Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Formularze deklaracji podatkowych tylko przez Internet

 
Elbląg, Formularze deklaracji podatkowych tylko przez Internet
fot. arch. Witold Sadowski

Urząd Skarbowy w Elblągu przypomina, że od 1 stycznia 2015 r. każdy płatnik oraz podmiot niepełniących funkcji płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, mający obowiązek sporządzenia informacji lub rocznego obliczenia podatku dla więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych), lub gdy informacje te są składane w ich imieniu przez biuro rachunkowe jest zobowiązany do wysyłania formularzy deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego wyłącznie przez Internet.

Dotyczy to dokumentów
     Informacje PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, IFT-3/IFT-3R, deklaracje PIT-4R, PIT-8AR oraz roczne obliczenie podatku PIT-40
     
     FORMA I TERMIN PRZESYŁANIA DO URZĘDU SKARBOWEGO
     Przesyłając ww. dokumenty za pomocą środków komunikacji elektronicznej należy to zrobić przy użyciu bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu (BPE). Płatnicy PIT oraz podmioty niepełniące funkcji płatnika w tym podatku będące osobami fizycznymi od 1 stycznia 2015 r, mają możliwość podpisywania dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną danymi autoryzującymi.
     Termin składania dokumentów za pomocą środków komunikacji elektronicznej:
     PIT-4R, PIT-8AR, IFT-3/IFT-3R – do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym,
     PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, PIT-40 - do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.
     
     SPOSÓB PRZESYŁANIA DOKUMENTÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
     Deklaracje można przesłać poprzez:
     Moduł systemu finansowo-księgowego
     Formularze interaktywne na stronie www.e-deklaracje.gov.pl
     Uniwersalną Bramkę Dokumentów
     
     SKŁADANIE DEKLARACJI PRZEZ PEŁNOMOCNIKA
     Płatnicy PIT i osoby niepełniące funkcji płatnika w tym podatku, którzy chcą aby deklaracja została złożona w ich imieniu przez pełnomocnika, powinni udzielić pełnomocnictwa do podpisywania i składania deklaracji i złożyć je we właściwym urzędzie skarbowym w formie papierowej formularz UPL-1 (pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej). Jedno pełnomocnictwo wystarczy do obsługi deklaracji składanych do wszystkich urzędów skarbowych.
     
     Wszelkie informacje w tym zakresie na stronie www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/dla-platnikow
     
     
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a gdzie jest link?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-01-14)
 • Już widzę napisy (z powodu awarii systemu po ataku DOS podatnik musi dostarczyć dokumenty z ostatnich 10 lat osobiście) już inne kraje się przekonały i nasz były Premier że to igranie z pożarem w tym przypadku naszych danych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-01-14)
 • Nie każdy Płatnik ma dostęp do internetu lub komputer nie mówiąc, że są osoby co nawet nie znają obsługi komputera !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  ktośwnaszymkrajumyśli?(2015-01-14)
 • W tym przypadku nie chodzi o osoby fizyczne tylko pracodawców! Osoby fizyczne mogą rozliczać się przez internet lub tradycyjnie papierowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-01-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 3
Promocja RATY 0%
Fronty lakierowane mdf biały mat
Szkło ozdobne 5