Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kogo nagrodził prezydent?

 
Elbląg, Kogo nagrodził prezydent? Laureaci nagród prezydenta Elbląga za rok 2017 (fot. Anna Dembińska)
Rek

Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli prezydent Elbląga wręczył doroczne nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta. Nagrodę specjalną otrzymała 23-letnia Marta Gałuszewska, świeżo upieczona zwyciężczyni 8. edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”. - Fakt, że pochodzi z Elbląga stanowi istotny element promocji naszego miasta na terenie całej Polski - uzasadnił prezydent Witold Wróblewski. Zobacz, kto jeszcze odebrał nagrodę oraz fotoreportaż z Koncertu Noworocznego.

- To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby poznać laureatów nagród prezydenta - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Od 1991 roku nagrody prezydenta otrzymało 200 podmiotów – zarówno osób fizycznych, jak i organizacji. Dziś do tego grona dołączyli kolejni.
     - Wybór zawsze jest trudny. Cieszę się, że mamy tyle osób i instytucji, które warto nagrodzić - podkreślał prezydent miasta.
     Wśród tegorocznych laureatów zwraca uwagę Marta Gałuszewska - pochodząca z Elbląga zwyciężczyni jednego z telewizyjnych talent show. Wokalistka w przemówieniu po otrzymaniu nagrody rozprawiła się z komentarzami zarzucającymi jej, że nie jest z Elbląga.
     - Studiuję w Gdańsku, mieszkam teraz trochę w Warszawie, ale ja jestem stąd, cała moja rodzina jest stąd i wszyscy moi znajomi są stąd. Takie wyróżnienie wiele dla mnie znaczy i dziękuję - mówiła Marta Gałuszewska.
     A po mowie zaśpiewała „Nie mów mi nie” z akompaniamentem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Mamy nadzieję, że to nie ostatni koncert Marty w Elblągu.
     Wręczenie nagród prezydenta to jednocześnie okazja do docenienia kariery zawodowej (nagrodę w dziedzinie opieki społecznej otrzymała była dyrektor Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej Mirosława Grochalska) lub pracy na rzecz promocji miasta (Oddział PTTK im. Ziemi Elbląskiej został laureatem w kategorii sport i turystyka).
     - Przede wszystkim jest to dla nas duży prestiż i zaszczyt. Ostatnio taką nagrodę otrzymaliśmy w 2014 roku. Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Cały czas dążyliśmy do tego, aby poziom naszego oddziału się podnosił. Ta nagroda zmusi nas do jeszcze lepszej pracy - mówił Leszek Marcinkowski, prezes zarządu elbląskiego oddziału PTTK.
     Koncert noworoczny to też okazja, aby poznać ludzi, którzy w Elblągu „po cichu” wykonują swoją pracę. Tak było np. w przypadku Stanisława Rosnowskiego (nagroda w kat. działalność gospodarcza), Bogdana Frieske (kategoria: inne) czy Marioli Turek-Stępień (kat. ochrona zdrowia).
     Docenione zostały "Szalone" i "Szalone Małolaty" - eksportowe elbląskie zespoły.
     - Każda nagroda cieszy. To jest docenienie tego, co robimy przez lata. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy jubileusz 25 lecia - mówiła Katarzyna Panicz, opiekunka muzyczna laureatów.
     Po rozdaniu nagród publiczność mogła wysłuchać koncertu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. To było doskonale zwieńczenie miłego wieczoru w elbląskim teatrze.
     
     Oto lista laureatów nagród prezydenta Elbląga za rok 2017
     
     Kategoria: kultura i sztuka
     Zespoły "Szalone" i "Szalone Małolaty"
     
     Kategoria: opieka społeczna
     Mirosława Grochalska
     
     Kategoria: sport i turystyka
     Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu
 
     Kategoria: działalność oświatowa i pedagogiczna
     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

  Nagrodę specjalną otrzymała Marta Gałuszewska (fot. AD) Nagrodę specjalną otrzymała Marta Gałuszewska (fot. AD)


     Kategoria: działalność gospodarcza
     Stanisław Rosnowski
     
     Kategoria: inne
     Bogdan Frieske
     
     Kategoria: służba zdrowia
     lekarz Mariola Turek-Stępień
     
     Kategoria: ochrona środowiska
     IV Liceum Ogólnokształcące
     
     Kategoria: nagroda specjalna
     Marta Gałuszewska

A, Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Soczewki progresywne 390zł