UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejni Nigeryjczycy zatrzymani na przejściu w Gronowie

 
Elbląg, Kolejni Nigeryjczycy zatrzymani na przejściu w Gronowie
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie przerwali podróż pięciu obywatelom Nigerii. Cudzoziemcy próbowali wjechać do Polski na paszporcie kibica i fałszywych kartach pobytu.

Pierwszych trzech nigeryjskich kibiców pojawiło się na drogowym przejściu granicznym w Gronowie w poniedziałek o godz. 8 rano. Podczas odprawy okazało się, że pasażerowie autobusu rejsowego nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na teren RP. Cudzoziemcy byli przekonani, że przekroczą granicę na paszporcie kibica. Dwóch mężczyzn i kobieta w wieku od 32 do 33 lat chciało zwiedzić nasz kraj.
     Ten sam cel podróży deklarowało również dwóch kolejnych obywateli Nigerii, którzy do odprawy granicznej stawili się tego samego dnia wieczorem. Mężczyźni w wieku 26 i 33 lat do kontroli okazali sfałszowaną holenderską i włoską kartę pobytu. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych. Obcokrajowcy odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu. Wszyscy obywatele Nigerii powrócą do Rosji.
     Od początku trwania mundialu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odmówili wjazdu z obwodu kaliningradzkiego do Polski 6 kibicom Nigerii i jednemu Marokańczykowi, którzy posiadali paszporty FAN-ID.
Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Grani
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama