Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kanał wyborczy

Tradycji stało się zadość. Tuż przed wyborami - trwa przecież kampania wyborcza - przedstawiciel administracji państwowej przyjeżdża do Elbląga i obwieszcza, że kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną będzie budowany. Przed rokiem był to premier, teraz minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

Minister Gróbarczyk (objął urząd po odejściu z rządu ministrów Samoobrony i LPR) przyjechał do Elbląga wczoraj (27 września). Spotkał się z wojewodą warmińsko-mazurskim Anną Szyszka, przedstawicielami stowarzyszeń rybackich, odbył rejs statkiem po rzece Elbląg i Zalewie. Na koniec jego wizyty miała miejsce krótka, plenerowa konferencja prasowa - na nabrzeżu przy budynku Punktu Odpraw Granicznych przy ulicy Portowej. Tematem konferencji był „długoletni plan przekopu Mierzei Wiślanej”.
     - Premier Jarosław Kaczyński podjął decyzję o uruchomieniu wieloletniego programu budowy kanału przez Mierzeję - powiedział minister Marek Gróbarczyk. - Za trzy tygodnie [a więc dwa dni przed wyborami - PD] ma ją przyjąć Rada Ministrów.
     Koszt budowy kanału rząd szacuje na 400 mln zł. Pieniądze mają pochodzić już nie z funduszy europejskich, a z budżetu państwa. W przyszłym roku rząd ma przeznaczyć na kanał 10 mln zł - na projekt techniczny, raport oddziaływania na środowisko i wszystkie inne dokumenty, które mają doprowadzić do wydania pozwolenia na budowę. Budowa ma się rozpocząć w 2009 r., kanał ma zostać otwarty w 2013 r.
     Bardzo podobne deklaracje składał przed wyborami samorządowymi premier Jarosław Kaczyński.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • kto tych frajerow zaprasza do elblaga?w kanal to ten ministerczyna chyba sobie daje.jaki premier tacy ministrowie.paly rzadowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  /??/(2007-09-28)
 • Aby zbudować kanał potrzeba 400mln. Znając życie w socjalistycznym biurokratycznym raju będzie to z 700mln. Wszystko po to by kilka razy dziennie jakiś burak przepłynął swoją motorówką i mógł poopalać się nad morzem. No może jeszcze jakiś statek z podstarzałymi niemiaszkami przepłynie którzy są tak skąpi ze na wpływy z turystyki bym nie liczył. Pewnie jeszcze od Alstomu jakiś klamot przewiozą ku uciesze kamery Vektry EL i Słoniny. Na tym się skończy. Do obsługi oczywiście się zatrudni ze 20 osób i ze 30 czujnych i opiekuńczych urzędników by wszystko działało jak w zegarku. A WAS OGRABIĄ W PODATKACH NA KOLEJNE 400MLN !! Czy ktoś liczył ile to by było np. mieszkań komunalnych po 3.300zł za metr ? Mówię to dla tych co są już przesiąknięci socjalizmem do końca i uważają że państwo jest od budowania. Reszta pewnie by wolała by o tyle mniej ich ograbiono. Ale Pan Leon Krasulski jest usprawiedliwiony. Żaden demokratyczny polityk nie powie ludowi że nie da jak lud jest święcie przekonany że mu jakiś kanał jest potrzebny. Pan Leon zostałby po prostu rozszarpany gdyby powiedział : " Kanał jest nie potrzebny i nieopłacalny."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Heniek78(2007-09-28)
 • KANAŁ JEST NIE POTRZEBNY !!! Niech mnie ktoś przekona że jest inaczej. Czekam na weksel od wszystkich zwolenników na okrągłą sumkę którym będą ręczyć za opłacalność projektu. Tu chodzi o 400 naszych milionów złotych. Płacicie za to matołki. Niech każdy weźmie paragon z zakupów z biedronki i zobaczy ile dał na kanał pod pozycją 22% VAT. Może to na was zadziała. Czym więcej będziecie chcieli tym bardziej oni będą was podatkować. Tak więc na pytanie czy chcecie przekop, czy chcecie park, czy chcecie nowy chodniczek i czy chcecie to czy tamto zanim odpowiecie zerknijcie w ten paragon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  UPR nie kradnie(2007-09-28)
