Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Katolicka publiczna

Elbląska Szkoła Katolicka od września będzie szkołą publiczną, bezpłatną. Prezydent Elbląga przystał na propozycję diecezji elbląskiej w tej sprawie.

Istniejąca od 11 lat szkoła jest placówką niepubliczną. Uczy się w niej około 100 uczniów. To jedyna w mieście szkoła o nieco innym profilu wychowawczym. Czesne wynosi 350 zł miesięcznie. Z tego też powodu katolicka szkoła podstawowa i katolickie gimnazjum nie są dostępne dla wszystkich chętnych. Powstawały długi. Część rodziców nie płaciła czesnego, bo nie było ich na to stać.
     Od września szkoła będzie placówką publiczną. Jak powiedziała rzeczniczka prezydenta Agnieszka Staszewska, Henryk Słonina zgadzając się na finansowanie lacówki kierował się przede wszystkim możliwością zwiększenia dostępności do tej szkoły. Wśród elblążan bowiem cieszy się ona dużą popularnością. Od września szkołą nadal zarządzać będzie diecezja elbląska, a nadzór pedagogiczny będzie sprawować kuratorium. Szkoła będzie natomiast finansowana z subwencji oświatowej i budżetu miasta.
     Tymczasem już teraz ze stanowiska dyrektora zrezygnował Marek Pruszak. Powiedział, że będąc wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej nie chce łączyć tych dwóch funkcji, ze względów - jak się wyraził - etycznych.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • po ponad roku wiceprzewodniczący radyMiasta nieetycznym widzi bycie dyrektorem szkoły katolickiej... a to siem chop tam musiał naoglondać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-02-11)
 • Następne szachrajstwo władzy z kościołem,szkola rządzona przez kleryków,przyjmowani uczniowie według kryteriów wirary-natomiast wszystko to ma finansować państwo,nie mając nic do gadania. Gorzej jak za PZPR i ciemnego średniowiecza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  L.B.(2004-02-11)
 • Przeciez do tej pory zarządzała kuria a nadzór pedagogiczny ma kuratorium ( delegatura w Elblagu ) to czemu tak napoisano jakby się coś zmieniło. CIEKAWE, którą szkołe Pan Prezydent wytnie w Elblągu zeby starczyło my pieniędzy na ich utrzymanie . SP nr 5 miała się zawalić a tak dobrze się trzyma jedynie po wymianie dachu na nowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-02-11)
 • Teraz "Dzieci Bogatych Rodziców"- czyli dzieci radnych, lokalnych polityków, biznesmenów i innych, którzy mają coś do powiedzenia w tym mieście, będą uczyć się za DaRmO tak jak to zapewnia konstytucja.... Przekręt NR 1 w tym roku. Gratuluje pomysłodawcą :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dragon(2004-02-12)
 • Czegoś tu nie rozumiem... Bo albo katolicka albo publiczna (zob. zasada oddzielenia Państwa od Kościoła)! Jeżeli publiczna to w całej rozciągłości, bez zarządu kleru; jeżeli katolicka - to bez subwencji Miasta. A tu powstaje jakaś efemeryda ! I to, m.in., za moje ( mocno protestuję!) pieniądze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dick(2004-02-12)
 • Jawne łamanie prawa, myślę że decydenci nie znaja prawa.Może być albo niepubliczna katolicka albo publiczna bez wyróżniania wiary katolickiej. Do tej szkoły chodza przecież dzieci osób, które mają pieniądze z różnych źródeł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-02-12)
 • Ale przekręty!!! Jak to w szkole katolickiej, albo-pseudokatolickiej. A my ,jako spoęłczeństwo miasta nie mamy nic do powiedzenia. To tam na górze się doagaduja, a my palcimy. Wstyd, po raz kolejny. Jacek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jacek.(2004-02-12)
 • Pan dyrektor narozrabiał i uciekł jak szczur z tonącego statku , gratulacje wyczucia gdzie jego etyka i moralne postepowanie - kupa śmiechu , pewnie już ma zapewnioną lepszą posadkę. Niunia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-02-12)
 • Szkoła katolicka a dzieci mafiozów nazwiska znane dla każdego . Etyka ,etyka władze miasta rozdaja pieniądze bez kontroli . Zgadzam sie z przedmówcą albo szkoła katalicka albo świecka nie można lączyć tego jednoczesnie . Kicia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-02-12)
 • No właśnie, Pan prezydent zlikwiduje dobrą publiczną szkołę, by w to miejsce przekazać dotacje dla szkoły katolickiej. Natomiast dzieci w publicznych szkołach niech sie gniotą , jeśli nie chcą do szkoły katolickiej. Co jeszcze p. Słonina przekaże klerowi. Czy coś jeszcz ezostało, by przekazać ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elba(2004-02-12)
 • Niech inne kościóły i wyznania otwierają natychmiast swoje szkoły. Wierny pan prezydent zapłaci za każdą >Bo jest nieomylny i sprawiedliwy. I gówno go obchodzi że robi to za publiczne ,a więc świeckie pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2004-02-12)
 • szkoła szkołą ale obecny dyrektor w zastępstwie oczywiście ksiądz młodziutki - kruciutko jest ale już podpadł u rodziców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-02-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini