Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ile spraw można załatwić przez Internet?

Elbląg znalazł się na piątym miejscu wśród miast na prawach powiatu w rankingu innowacyjności przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

W rankingu wzięły udział 232 gminy. Oceniane one były pod względem oferty e-urzędu dla mieszkańców i działań podjętych na rzecz dostępności Internetu. Pytania w ankiecie podzielone były na trzy kategorie. Pierwsza dotyczyła mieszkańców. Pytano między innymi o to, czy przez Internet można załatwić sprawy meldunkowe, formalności podatkowe oraz o możliwość uzyskania informacji drogą e-mailową. Sprawdzano także, co samorząd robi, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do Internetu oraz ile punktów dostępu do sieci zostało sfinansowanych przez urząd. Druga kategoria pytań związana była z e-udogodnieniami dla biznesu. Pod uwagę brana była internetowa ewidencja działalności gospodarczej, wykorzystanie elektronicznego systemu udzielania zamówień publicznych oraz wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania gminą powiązanego z systemem informacji
     przestrzennej. Trzecia kategoria dotyczyła inicjatywy i innowacyjności. Pytania w niej dotyczyły między innymi pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych na informatyzację gminy, wdrożenie podpisu elektronicznego i cyfrowego obiegu
     dokumentów.
     Łącznie w rankingu można było zdobyć 100 punktów. Nasze miasto uzyskało 67 - co dało piątą pozycję wśród miast na prawach powiatu. Na pierwszym miejscu - z wynikiem 77,5 punktów - uplasował się Poznań, za nim Katowice - 74,5 punktów. Trzecie równorzędne miejsce zajęły Gliwice i Rybnik, które zdobyły po 69,5 punktów.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety z kwiatami
Fototapety ze zwierzętami
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie