Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg stolicą Euroregionu Bałtyk

W Gdańsku obradowało Prezydium Euroregionu Bałtyk. Jedną z decyzji podjętą przez członków Prezydium jest przeniesienie z dniem 1 grudnia br. Stałego Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk z Olsztyna do Elbląga.

- Cieszę się, że propozycja Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk, któremu przewodniczę, o przeniesienie międzynarodowego sekretariatu zyskała aprobatę zagranicznych partnerów. Z pewnością jest to podniesienie pozycji Elbląga, który de facto będzie stolicą całego Euroregionu – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
     Członkowie Prezydium dyskutowali również o możliwości wykorzystania funduszy w ramach programów transgranicznych, w tym z Programu Południowego Bałtyku, w którym przewidziano 78 mln euro na projekty z zakresu wzmacniania innowacyjności przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej, ochrony i promocji dziedzictwa naturalnego i kulturowego, transferu „zielonych" technologii, zrównoważonego transportu, rozwoju rynku pracy oraz współpracy międzyinstytucjonalnej. Prezydium zaproponowało, aby to właśnie Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk było liderem zajmującym się przygotowywaniem projektów i pozyskiwaniem funduszy w najbliższych latach. Propozycja ta będzie dyskutowana na grudniowym posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
     
     Euroregion Bałtyk istnieje od 1998 roku. Partnerami w nim są władze regionalne z Polski, Danii, Szwecji, Litwy oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Organizacja dąży do poprawy warunków życia mieszkańców, promocji związków i kontaktów wśród lokalnych społeczności oraz bardziej zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Bałtyckiego.
     
     
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen