Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grzywnę zamieni na areszt

We środę przed Sądem Rejonowym w Elblągu odbędą się aż dwie rozprawy, na których stają członkowie elbląskiej Solidarności.

Pierwsza z nich to sprawa dziewięciu szwaczek zwolnionych dyscyplinarnie z zakładu odzieżowego Hetman. Kobiety domagają się przywrócenia do pracy. Prezes Hetmana zwolnił je w grudniu ub. roku, gdy chciały założyć związki zawodowe.
     W drugiej sprawie przed sądem staje jako pozwany przewodniczący elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski. Odpowie za zorganizowanie pokazu sztucznych ogni na festynie związku. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, fajerwerków można używać tylko w Nowy Rok albo też trzeba na to uzyskać specjalną zgodę prezydenta miasta. Kozłowski tłumaczy, że wysłał program imprezy i nikt nie zgłaszał mu żadnych zastrzeżeń. Już dzisiaj szef elbląskiej Solidarności zapowiada, że nie zapłaci żadnej kary pieniężnej. Gotowy jest nawet zamienić ją na areszt.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Z czego p.Kozłowski m,a zapłacic grzywnę "z tej marnej pensyjki"wsadzić go do pudła przyjmując 1 dzień za 10 zł.zobaczymy ......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-04-29)
 • Paranoja i zgroza!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2003-04-29)
 • Pan Kozłowski jeśli zostanie ukarany grzywną będzie miał możliwość zamiany kary pieniężnej na aresztu, tak jak większość ukaranych w ten sposób , nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, niech sobie "posiedzi" jego wola. Skoro jednak walczy o przestrzeganie prawa w rożnych dziedzinach życia, to wypowiedzi w stylu "i tak nie zapłacę" są conajmniej nie na miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PIK(2003-04-29)
 • pan K. ani nie zapłaci,(jak sądzę) ani nie pójdzie do aresztu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arsen_Lupin(2003-04-29)
 • Drodzy przedmówcy! Mam kilka uwag co do uchwały RM w sprawie używania sztucznych ogni, a mianowicie po pierwsze to to, że zgodnie z prawem, sztucznych ogni można używać gdy zostały zapewnione warunki bezpieczeństwa (np. na imprezach masowych, festynach itp. gdy powiadomiona została PSP i pogotowie, a organizatorem jest firma zajmująca się tego typu działalnością). Nie widziałem jeszcze na własne oczy i nie czytałem Ustawy, która zakazuje wżywania sztucznych ogni. Uchwała RM dotyczy osób, które bez zachowania bezpieczeństwa i w sposób łamiący zasadę spokoju publicznego nadużywają tego typu środków. Powracając do Ustawy Sejmowej to faktycznie jest zapis o używaniu sztucznych ogni, ale mówi ona wyłącznie, że sztucznych ogni nie można używać na terenie zabudowanym w odległości co najmniej 100 metrów od obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej jak również terenów leśnych lub (i) zalesionych. Uchwała RM, powtarzam, dotyczy wyłącznie imprez nie zorganizowanych (pozatym nie do końca jest zgodna z ustawodastwem). To piszę tylko tak dla sprostowania, aby wszyscy wiedzieli na przyszłość, że nie zawsze to co uchwalają Radni jest logiczne. Pozatym Henio S raczej nie pała sympatią do ruchu zawodowego jak i również do zwykłych pracowników fizycznych - mam na myśli to, że Henio S takiego zezwolenia by nie wydał, co można stwierdzić po ostatnich wypowiedziach w Dzienniku Elbląskim z poniedziałku dotyczących ruchu Solidarność. Chciałbym dodać jeszcze to, że nie jestem sympatykiem Solidarnych, ale skierowanie sprawy do sądu przez obecnego włodarza (czyt. Henio S) pogłębia tylko konflikt SLD-Solidarność, jak również samego wnioskodawcę aktu postępowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  westian(2003-04-29)
 • Westian: myślę, ze Pan Henio S (jak byłes łaskawy go nazwać) ma w głębokim poważaniu, to czy pogłębia konflikt czy nie. A co do niezgdoności uchwał RM z ustawami (nie musiałeś pisać, że sejmowymi, bo innych ustaw nie ma) to w warunkach tzw demokracji istnieje taki wynalazek jak sądownictwo administracyjne i jeśli uważasz, że jakikolwiek akt prawa miejscowego jest niezgodny z aktami prawnymi ważniejszymi to mozesz skorzystać z tego "wynalazku", a nie wypowiadać się na stronach, bo udało Ci się przeczytać raptem jedną ustawę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-04-29)
 • Isia. Dla twojej informacji ustawy są również: konstytucyjne (dotyczą artykułów ustawy zasadniczej i są jego częścią po zatwierdzeniu przez Sejm, Senat i podpisaniu przez Prezydenta), zasadnicza (która nie jest sejmową, gdyż uchwala się ją również na drodze referendum zatwierdzającego), jak również ustawy o szczególnym znaczeniu dla Polski, zwane w języku politologicznym USTAWAMI SZCZEGÓLNYMI (zatwierdza wiążące referendum ogólnopaństwowe).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  westian(2003-04-29)
 • Westian: Konstytucję zatwierdza Zgromadzenie Narodowe (w skład którego wchodzi między inymi Sejm), ustawy szczególne Sejm. Jakby nie patrzeć w ustwach swoje łapki ZAWSZE macza Sejm. :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-04-29)
 • Isia... Zgromadzenie? O czym ty mówisz? Polecam art. 235 USTAWY ZASADNICZEJ (czyt. KONSTYTUCJA) z dnia 6 kwietnia 1997 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  westian(2003-04-30)
 • "Moi drodzy, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie..."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stragan(2003-04-30)
 • Biedne szwaczki... NIECH SĄD NAM POKAŻE, ŻE ISTNIENIE JESZCZE CHOĆ TROCHĘ SPRAWIEDLIWOŚCI!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  m_k(2003-04-30)
 • Isia i Westian startujcie w Wyborach do Sejmu do Komisji Sprawiedliwości a ja na Was zagłosuje,tylko pamietajcie że w wykonastwie są takie zwroty:"może,należałoby,przyjmujac itp"mandaty macie pewne-ale za złe parkowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-04-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Hosting WWW START
Konto poczty elektronicznej