Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Turkusowy Elbląg Turkusowy Elbląg

Inicjatywa w ręce mieszkańców

Elbląg, Inicjatywa w ręce mieszkańców Marek Pruszak

Dać głos mieszkańcom - z takim pomysłem wystąpił na sesji wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z ramienia centroprawicy Marek Pruszak.

Radny chciałby, aby grupa mieszkańców mogła występować z inicjatywą uchwałodawczą. Zdaniem Marka Pruszaka, takie rozwiązanie uaktywnia mieszkańców.
     - W ważnych sprawach samorząd może ogłosić konsultacje społeczne czy referendum, ale mój pomysł idzie trochę dalej. Ustawa o samorządzie terytorialnym nie zabrania, aby grupa mieszkańców mogła występować z inicjatywą uchwałodawczą - powiedział radny Pruszak. - To zdecydowanie sprawi, że będą bardziej aktywni wiedząc, że wiele zależy też od nich.
     Odmiennego zdania jest tymczasem przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kempiński.
     - Owszem, każda inicjatywa może być przedmiotem dyskusji komisji i samej rady, natomiast to radni są od tego, by słuchali swoich wyborców, reprezentowali ich i interesowali się ich sprawami - stwierdził Kempiński.
     Radny Marek Pruszak uważa, że inicjatywę uchwałodawczą mogłaby mieć grupa na przykład od tysiąca do 3 tysięcy mieszkańców.
     Nie ustalono jeszcze, kiedy i czy w ogóle radni zajmą się tą sprawą.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jestem za.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blados(2003-04-18)
 • Jestem za
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  student_el(2003-04-18)
 • Popieram inicjatywę pana Pruszaka.A pan Kempiński słucha tylko głosu kolegów z partii a nie szarego obywatela
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xyz(2003-04-18)
 • Za wielki skandal uważam taką marginalną uwagę o przebiegu sesji, a nie zauważyliście aboslutorium za poprzedni rok budżetowy dla Prezydenta Miasta, czy sprawozdania Policji ze stanu bezpieczeństwa w mieście. No to już chyba naprawdę wstyd !!!!!! I to ma być prosesjonalizm ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Joasia(2003-04-18)
 • Uwaga, Joasiu, zaczna sie komentarze o twojej naiwnosci. Nie zycze ci tego, ale sama sprowokowalas...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-04-18)
 • Mnie i wielu innych w tym mieście NIKT nie reprezentuje w Szanownej Radzie. Inicjatywa godna uwagi, choć stara jak nowożytna Europa, bo wzięta z cywilizowanych krajów gdzie w tygielku samorządowym możliwe jest wyłonienie każdej godnej inicjatywy społecznej, tak jak i zganienie władzy za jej brak. Zdecydowanie ruch w godnym kierunku, ku samorządności podmiotowej. Wszystkiego dobrego = zdrowych wesołych świąt w tym miejmy nadzieję już nowym świecie, może nie doskonałym, zbyt pogmatwanym, ale mimo wszystko stwarzającym jakieś nadzieje. Z całego serca Wszystkim ZIOMKOM i nie tylko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2003-04-18)
 • Szanowny Panie M. Pruszak. Na Pana życzenie przedstawiam propozycję uchwały Rady Miejskiek M. Elbląga. Koniec z dofinansowywaniem szkół klerykalnych /podobno prywatnych/. Nie życzymy sobie zabierania z naszych kieszeni podatków dla pana /księdza?/ Halberdy i Jemu podobnych. Szkoła prywatna jest przedsięwzięciem gospodarczym - specyficznym - koszty jej utrzymania niech ponoszą korzystający z jej usług i prowadzący ją. Niech klucz partyjno - katolicki w zakresie dofinansowywania szkół katolickich przestanie być obowiązujący w Naszym Mieście. Zaoszczędzone pieniądze proponujemy przeznaczyć na sfinansowanie budowy domu dla bezdomnych z prawdziwego zdarzenia, prowadzonego przez wykwalifikowane służby miejskie, Boże broń nie przez siostry zakonne - ich ekscelencje - od brata, św. , Alberta. Na zakończenie, niech dewiza : każdemu według potrzeb i PO RÓWNO - zacznie wreszcie obowiązywać w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ryszard(2003-04-18)
 • Ryszardzie: "każdemu według potrzeb i PO RÓWNO" to miało być w świetlanej przyszłości, o której wciskano ci kity ma WUML (Wieczorowy "uniwersytet" Marksizmu-Leninizmu). To już się dawno skończyło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-04-18)
 • odkryłem okrótną prawdę SLD to Rumunii - prawdziwi Rumunii ludzie !!!! niewierzycie zobaczcie : katalog firm, partie polityczne i numer telefonu do SLD - kierunek kraju to +40 a to jest Rumunia teraz wiadomo skąd rządzą i dlaczego w Polsce zaczyna być tak kiepsko jak w Rumunii. Ludzie ale jaja , to nie żart. Zobaczcie !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotr(2003-04-18)
 • Aborygenie - ot przykrość, że Twoje poglądy nie zachęciły innych mieszkańców do wybrania Twoich radnych. Nikt Cie tu nie reprezentuje? To i nic Cie tu nie trzyma. Nie biadol wiecznie - wyjedź! Może gdzieś indziej będzie Ci lepiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bronisław(2003-04-18)
 • A ja popieram tę propozycję i życzę Panu Pruszakowi Wesołych Świąt. Aborygenowi życzę też Wesołych Świąt i niech nigdzie nie wyjeżdża.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mirek(2003-04-18)
 • Zostan z nami Aborygenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blados(2003-04-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Artemia
Ochotka żywa
Cats Best 10L
Królik minaturka