UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Gruchalski i malutki sa ta samo zalosni jak elbląska prokuratura. Gruchalski chyba trzęsie portami przed wpływową matka tego bandyty. Gdyby nie stonoga to ten pozal sie boże POrtek zamiótłby sprawę pod dywan. Ta jak to robili gdy wychodzily liczne afery z powcami. Według POrtelu wszystko jest ok. To ze przestepca zostal puszczony na wolnosc
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    5
    karaczan(2016-12-02)
  • redaktor @karaczan - Nie twierdzimy, że wszystko jest ok. Podejrzany powinien ponieść karę za pobicie 11-letniego chłopca i o tym zdecyduje sąd. Niech Pan czyta ze zrozumieniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    7
    redaktor(2016-12-02)
  • @redaktor - Który sąd Panie Rafale, ten w którym pracuje najbliższa rodzina zwyrodnialca? W pracę takich sądów Pan wierzy? Dobry żart. .. Dlaczego o tym Pan nie pisze - to ważniejsze niż ewentualny samosąd. Niestety może takie rozwiązania są faktycznie "nieetyczne" ale nie kiedy chodzi o napad na dziecko, czy o pedofilię! Tutaj włączają się mechanizmy, które nakazują społeczności lokalnej bronić najsłabszych!!! Czy ma Pan dzieci?! Już jeden zwyrodnialec umocowany mamusią w prokuraturze zamordował 10 letnią dziewczynkę siekierą na ulicy (bo "nie mógł znaleźć pracy"). Na to Pan czeka, aż nasz elbląski napastnik weźmie siekierę i zabije dziecko Pana przyjaciela, rodziny?! Wówczas również skupi się pan nie na clue sprawy, a na panu Stonodze?! Dokąd zmierza dziennikarstwo?!
  • redaktor Zgadzam się z Panem, że ta akcja i cała sprawa poruszyła opinię publiczną. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie. Powtórzę jeszcze raz: czyn 30-latka był wstrząsający, powinien ponieść bardzo surową karę, tym bardziej że miał już zatargi z prawem. Prokurator póki co nie wydaje wyroków w tym kraju, tylko sąd, przed którego oblicze podejrzany wkrótce trafi. Zapewniam Pana, że jeśli wyrok nie będzie sprawiedliwy, to też o tym napiszemy. Co do Pana Stonogi - komentarz krytykuje sposób działania tego Pana, który chce wymierzać ludową sprawiedliwość (a to zwykle kończy się linczem), a nie samego Pana Stonogę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    6
    redaktor(2016-12-03)
  • @redaktor - Szanowny Panie Rafale, napisał Pan "Prokurator póki co nie wydaje wyroków w tym kraju, tylko sąd, przed którego oblicze podejrzany wkrótce trafi" - to pół prawdy. Prokurator bowiem kwalifikuje czyn, do której to kwalifikacji odnosi się sąd. W tym przypadku prokurator zakwalifikował czyn do aktu zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat dwóch (wobec czego, sąd nie mógł zastosować środka zapobiegawczego w postaci aresztu). W opinii obserwatorów (w tym nas rodziców dzieci i z tego co widzę również pana Stonogi), kwalifikacja prokuratorska czynu, powinna być w zakresie pobicia i usiłowania zabójstwa (czym jest bowiem KOPNIĘCIE NOGĄ W GŁOWĘ DZIECKA?!), czyli czynu zagrożonego karą więzienia do lat 25!!! I taka powinna być kwalifikacja czynu, która pozwoliłaby SĄDOWI zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a następnie - jak Pan to ujął - doprowadzić do sprawiedliwego procesu. Po zastosowanej kwalifikacji czynu przez prokuratora, TEN PROCES NIE MA SZANS BYĆ SPRAWIEDLIWYM!!! Czyż nie powinien być Pan z całą redakcją razem z panem Stonogą pod prokuraturą, domagając się MERYTORYCZNEJ ODPOWIEDZI od p. prokuratora? Co nim kierowało, kiedy kwalifikował czyn do tak niskiej, w zasadzie żadnej kary?! Czy nie na zadawaniu pytań polega dziennikarstwo?! Czy nie wiedział Pan o tym, o czym napisałem? Czy może uważa Pan czytujących portel za aż tak nieinteligentne istoty?
  • @redaktor - Jeszcze tylko dopytam Panie Reaktorze - czy dwa lata w zawieszeniu (tyle maksymalnie może dostać ten zwyrodnialec dzięki prokuratorowi elbląskiemu), to według Pana jest ta SUROWA KARA (o takie bowiem Pan pisze)? I proszę o konkretną odpowiedź - TAK lub NIE. TAK- maksymalnie dwa lata w zawieszeniu jest to bardzo surowa kara za ten czyn! NIE - nie jest to surowa kara, nie miałem świadomości, że dzięki prokuratorowi elbląskiemu, tylko tyle przestępcy grozi za ten czyn! Proszę o niestosowanie zabiegów i figur retorycznych do odpowiedzi na to pytanie.
  • redaktor Szanowny Panie, myślę, że uprzedza Pan fakty. Co do wyjaśnień prokuratury - zamieściliśmy je w tym tekście www.portel.pl Sprawy nie odpuszczamy, będziemy pytać prokuraturę okręgową, do której trafiła ta sprawa z rejonowej, o to, co dalej zrobi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    redaktor(2016-12-03)
  • redaktor Za czyn, który popełnił 30-latek grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, nie wiem skąd Pan wziął to zawieszenie. Art. 157 § 2 kodeksu karnego: Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    redaktor(2016-12-03)
  • redaktor Nie wiem, czy Pan wie, ale sąd też ma prawo zmienić kwalifikację prawną prokuratury.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    redaktor(2016-12-03)
  • @redaktor - W praktyce oznacza to Panie Redaktorze: 1.do dwóch lat pozbawienia wolności (proszę zerknąć na orzecznictwo, jeżeli znajdzie Pan w tym wymiarze karę bez zawiasów - nie recydywa - stawiam Panu szampana!) 2.Ograniczenie wolności, czyli np. posprzątanie ulicy w tamach kary, przez 100 godzin. Czy nadal będzie mi Pan wciskał, że coś uprzedzam?
  • @redaktor - "Nie wiem, czy Pan wie, ale sąd też ma prawo zmienić kwalifikację prawną prokuratury". - Tak wiem, stąd działania Pana Stonogi, aby tak się stało. Dzisiaj już wiadomo, że prokurator generalny sprawą zajmie się natychmiast. I niestety nie dzięki portelowi, który powinien dbać o Elbląg, a dzięki zupełnie obcemu człowiekowi :-(
Reklama