Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Habemus scholae!

Elbląg, Habemus scholae! W EWSH zainaugurowano nowy rok akademicki

Nadzieję i ulgę czuło się podczas sobotniej inauguracji roku akademickiego w Elbląskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Goście zaproszeni na uroczystość wspominali nie rozwiązane wciąż kłopoty uczelni założonej kilka lat temu przez Zdzisława Dubiellę i wciąż związanej z likwidowaną, mającą poważne problemy finansowe Bałtycką Wyższą Szkołą Humanistyczną w Koszalinie. Problemy BWSH sprawiły, że jej elbląska córka ma dziś 3,5 miliona zł długów wobec firm, które budowały siedzibę szkoły przy ul. Lotniczej, trwające postępowanie upadłościowe oraz nieuregulowaną sprawę ważności przeniesienia praw założyciela z koszalińskiej Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na elbląską spółkę Andromag, które prowadzi finanse EWSH i na której ciąży 3,5- milionowy dług.
     Z nadzieją mówiono o świeżym - wydanym w czwartek - zezwoleniu na powołanie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej dla spółki Andromag, które "jest zwieńczeniem starań i kłopotów, które mamy czasem wszyscy" i o "rozdrożu", na jakim znalazła się EWSH.
     Rektor Dubiella:
     - Zgodnie z sugestią urzędników ministerstwa edukacji powołanie nowej szkoły pozwoli uporządkować sprawy założyciela i organizatora nauki dla ponad 2 tysięcy studentów, bo sprawy sądowe, które mają ostatecznie wyjaśnić status EWSH potrwają zepewne jeszcze długo.
     Jak zapewnia rektor, najważniejsze dla nowej uczelni będzie uregulowanie należności wobec firm, które na zlecenie spółki Andromag budowały obiekty uczelni.
     - Mam nadzieję, że dzięki zezwoleniu na utworzenie nowej uczelni, której status prawny jest jasny, sfinalizujemy toczące się od pewnego czasu rozmowy na temat kredytu bankowego na spłatę zobowiązań - powiedział Zdzisław Dubiella.
     Nowa szkoła ma powstać po załatwieniu niezbędnych formalności, a stara - jak powiedział rektor - będzie powoli wygaszana. Zgodnie z ministerialną decyzją Elbląska Uczelna Humanistyczno - Ekonomiczna kształcić będzie w specjalnościach: administracja publiczna, resocjalizacja oraz zarządzanie marketnigowe przedsiębiorstwem. Jej siedzibą będzie budynek przy ul. Lotniczej. Pozostałe, należące do EWSH, obiekty przy ul. Robotniczej i Orzeszkowej zostaną sprzedane po wyjaśnieniu praw do majątku po kończącej swój 2-letni (wcześniej szkoła działała w Elblągu półlegalnie - jako Ośrodek Informacji Naukowo-Dydaktycznej) żywot uczelni.
     
     Zobacz także: "Starzy ludzie, nowa szkoła"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mam nadzieję, że nazwa "Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna", jest wersją roboczą nazwy nowej placówki. Chyba każdy widzi, że coś z nią jest nie tak! Proponuję internautom otwarty konkurs na poważną nazwę naszej prywatnej elbląskiej wyższej uczelni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zdegustowany(2001-10-22)
 • Nazwa z pewnością jest tymczasowa, tak jak i cała ta śmieszna "uczelnia". A jeśli już miałbym podpowiedzieć jakąś nazwę, to proponuję - Akademia Pana Kleksa (Kleks, to oczywiście Dubiella, który przez dwa lata w Elblągu nielegalnie prowadził filię BWSH, o czy zdaje się wszyscy, łącznie z MEN zapomnieli). Skądinąd ciekawe, że w naszym kraju każdy oszołom może założyć tzw. szkołę wyższą (oczywiście tylko z nazwy, bo nie słyszałem jeszcze o pracodawcy, który poważnie potraktowałby dyplom otrzymany od podrzutków z Koszalina). Ludzie, kto tam wykłada! Przecież to skandal. Ale co zrobić, jeśli nie ma się za dużo w głowie i marne oceny na świadectwie maturalnym. Przecież nie pójdziemy na Jagiellonkę albo KUL. Moja znajoma, która zajmuje się rekrutacją w jednym z największych zakładów pracy w Elblągu cieszy się, że Akademia Pana Kleksa nie prowadzi studiów pięcioletnich. Wtedy dopiero zobaczylibyśmy magistrów z Bożej łaski... Najciekawsze jest to, że mimo afer, przekrętów, dochodzeń prokuratorskich kolejne barany co roku płacą czesne tym kombinatorom. A pan Dubiella co dwa lata zakłada nową szkołę. W sumie jest to z pewnością złoty interes, bo nie trzeba się nawet liczyć z wierzycielami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kształcony na uniwersytecie(2001-10-23)
 • Kształcony na Uniwersytecie jeżeli chodzi o kadrę tej Uczelni to nie jest ona marna, sprawdź to, poziom też nie jest niski ale za to Ty jesteś jakiś "Adaś Niezgódka"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kształcony w elblągu(2001-10-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski