Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Elbląskie Amazonki na podium

Elbląg, Elbląskie Amazonki na podium fot. AD
Rek

Marsz Zdrowia pod hasłem „Kocham Cię Życie” utytułowany został najlepszą inicjatywą elbląskich organizacji pozarządowych. Edycja 2011 Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak przyniosła także trzy wyróżnienia. Nagrody wręczone zostały podczas uroczystości XI Gali Filantropa Roku.

Nagrodzony Marsz Zdrowia wpisał się już w elbląski kalendarz wydarzeń. Jako że na całym świecie październik uznawany jest za miesiąc walki z rakiem piersi, Elbląskie Amazonki od kilku lat właśnie w październiku w sposób szczególny przypominają elblążankom o profilaktyce, a elblążanom o tym, jak ważna jest opieka nad kobietami, które dotknęła ta choroba. Przy okazji barwnego pochodu z transparentami jest też miejsce na podejmowanie ważnych tematów, integrację, jak i prowadzenie konkursów. Mimo że Marsz największe przesłanie kieruje bezpośrednio do kobiet, do udziału w nim Amazonki włączają również mężczyzn – bo każdy może stać się uczestnikiem choroby kobiety, może też pomóc w jej powrocie do zdrowia, a przede wszystkim – może pomóc ustrzec ją przed tą ciężką walką.
– Ta nagroda jest wyróżnieniem nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich naszych Amazonek za ciężką, codzienną pracę. To także szczególne podziękowanie dla naszych wolontariuszek, które każdorazowo włączają się w nasze działania – powiedziała po uroczystości Alicja Tomczyk z Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, która odebrała nagrodę. – Chcemy, by nasze działania uświadamiały kobiety, jak ważne jest ich ciało i troszczenie się o własne zdrowie.
     Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz kobiet z rakiem piersi oraz po amputacji piersi. W Elblągu działa od ponad 15 lat, organizując happeningi, konkursy i inne wydarzenia, mające na celu propagowanie działań profilaktycznych u kobiet. Na co dzień pomaga kobietom w pokonywaniu trudnych przeżyć związanych z chorobą. Amazonki prowadzą także spotkania tematyczne, warsztaty psychologiczne łączone z zagadnieniami onkologicznymi, a także integrację, niezwykle istotną dla samych kobiet, jak i ich rodzin, które często chorują razem z nimi.
     Za zwycięską inicjatywę Elbląskie Amazonki otrzymały dyplom, statuetkę oraz symboliczny czek z nagrodą finansową 2000 zł ufundowaną, jak co roku, przez Fundację Elbląg.
     
     Wyróżnieni
     
W Konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych wyróżnienie otrzymali: Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami Psychicznymi za inicjatywę „Uruchomienie naturalnego ogniwa społecznego dla rodzin i opiekunów, sąsiadów osób z chorobą Alzheimera”, Fundacja Psy Dzieciom za „II Elbląski Dzień Psa”, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu za inicjatywę „Więc chodź, pomaluj mój świat”.
     
     Konkurs zorganizowała Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych przy udziale elbląskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena .pl