Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień targowy już minął Dzień targowy już minął

Finansowe wsparcie dla poszkodowanych

 
Elbląg, Finansowe wsparcie dla poszkodowanych fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Rek

Wojewoda warmińsko-mazurski zobowiązał podległe służby do podjęcia szybkich działań w celu udzielenia doraźnego wsparcia osobom poszkodowanym w wyniku ostatnich podtopień w Elblągu i okolicznych gminach.

Wstępnie oszacowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej straty w mieniu prywatnym mieszkańców: Miasta Elbląga i Gminy Elbląga, Gminy Godkowo, Miasta i Gminy Pasłęk, Gminy Wilczęta opiewają na kwotę 95.400 zł (Miasto Elbląg - 23.400 zł, Gmina Elbląg - 18 tys. zł, Gmina Pasłęk - 18 tys. zł, Gmina Godkowo - 6 tys. zł, gmina Wilczęta - 30 tys. zł).
     Wczoraj ( 20 września ) Oddział Budżetu Planowania i Analiz Wydziału Polityki Społecznej przygotował stosowny wniosek o zwiększenie budżetów gmin, dzięki czemu natychmiast przekazane zostaną środki na wypłatę zasiłków celowych w wysokości do 6 tys. zł., które pozwolą na zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych rodzinom z poszkodowanych gmin. Do najbardziej potrzebujących gmin przekazano środki na kwotę 70.228 zł, z tego: Urząd Miasta Pasłęk - 18 tys. zł, Urząd Gmina Elbląg - 16 228 zł, Urząd Gminy Godkowo - 6 tys. zł, Urząd Gminy Wilczęta - 30 tys. zł.
     Kwota w wysokości 25.172 zł, niezbędna do zabezpieczenia pierwszych niezbędnych potrzeb mieszkańców Miasta Elbląga i Gminy Elbląg zostanie przekazana w czwartek, 21 września.
     
     Ponadto Wydział Polityki Społecznej W-M UW złożył dodatkowe zapotrzebowanie do Ministerstwa Rozwoju i Finansów na środki w wysokości 100 tys. zł, które pozwolą na uzupełnienie brakujących, wnioskowanych kwot, jak również będą służyły do zabezpieczenia potrzeb gmin, które są w trakcie szacowania strat, tj. Gmina Młynary, Gmina Iława, Miasto Lubawa, Gmina Lubawa, Gmina Barciany, Gmina Korsze, Miasta i Gminy Braniewo, Miasta Frombork, Miasta Kisielice, Miasta Pieniężno, Gminy Rychliki, Gminy Lelkowo.
     
     Wszystkie gminy zostały poinstruowane o zasadach ubiegania się o dotacje na udzielenie pomocy poszkodowanym w wyniku zdarzeń mających znamiona klęski żywiołowej. Pracownicy Wydziału Polityki Społecznej są w stałym kontakcie z jednostkami samorządu terytorialnego poszkodowanymi w wyniku zdarzeń mających miano klęski żywiołowej, w związku z czym sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
     

Bożenna Ulewicz, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Karma dla papug średnich
Artemia
Agama brodata
Cats Best 10L