Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Gdzie w Elblągu jest najgłośniej?

 
Elbląg, Gdzie w Elblągu jest najgłośniej? Aleja Grunwaldzka, jedna z najruchliwszych i najgłośniejszych ulic w mieście (archiwum portElu, fot. WS).
Rek

Najgłośniej jest w Elblągu w sąsiedztwie najruchliwszych ulic, m.in. niektórych odcinków Alei Józefa Piłsudskiego, ul. Królewieckiej, Alei Grunwaldzkiej, ul. Robotniczej i w rejonie ulic Dębowej i Klonowej, tam źródłem hałasu jest droga S7. Ale hałasują też złomowce i duże wentylatory.

Najgłośniejsze miejsca w Elblągu, podobnie jak w innych miastach, to tereny leżące wokół obiektów przemysłowych oraz wzdłuż tras komunikacyjnych. W tym pierwszym przypadku źródłem hałasu są maszyny i urządzenia, procesy technologiczne, wyposażenie małych zakładów rzemieślniczych i usługowych, urządzenia obiektów handlowych (wentylatory, skraplacze, urządzenia klimatyzacyjne) oraz urządzenia nagłaśniające w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Zagrożenie hałasem przemysłowym ma charakter lokalny i obejmuje jedynie niewielkie obszary zabudowy mieszkaniowej sąsiadujące bezpośrednio z obiektem będącym źródłem hałasu.
     
     Hałasuje przemysł
     
W ubiegłym roku badania poziomu dźwięku emitowanego do środowiska wykonano w jedenastu podmiotach gospodarczych, w czterech przypadkach wystąpiło przekroczenia dopuszczalnego poziomu dźwięku w porze nocnej, w trzech w porze dziennej.
     W dzień próg dopuszczalnego hałasu wynosi 55 dB (decybeli). W 2012 r. odnotowano następujące przekroczenia: punkt zbierania i przeładunku złomu przy ul. Dębowej – o 0,3 dB, spółka „FU-WI” przy ul. Grochowskiej – o 4,4 dB i składnica złomu przy ul. Grunwaldzkiej 6g – o 0,5 dB.
     W nocy próg dopuszczalnego hałasu (wynosi 45 dB) przekraczali: Pub „Klepsydra” z ul. 1 Maja – o 8,5 dB, Centrum Handlowe Ogrody przy ul. Płk. Dąbka – o 4,1 dB, Hotel Elbląg przy ul. Stary Rynek – o 3,1 dB, odlewnia „Elzamech” przy ul. Dolnej – o 0,9 dB.
     
     Hałasują samochody
     
To on jest przyczyną największego zagrożenia hałasem na terenie Elbląga. Obszarami o szczególnie dużym zagrożeniu ponadnormatywnym poziomem hałasu są rejony położone przy następujących odcinkach ulic:
– Aleja Józefa Piłsudskiego od ul. Królewieckiej do ul. Wiślickiej
– ul. Królewiecka na odcinkach od ul. Kościuszki do ul. Smolnej
– Aleja Grunwaldzka na odcinku od Ronda Kaliningrad do ul. Polnej
– ul. Robotnicza na odcinku od ul. Pionierskiej do ul. Browarnej
– tereny przy ul. Dębowej i Klonowej (hałas drogowy od S7).
     Istotne obszary przekroczeń znajdują się również na obszarach zabudowy mieszkaniowej w otoczeniu ulic Płk. Dąbka, Hetmańskiej, Żeromskiego, Bema, Kościuszki, Ogólnej, Browarnej i Rawskiej.
     W Elblągu nie stwierdzono natomiast istotnych obszarów przekroczeń dla hałasu kolejowego i tramwajowego.
     
     Autorem raportu jest elbląska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • zakazać!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  pierwszy!!!(2013-11-12)
 • mieszkam przy Bema więc teraz skoro hałas przekracza dopuszczalną normę proszę o zbudowanie ekranów dźwiękochłonnych albo 3 tys. comiesięcznego odszkodowania. W końcu te 30 lat temu nikt nie mówił, że tyle samochodów będzie jeździło. To oczywiście żart ale jak ten absurdalny facet co ze schroniskiem się kłóci o hałas, wygra, to ja też chyba się zwrócę do sądu. .. a co. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  AnaHana(2013-11-12)
 • Mieszkam przy Hetmańskiej. Natężenie hałasu jest nieprzyzwoite. Każdy kto chce mieć choć trochę ciszy okna musi zamykać szczelnie. Pora dnia nie ma znaczenia. Do 18 hałas jest jednostajny i to czyni go bardziej znośnym. Później a zwłaszcza w godzinach nocnych jest zdecydowanie gorzej. Szybko mknące samochody a jeszcze bardziej motocykle mocno zaburzają spokój. Dzisiaj żałuję, że tu zamieszkałem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  krzysio-zdzisio(2013-11-12)
 • To ja proponuje tym co hałas przeszkadza wyjazd do lasu, do dziczy i tam mieszkać. Ludzie pojedzcie sobie no NJ, Londynu itp itd nawet do takiego wrocławia, gdzie jest zycie. Miasto bez zycia nocnego = miasto emerytow jakim jest elbląg. Zenujace. .. Stopery sobie kupcie, wytłumcie mieszkania i przestancie pieprzyć :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 7
  RadekSleepo(2013-11-12)
 • więcej na www portalmapowy umelblag pl kategoria mapy akustyczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  akustyk(2013-11-12)
 • Najgłośniej jest zwykle tam, gdzie jakaś ciotka na szlifierce próbuje "zakrzywić rzeczywistość" chcąc pokazać innym, a przede wszystkim sobie, że nie jest wcale taką ciotką. Niestety efekt jest zawsze odwrotny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  Edek..(2013-11-12)
 • teraz tylko jęczeć, kto kazał kupić mieszkanie w centrum? wyprowadzić się do lasu i będzie cisza i spokój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2013-11-12)
 • a na obroncow pokoju jak tramwaje przejezdzaja to sie mieszkania trzęsą >. < normalnie jak przejezdza tramwaj to z cala rodzina trzymamy kredens zeby nie spadl nam na glowy. A stary jak zawsze najeb. .. ny spi. Alkoholicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  szwagierZenon(2013-11-12)
 • Nitschmana - 34 dB RONDO - Tramwaje Elbląskie. Będzie pozew zbiorowy przeciwko TRAMWAJOM ELB.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  (2013-11-12)
 • a ja mieszkam na diaczenki i nie slysze nic haha, miodzio
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  ljh(2013-11-12)
 • obwodnice budować a nie wyrzucać pieniądze na byle co. .. Rawską i Bema uwolnić od ruchu tranzytowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  nickpick(2013-11-12)
 • na Mickiewicza ciąg bloków tworzy tunel, codziennie po kilka razy przejeżdza straż lub karetki na sygnale, autobusy, fale dzwiękowe nie mają się gdzie rozchodzić. .rozmowa przez telefon spacerując po chodniku jest niemozliwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Akropcia(2013-11-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl