Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie dobrze zdali maturę

Prezydent Elbląga otrzymał Raport Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z egzaminu maturalnego. - Raport ten potwierdził bardzo wysokie wyniki elbląskich maturzystów, którzy uzyskali z tegorocznej matury wyniki wyższe od średnich w kraju - komentuje rzecznik prezydenta Agnieszka Staszewska.

Wyniki elblążan są także wyższe od średnich wyników maturzystów w miastach podobnej wielkości. Wskaźnik zdawalności egzaminu maturalnego w Elblągu wynosi 85,7 proc., w tym w szkołach prowadzonych przez samorząd elbląski wskaźnik ten jest jeszcze wyższy - 86,3 proc. Średnia zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 77,5 proc., w Polsce - 79 proc., w Olsztynie - 80,5 proc., w Białymstoku - 83,2 proc., w Gdańsku - 81,4 proc., w Gdyni - 85,4 proc., w Spocie - 80,4 proc.
     - Szczególne powody do dumy mają maturzyści I i III LO. 100 proc. absolwentów tych szkół przystąpiło do egzaminu maturalnego i 100 proc. maturzystów zdało egzamin maturalny – dodaje Agnieszka Staszewska.
     Raport Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przedstawia także wyniki elbląskich szkół z poszczególnych przedmiotów na tle wyników ogólnopolskich. Wyniki te zostały przedstawione w 9-stopniowej skali staninowej ustalonej na podstawie średnich wyników wszystkich szkół w kraju. I tak np. 33 maturzystów I LO, 15 maturzystów III LO oraz 14 maturzystów II LO uzyskało najwyższe wyniki z języka polskiego i języka angielskiego w ogólnopolskiej, 9-stopniowej skali staninowej.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED