UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński Jest taki stary dowcip. Rodzina ogląda dziennik telewizyjny, w pewnej chwili synek pyta ojca: "tato, a co to jest ta reforma, o której tyle mówią?"Ojciec prowadzi go do piwnicy i pokazuje ziemniaki w metalowym kuble. Bierze kubeł, podnosi go wysoko, obraca - i przesypuje ziemniaki do drugiego kubła. Huk jest straszny, ściany się trzęsą. Po chwili zapada cisza. - Tato, ale po co to było, skoro ziemniaki są nadal w takim samym kuble? - pyta nieśmiało synek. - I to jest właśnie reforma, synu! Przeczytałem rządową ustawę o reformie podatków. I tylko tak mogę ją skomentować. Mamy w Polsce system podatkowy postawiony na głowie. Bogaci płacą mniejsze stawki niż średniacy. Przedsiębiorcy, przy takich samych dochodach, płacą mniej niż pracownicy. Na dodatek system jest pełen luk, z których korzystają głównie najbogatsi. Europejska norma to progresja - bogaci płacą więcej. U nas jest system degresywny - bogaci płacą mniej. To nie jest uczciwe. Trzeba to zmienić. Dlatego kiedy rząd ogłosił, że przygotowuje zmiany w podatkach, nie dołączyliśmy do rytualnego chóru jęczących. Bo zapowiedzi były ciekawe: likwidacja degresji, koniec z przywilejami. Nie jesteśmy bezmyślnym anty-PiSem, patrzymy na treść projektu, a nie tylko na to, kto go zgłosił. Czekaliśmy cierpliwie na to, co rząd zaproponuje. Niestety, ustawa, która ostatecznie trafiła do Sejmu, to, co najważniejsze, zostawia po staremu. (. .. ) Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    11
    RobertKoliński(2021-09-15)
  • @RobertKoliński - bogacz zarabia 200 tys rocznie więc płaci 32 procent podatku, biedak zarabia 50 tys zł rocznie i płaci 19 procent podatku, jakim trzeba być tempym, żeby twierdzić, że bogacz płaci mniej? czy ty człowieku wiesz ile jest 2+2 czy tego cię lewicowe zwoje mózgowe pozbawiły? zlodziej kradnie a jako złapiesz za rękę to wciska kit, że w twoich spodniach ma swoją kieszeń,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    2
    Fh gminy(2021-09-15)
  • RobertKoliński @Fh gminy - Żaden zarobas nie płaci 32% podatku, bo wszyscy albo robią na kontraktach, albo optymalizują sobie podatki w CIT - i wszystcy zusammen płacę nagle w PO-PiSowej Polszcze mniej niż sprzątaczka czy ochroniarz, bo zwykle ok. 12%. Chyba, że TVN, to wtedy nawet ok. 1.5% - żyć nie umierać. [Musicie to zobaczyć – koniecznie do końca! 🔥 PiS się chwali „A bo za Tuska nie było, a za nas podwyżki dla budżetówki są!”. My nie mamy problemu z tym, żeby powiedzieć: PiS wszedł w buty Donalda Tuska. A pensje pracownikom budżetówki rosły. .. bo rosła minimalna‼️] Hashtagi: #PiSPOjednoZlo, #patoprawica, #ArogancjaWladzy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    14
    RobertKoliński(2021-09-15)
  • @RobertKoliński - tak powinieneś się leczyć, jak jeden z twoich oponentów wyzywał ciebie od nierobów, burzyłem się, ale to chyba prawda, nie masz pojęcia o tym co piszesz (nie jestem hejterem, jak chcesz mogę ci przesłać swoje dane), wciąż piszesz bzdury, komuna (PIS)lekko wróciła, ale całkowitego powrotu nie będzie, nie będziemy pracować na nierobów
  • RobertKoliński Chcę, prześlij mi swoje dane: kolinski. robert@gmail. com. Albo wpadnij do mnie do roboty, wytłumaczę ci kwestię tego, kto na kogo w tym kraju zapiedrala; Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    10
    RobertKoliński(2021-09-15)
  • @RobertKoliński - Stary dowcip lewak leży i myśli
  • @RobertKoliński - Robuś, Robuś, jestem z Ciebie dumny, zawsze milczałeś, JAK Cię gonili do pracy, I już myślałem, że rzeczywiście gdzieś przycupnąłeś przy mamusi, a tu proszę. .. .albo wpadnij do mnie do pracy, to pogadamy kto na kogo zapiedrala. .To Ty chłopie pracujesz ?, to musisz przechodzić teraz straszne katorgi w oczekiwaniu na powrót komuny. To Ty budujesz teraz Nowy Ład !!!, a co z tamtym ? Robuś moja stara do mnie wróciła, ale ja jej nie chcę, I co zrobisz chłopie jak zaraz komuna wróci ?co ten Pinokio CI namieszał w tej głowie, przecież tam nie ma ani ładu ani składu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Łamanie to tak(2021-09-15)
  • @RobertKoliński - Nie powinno być podatku dochodowego, ludzie ile zarobią, tyle powinni mieć, a państwu wara od tego. W szczególności nie powinni być okradani osoby szczególnie kreatywne, biorące na bark odpowiedzialność za firmę i pracowników. Państwo powinno być minimalistyczne i utrzymywać się z podatków obrotowych - VAT. Bez bandy nierobów zaczynając od polityków, przecież to nieroby, wciskają kit, by posadzić cztery litery na stołku i tak od 1989 r. Popatrzcie na te wasze elity, jeszcze raz powiem to banda nierobów i nieudaczników żyjąca z podatków, tak samo wszyscy pchający się do polityki. Nie mam problemu do "zarobadów"kto mi broni otworzyć firmę, zarabiać w milionach no kto? Co do TVN czy to jedna firma, która wyprowadza zyski z Polski? Powiem, tak towarzyszu Koliński, gdyby TVN miał siedzibę w Elblągu, to bylibyśmy bogatym miastem. Chwała towarzyszom z PIS, PO, SLD i innej maści band.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Ja nie w temacie(2021-09-16)
Reklama