 • a Leonard "Podstawowe wykształcenie" Krasulski czego tam szukal?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-09-28)
 • generalnie nie wierzymy politykom- wszystkim!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-09-28)
 • Szanowni Państwo, miło mi czytać Państwa opinie o Kanale Żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną, jest ona zgodna z moją , którą wypowiedziałem w 1995 roku w Katach Rybackich. Szanowni Państwo nie doceniacie Pana Premiera. Pan Premier ma nazwiska zwolenników patrz strona rafzen.pl i ma listę wykonawców. Oczywiście wykonawcy zlecą wykonanie prac podwykonawcom i za pracę będą musieli zapłacić, natomiast rząd stwierdzi błędy w projektach i nie zapłaci. Podwykonawcy przy wsparciu rządu zlicytują zleceniodawców . Skąd my to znamy Systematycznie jest uzupełniana strona rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-09-28)
 • skad ten pesymizm, przecież ma się wszystko zmienić, dośc tych kombinacji i afer urzędniczych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-09-28)
 • Szanowni Państwo Wspólne oświadczenie w sprawie budowy kanału przez Mierzeję podpisali m.in.: senatorowie RP Elżbieta Gelert (PO) i Sławomir Sadowski (PiS), posłowie na sejm Leonard Krasulski (PiS) i Witold Gintowt-Dziewałtowski (SLD), przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Janusz Nowak, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Mirosław Kozłowski, przewodniczący Rady Międzypowiatowej OPZZ Kazimierz Polak, wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk, starosta elbląski Sławomir Jezierski, prezydent Elbląga Henryk Słonina, dyrektor Zarządu Portu w Elblągu Julian Kołtoński, Antoni Drelich (PiS), Jerzy Wcisła (PO) oraz Wiesław Wiśniewski (Stowarzyszenie Rozwój i Praca). Szanowni Państwo mam nadzieję,że Pan Witold Gintowt- Dziewiałtowski jako kandydat na posła z ramienia partii rządzącej w mieście poinformuje ile i komu przekazano z naszych podatków pieniedzy na promocję. Więcej na stronie rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-09-28)
 • promocję czego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-09-28)
 • podatki i tak placimy tylko ze idą na inwestcje gdzie indziej wiec po co sie rozczulacie. kazda inwestycja w tym rejonie jest wazna nawet jezeli nie ma do konca sensu np most na modrzewine -czemu taki kolos a rzeczka metr szeroka- ale jakos wygląda a nie kladka i to mi sie podoba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  koko(2007-09-28)
 • Panie Jerzy! Porosze zapoznac sie z planem 6 letnim p. Gilowskiej , he, he, i wsyzstko jasne. Budzet podporzadkowany jest Euro 2012 i kropka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2007-09-29)
 • Szanowny Panie Oset Euro 2012 to jest hasło wielkiej imprezy popieranej przez całe społeczeństwo. Patrząc inaczej należy wykonać wiele działań z założenia popierane przez społeczeństwo - każda władza w państwie demokratycznym musi zabiegać o poparcie społeczne a dzięki Euro 2012 ma takie. Szanowny Panie Oset jeżeli Pan organizował dużą imprezę sportową to Pan wie, że na pierwszym miejscu trzeba zapewnić bezpieczeństwo- czyli rozwinąć służby specjalne, na drugim finanse płacimy ale jeszcze możemy na tym zarobić, po trzecie przyspieszone zostaną inwestycje szlaków komunikacyjnych, po trzecie zapewnienie spokoju społecznego bo społeczeństwo chce Euro. Tak będziemy mieć całkiem inny kraj. Więcej na stronie rafzen.pl temat wybory Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-09-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi