Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Janusz Nowak i Jacek Boruszka wiceprezydentami Elbląga

 
Elbląg, Janusz Nowak i Jacek Boruszka wiceprezydentami Elbląga
Prezydenci w komplecie (od lewej): Jacek Boruszka. Janusz Nowak, Witold Wróblewski i Bogusław Milusz (fot. Witold Sadowski)
Rek

Prezydent Witold Wróblewski będzie miał trzech zastępców. Do mianowanego dwa tygodnie temu Bogusława Milusza dołączyli Janusz Nowak (SLD) i Jacek Boruszka (PO), dotychczasowy dyrektor departamentu innowacji i informatyki. Jego dyrektorski etat w ratuszu po nominacji na wiceprezydenta zostanie zlikwidowany. Obaj panowie obejmą obowiązki 1 stycznia. 

Witold Wróblewski powołał trzech wiceprezydentów, mimo że wcześniej mówił o dwóch zastępcach. - To efekt analizy aktualnego stanu miasta, przede wszystkim zaniedbań dotyczących deficytu budżetowego. Jesteśmy przed kolejną perspektywą unijną i szansą na pozyskanie znacznych środków finansowych, a miasto jest bardzo słabo przygotowane do tych zadań. Dlatego potrzebni są trzej, a nie dwaj wiceprezydenci – tłumaczył Witold Wróblewski. - Pan Janusz Nowak będzie nadzorował tworzenie projektów inwestycyjnych i ich realizację, jego wieloletnie doświadczenie z pewnością w tym pomoże. Pan Jacek Boruszka, dotychczasowy dyrektor departamentu innowacji i informatyki, będzie zajmował się projektami z sektora innowacyjnej gospodarki. W związku z tą nominacją zlikwidowany zostanie etat dyrektora departamentu innowacji. Pan Boruszka będzie nadzorował pracę departamentu jako wiceprezydent.
     Janusz Nowak ma 56 lat, całe swoje życie zawodowe związał z budownictwem. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, ukończył studia prawno-menadżerskie oraz podyplomowe studia „Europejskie prawo samorządowe”. Od 1994 roku jest radnym, był przewodniczącym Rady podczas trzech kadencji, w latach 1998-2002 pełnił funkcję nieetatowego członka Zarządu Miasta. Jest szefem elbląskich struktur SLD.
     - Podjęcie decyzji o objęciu funkcji wiceprezydenta nie było trudne. Znamy się z panem prezydentem od lat, ściśle współpracowaliśmy w wielu sprawach. Będą zajmował się sprawami inwestycyjnymi i gospodarką komunalną miasta, szczegóły naszych obowiązków ustalimy na spotkaniu 2 stycznia – stwierdził Janusz Nowak.
     Druga z nominacji jest sporym zaskoczeniem. Jacek Boruszka ma 37 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył także studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej i funduszy europejskich. W latach 2002-2011 pracował w Urzędzie Gminy Elbląg, gdzie zajmował się pozyskiwaniem funduszy europejskich. Od 1 marca 2011 pracuje jako dyrektor Departamentu Innowacji i Informatyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     - Będę zajmował się projektami innowacyjnymi, które mają poprawić funkcjonowanie miasta w wielu dziedzinach życia. Przed nami między innymi prace nad wykorzystaniem potencjału sieci światłowodowej, sfinansowanej przez Unię Europejską. W połowie 2016 roku kończy się tak zwany okres trwałości projektu, po którym sieć będzie mogła być wykorzystywana przez biznes i mieszkańców – wyjaśniał Jacek Boruszka.

  Nowi wiceprezydenci Elbląga (od lewej) Jacek Boruszka i Janusz Nowak (fot. WS)
Nowi wiceprezydenci Elbląga (od lewej) Jacek Boruszka i Janusz Nowak (fot. WS)

Decyzja prezydenta Witolda Wróblewskiego o powołaniu trzech zastępców oznacza, że władzę w mieście przejmuje de facto koalicja PSL-PO-SLD. Większość w Radzie Miejskiej ma jednak PiS, więc w sprawie najważniejszych decyzji koalicja będzie musiała szukać kompromisu z opozycją.
     - Będę przekonywał klub PiS do współpracy. Patrzenie na samorząd z punktu widzenia politycznego nie przynosi dobrych efektów – stwierdził Witold Wróblewski.
     Nominacja Janusza Nowaka na wiceprezydenta oznacza również zmianę w składzie Rady Miejskiej. Nowym radnym zostanie Andrzej Tomczyński, który pełnił mandat przez cztery kadencje. 
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 4
Promocja RATY 0%
Fronty lakierowane mdf połysk różne kolory RAL
Promocja RATY 0%