UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Elbląska ginekologia w krajowej czołówce

 
Elbląg, - Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.
- Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu został wyróżniony w rankingu jednego z ogólnopolskich tygodników opinii. Zajął siódme miejsce w Polsce, wysoko sklasyfikowano również inne oddziały szpitala.

2164 operacje ginekologiczne ( w tym 57 onkologicznych) przeprowadził w ubiegłym roku oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. To tylko fragment działalności oddziału, który składa się z ginekologii, położnictwa oraz traktu porodowego. W rankingu tygodnika „Wprost” elbląska ginekologia zajęła wysokie siódme miejsce.
       Warto też zwrócić uwagę na trzecie miejsce, które elbląski szpital zajął w kategorii: „leczenie zmian w piersiach” oraz „leczenie wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu”.
       - Jesteśmy na trzecim miejscu jeżeli chodzi o operacje drogą pochwową. To są bardzo trudne operacje, jest małe pole operacyjne, w związku z czym jest trudniej operować niż chociażby w klasycznych operacjach brzusznych. Niewiele szpitali zajmuje się takimi operacjami dotyczącymi obniżenia narządu rodnego - mówiła Hanicenta Rzepa, ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
       Klucz do sukcesu? Po pierwsze personel: 14 lekarzy ze specjalizacją oraz 6, którzy są w trakcie jej robienia. - Specjalizacja nie oznacza końca edukacji. Kolejne osoby robią następny stopień specjalizacji z kolejnych dziedzin ginekologii – mówi Hanicenta Rzepa. - Potrzebujemy takich szczególnych specjalistów z endokrynologii specjalistycznej, ginekologii onkologicznej, uroginekologii...
       Drugim filarem jest baza: nowy blok operacyjny funkcjonujący od jesieni 2013 r. oraz wyposażenie oddziału, dzięki któremu lekarze mogą przeprowadzać zróżnicowane operacje, zabiegi tzw. „jednego dnia”, które skracają pobyt pacjenta w szpitalu. Warto też zwrócić uwagą na warunki w jakich na oddziale przebywają pacjentki, chociażby dwuosobowe sale chorych. - Niebagatelną rzeczą jest też zatrudnienie na etacie pani psycholog, która przy trudnych problemach służy pacjentkom pomocą – mówi Hanicenta Rzepa.
       Ranking „Wprost” został sporządzony na podstawie kilkustronicowych ankiet, które redakcja tygodnika wysłała do szpitali w Polsce. - To są bardzo konkretne pytania: Ile w danym roku zostało przeprowadzonych operacji brzusznych, ile dolnych, czy zakłada się siatki czy taśmy? – wyjaśnia Hanicenta Rzepa.
       Oddział ginekologiczno-położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu został także sklasyfikowany na 28 miejscu w kategorii „Zmiany w szyjce macicy”, 30. w kategorii „Mięśniaki i inne zmiany w trzonie macicy”. Warto zwrócić uwagę na wyróżnienia innych oddziałów: oddział kardiologiczny z pododdziałem kardiochirurgii inwazyjnej zajął 24. miejsce w swojej kategorii; Oddział urologiczny uplasował się na 19. pozycji; chirurgia onkologiczna została sklasyfikowana na 15. miejscu.
       Spośród szpitali z naszego województwa na drugim miejscu wśród ginekologii znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • łaska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2017-05-24)
 • oddział odżył po dawnym terrorze, jest przyjazny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2017-05-24)
 • Oddział bardzo przyjemny, lekarze specjaliści, dr Chlebowska i dr Rzepa najlepsze na świecie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 8
  Pacjentka(2017-05-24)
 • Może ktoś wie na którym miejscu uplasował się OIOM z tym tragicznym niższym personelem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2017-05-24)
 • Czytająć treść artykułu odniosłem wrażenie, że pracują tam wyłącznie sami lekarze. To oni pełnią funkcje salowych i położnych. Wielki szacun dla nich za takie poświęcenie i ewenement w skali kraju. W tym miejscu chciałbym w zastępstwie podziękować Paniom Salowym i Położnym za super opiekę. Dziękuję za uwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 2
  Marianszczęśliwyojciec(2017-05-24)
 • Taaaa. Tylu lekarzy, taka organizacja...taka sytuacja- na trakcie cztery rodzące u jednej komplikacje, szukanie lekarza i cóż ...jego brak. Wynik...Dziecko niepełnosprawne a szpital nie widzi żadnej winy... jeszcze teksty pani psycholog po dwóch dniach od porodu do końca pobytu "...czy warto szukać winnych tego co się stało..."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 2
  clowlly(2017-05-24)
 • Kiedyś traktowano tam kobiety jak krowy, albo i gorzej, odkąd ordynatorem jest dr Rzepa to cywilizowany oddział. Brawo dla nich! Za to na ratunkowym mozna się poczuć jak w jakimś obozie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 6
  (2017-05-24)
 • .. .Dziecięcy też jest super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2017-05-24)
 • Słuchajcie hitu! Żona parę lat temu rodziła, oczywiscie w wojewódzkim, lezy lezy, wody odeszły, dostała do wciagania szampana, musiałem skoczyc na chwile do domu, bo starszy syn. Wracam zona mówi, zaczeło sie od kawkowania, kochana trata tata, ciasto wiadomo, na i the best, zaczęły grać w kości!!!:), kobieta leży obok w sali a one graja w kości-zaje. .a kadra. Szkoda że nie w rozbieranego pokera :) ale nie odejme im profesjonalizmu, bo rzeczywiscie położna fachowa, także dzieki-ale drogie Panie na drugi raz więcej dyskrecji, bo kobieta w ciazy moze za dużo nie rozumie, ale słyszy dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 3
  Pozdrowieniaigratulacje(2017-05-24)
 • To że ktoś wykonuje swoją pracę należycie to żadna łaska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 3
  (2017-05-24)
 • w krajowej czołówce od końca?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2017-05-24)
 • A co to za czołówka, siódme miejsce? Dawny szpital wojewódzki, przeciętniaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  fgvvvvvv(2017-05-24)
Reklama