UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jerzy Wilk kandydatem na prezydenta Elbląga

 
Elbląg, Jerzy Wilk kandydatem na prezydenta Elbląga
Jerzy Wilk, poseł PiS od 2015 r. Teraz oficjalny kandydat na prezydenta Elbląga (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało dziś (23 maja) na swojej stronie internetowej listę kolejnych kandydatów na prezydentów miast. Zaskoczenia nie ma, w Elblągu jest to Jerzy Wilk.

Tydzień temu podczas konferencji prasowej poseł Jerzy Wilk mówił, że Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na prezydenta Elbląga, ale nie chciał zdradzić, kto to. - Z tego co wiem, decyzje już zapadły, ale jestem zobowiązany do dyskrecji - powiedział wówczas. Wszystko miało być jasne jeszcze w tym miesiącu. I już jest.
     Dziś (23 maja) na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości opublikowana została lista kolejnych kandydatów na prezydentów miast. Wśród nazwisk jest i nazwisko Jerzego Wilka.
     Jerzy Wilk w 1975 został absolwentem Technikum Mechanicznego w Elblągu w dziedzinie budowy maszyn. Od 1988 do 1990 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, lecz studiów tych nie ukończył. W 1995 uzyskał uprawnienia lustracyjne w Krajowej Radzie Spółdzielczej. W 2002 ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie. Zawodowo związany z Elbląską Spółdzielnią Niewidomych „ELSIN”. Został m.in. prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Elbląskiej (od 1994) i członkiem założycielem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
     W 1980 wstąpił do NSZZ „Solidarność”, gdzie był wiceprzewodniczącym komisji zakładowej. Od 1991 do 1994 należał do Porozumienia Centrum, następnie zaś do Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, w którym wszedł w skład zarządu regionalnego w Elblągu. W 2005 był szefem okręgowego sztabu wyborczego PiS w Elblągu w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.
     Wielokrotny radny Elbląga, szefował m.in. klubom radnych i komisjom rewizyjnym. W latach 2006–2013 był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu. W wyborach samorządowych w 2006 i 2010 bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Elbląga, uzyskując w obydwu mandat radnego miasta.
     W 2013 został kandydatem PiS na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. I wygrał. W 2014 ubiegał się o reelekcję w wyborach samorządowych z ramienia PiS. Ostatecznie przegrał z Witoldem Wróblewskim i 5 grudnia 2014 zakończył urzędowanie na stanowisku prezydenta, a tego samego dnia został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Miejskiej.
     W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał z listy PiS mandat poselski, otrzymując 14 904 głosy.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama