UWAGA!

Elbląska ginekologia w krajowej czołówce

 Elbląg, - Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.
- Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.(fot. Michał Skroboszewski)

Oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu został wyróżniony w rankingu jednego z ogólnopolskich tygodników opinii. Zajął siódme miejsce w Polsce, wysoko sklasyfikowano również inne oddziały szpitala.

2164 operacje ginekologiczne ( w tym 57 onkologicznych) przeprowadził w ubiegłym roku oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. To tylko fragment działalności oddziału, który składa się z ginekologii, położnictwa oraz traktu porodowego. W rankingu tygodnika „Wprost” elbląska ginekologia zajęła wysokie siódme miejsce.
       Warto też zwrócić uwagę na trzecie miejsce, które elbląski szpital zajął w kategorii: „leczenie zmian w piersiach” oraz „leczenie wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu”.
       - Jesteśmy na trzecim miejscu jeżeli chodzi o operacje drogą pochwową. To są bardzo trudne operacje, jest małe pole operacyjne, w związku z czym jest trudniej operować niż chociażby w klasycznych operacjach brzusznych. Niewiele szpitali zajmuje się takimi operacjami dotyczącymi obniżenia narządu rodnego - mówiła Hanicenta Rzepa, ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
       Klucz do sukcesu? Po pierwsze personel: 14 lekarzy ze specjalizacją oraz 6, którzy są w trakcie jej robienia. - Specjalizacja nie oznacza końca edukacji. Kolejne osoby robią następny stopień specjalizacji z kolejnych dziedzin ginekologii – mówi Hanicenta Rzepa. - Potrzebujemy takich szczególnych specjalistów z endokrynologii specjalistycznej, ginekologii onkologicznej, uroginekologii...
       Drugim filarem jest baza: nowy blok operacyjny funkcjonujący od jesieni 2013 r. oraz wyposażenie oddziału, dzięki któremu lekarze mogą przeprowadzać zróżnicowane operacje, zabiegi tzw. „jednego dnia”, które skracają pobyt pacjenta w szpitalu. Warto też zwrócić uwagą na warunki w jakich na oddziale przebywają pacjentki, chociażby dwuosobowe sale chorych. - Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.
       Ranking „Wprost” został sporządzony na podstawie kilkustronicowych ankiet, które redakcja tygodnika wysłała do szpitali w Polsce. - To są bardzo konkretne pytania: Ile w danym roku zostało przeprowadzonych operacji brzusznych, ile dolnych, czy zakłada się siatki czy taśmy? – wyjaśnia Hanicenta Rzepa.
       Oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu został także sklasyfikowany na 28 miejscu w kategorii „Zmiany w szyjce macicy”, 30. w kategorii „Mięśniaki i inne zmiany w trzonie macicy”. Warto zwrócić uwagę na wyróżnienia innych oddziałów: oddział kardiologiczny z pododdziałem kardiochirurgii inwazyjnej zajął 24. miejsce w swojej kategorii; Oddział urologiczny uplasował się na 19. pozycji; chirurgia onkologiczna została sklasyfikowana na 15. miejscu.
       Spośród szpitali z naszego województwa na drugim miejscu wśród ginekologii znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.
      
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • łaska
  • oddział odżył po dawnym terrorze, jest przyjazny.
  • Oddział bardzo przyjemny, lekarze specjaliści, dr Chlebowska i dr Rzepa najlepsze na świecie!
  • Może ktoś wie na którym miejscu uplasował się OIOM z tym tragicznym niższym personelem?
  • Czytająć treść artykułu odniosłem wrażenie, że pracują tam wyłącznie sami lekarze. To oni pełnią funkcje salowych i położnych. Wielki szacun dla nich za takie poświęcenie i ewenement w skali kraju. W tym miejscu chciałbym w zastępstwie podziękować Paniom Salowym i Położnym za super opiekę. Dziękuję za uwagę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    19
    2
    Marianszczęśliwyojciec(2017-05-24)
  • Taaaa. Tylu lekarzy, taka organizacja...taka sytuacja- na trakcie cztery rodzące u jednej komplikacje, szukanie lekarza i cóż ...jego brak. Wynik...Dziecko niepełnosprawne a szpital nie widzi żadnej winy... jeszcze teksty pani psycholog po dwóch dniach od porodu do końca pobytu "...czy warto szukać winnych tego co się stało..."
  • Kiedyś traktowano tam kobiety jak krowy, albo i gorzej, odkąd ordynatorem jest dr Rzepa to cywilizowany oddział. Brawo dla nich! Za to na ratunkowym mozna się poczuć jak w jakimś obozie.
  • .. .Dziecięcy też jest super
  • Słuchajcie hitu! Żona parę lat temu rodziła, oczywiscie w wojewódzkim, lezy lezy, wody odeszły, dostała do wciagania szampana, musiałem skoczyc na chwile do domu, bo starszy syn. Wracam zona mówi, zaczeło sie od kawkowania, kochana trata tata, ciasto wiadomo, na i the best, zaczęły grać w kości!!!:), kobieta leży obok w sali a one graja w kości-zaje. .a kadra. Szkoda że nie w rozbieranego pokera :) ale nie odejme im profesjonalizmu, bo rzeczywiscie położna fachowa, także dzieki-ale drogie Panie na drugi raz więcej dyskrecji, bo kobieta w ciazy moze za dużo nie rozumie, ale słyszy dobrze
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    8
    3
    Pozdrowieniaigratulacje(2017-05-24)
  • To że ktoś wykonuje swoją pracę należycie to żadna łaska
  • w krajowej czołówce od końca?
  • A co to za czołówka, siódme miejsce? Dawny szpital wojewódzki, przeciętniaki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    fgvvvvvv(2017-05-24)
Reklama