Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanałowe atrakcje. Ach te widoki. Kanałowe atrakcje. Ach te widoki.

Gimnazjaliści planują swoją przyszłość

Ponad 1500 uczniów dziewięciu elbląskich gimnazjów bierze udział w projekcie pn. „Świadomie w przyszłość – system doradztwa zawodowego w elbląskich szkołach gimnazjalnych”. Ma to być ich droga do świadomego i umiejętnego planowania kariery zawodowej.

W roku szkolnym 2008/2009 w elbląskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych realizowany jest projekt „Świadomie w przyszłość – system doradztwa zawodowego w elbląskich szkołach gimnazjalnych”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację Urząd Miejski w Elblągu pozyskał kwotę 289.008,00 zł.
     Celem projektu, w którym uczestniczy 1507 uczniów dziewięciu elbląskich publicznych szkół gimnazjalnych, jest przygotowanie młodzieży do świadomego i umiejętnego planowania kariery zawodowej.
     - W każdej szkole gimnazjalnej utworzono Szkolny Ośrodek Kariery, wyposażony w sprzęt komputerowy oraz materiały dydaktyczne (książki, programy multimedialne, broszury itp.) – informuje Teresa Wacławska z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Szkolne Ośrodki Kariery prowadzą doradcy zawodowi, do których obowiązków należy m.in. diagnozowanie lokalnego, krajowego i międzynarodowego rynku pracy, utrzymywanie stałej współpracy z zakładami pracy, wspieranie uczniów w świadomym planowaniu kariery zawodowej, udzielanie porad indywidualnych uczniom, nauczycielom i rodzicom.
     - W ramach projektu prowadzone są ponadto zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu orientacji zawodowej oraz umiejętności społecznych, jak również warsztaty dla rodziców i nauczycieli – dodaje Teresa Wacławska. - Realizacja projektu wpłynie na lepsze przygotowanie uczniów do świadomego i umiejętnego planowania kariery zawodowej, do podejmowania świadomych i przemyślanych decyzji, co w efekcie przyczyni się do umiejętnego poruszania się przez nich po rynku pracy.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "doradcy zawodowi, do których obowiązków należy m. in. diagnozowanie lokalnego, krajowego i międzynarodowego rynku pracy" ? Czy naprawdęs ą to aż tacy superwyposażeni specjaliści, żeby samodzielnie wykonać tak gigantyczną pracę ? Zazwyczaj takie diagnozy robią wyspecjalizowane agencje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  + -(2008-12-01)
 • Dobry pomysł z tym doradztwem. W liceum moje dzieci też powinny korzystać z pomocy doradcy zawodowego. Czemu tylko w gimnazjach są doradcy? rodzic licealistów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-02)
 • jestem uczniem liceum. Czemu nigdy nie widziałem doradcy zawodu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antek(2008-12-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne