UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Frombork walczy o głosy

 
Elbląg, Frombork walczy o głosy
(fot. Materiały Muzeum Pomnika Historii we Fromborku)

16 zabytków z całej Polski walczy w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej na top 5 zamków i pałaców. Wśród nich jest Wzgórze Katedralne we Fromborku, czyli unikalny, zabytkowy kompleks średniowiecznych budowli, dominujący w panoramie miasta. Dzięki konkursowi może stać się jeszcze bardziej znany w kraju i na świecie. Głosowanie potrwa do 15 września.

Zamek czy wzgórze?
       Zespół budynków, jakie dziś możemy podziwiać we Fromborku, zaczęto wznosić na początku XIV wieku na miejscu starej osady pruskiej. Obiekty należą do zabytków najwyższej klasy. Pomimo wielu zniszczeń i przebudowywania, wciąż zachowały podstawowe elementy średniowiecznego założenia architektonicznego, choć nie zobaczymy tutaj typowego zamku. Jednak z uwagi na elementy obronne, możemy to miejsce zaliczyć do kategorii wzgórz zamkowych. Bazylika Katedralna, Wieża Radziejowskiego lub Dawny Pałac Biskupi to tylko niektóre atrakcje licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Duża w tym zasługa słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, który spędził tu z przerwami 29 lat swojego życia i jest wciąż silnym turystycznym magnesem naszego regionu.
      
       Głosować można codziennie
       - Każda okazja jest dobra, żeby mówić o zabytkach. Przy okazji tego rodzaju konkursów wzmaga się aktywność lokalnych społeczności – a to bardzo cenne. W tej chwili mieszkańcy naszego regionu, którzy znają Zespół Katedralny i lubią tego typu zabawę, codziennie motywują się wzajemnie do głosowania. - W innych częściach kraju dzieje się podobnie - mówi Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku. - Zapraszamy do udziału w konkursie! Pokażmy tym samym, że potrafimy współdziałać, bo rzeczywiście mamy się czym pochwalić – zachęca Maja Dzieciątek.
      
       Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku zajmuje obecnie trzecie miejsce i wciąż ma szansę na wygraną. Głosowanie potrwa do 15 września. Jak wziąć w nim udział? Wystarczy wejść na stronę internetową Polskiej Organizacji Turystycznej i oddać głos na jedną z największych atrakcji naszego regionu.
      
Z
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama