem z wolontariuszami zbierającymi datki na WOŚP, pomogą też w organizacji głównego sztabu na elbląskiej starówce.
     
     Finał WOŚP 14 stycznia - Scena Główna Stare Miasto
     
     
13:45 – 14:00 Licytacja
     14:00 – 14:20 Paweł Marchel
     14:00 – 14:45 Konrad Pałasz
     14:45 – 15:00 Licytacja
     15:00 – 15:45 INDIA
     15:45 – 16:00 Licytacje / wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt.
     16:00 – 16:45 Młodzieżowy Dom Kultury
     16:45 – 17:00 Licytacje / licytacje szopek bożonarodzeniowych
     17:00 – 17:45 BLIND BOX
     17:45 – 18:00 Licytacje
     18:00 – 18:45 The Nierobbers
     18:45 – 19:00 Licytacje
     19:00 – 19:45 GESEK
     19:45 – 20:00 Wystąpienia
     20:00 Światełko do nieba

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Clinex Dispersion Soft
Pieczątki Trodat
Żarówki LED