Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejny krok do inwestycji w Parku Dolinka

 
Elbląg, Kolejny krok do inwestycji w Parku Dolinka
(fot. UM Elbląg)

Elbląg i Kaliningrad będą razem starać się o fundusze z programu unijnego Polska - Rosja na sfinansowanie inwestycji w kulturę i dziedzictwo narodowe. List intencyjny w tej sprawie podpisali dzisiaj w Urzędzie Miejskim prezydent Elbląga Witold Wróblewski i wicemer Kaliningradu Jurij Kondratjew. 

- Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie pracować nad tym projektem i starać się pozyskać fundusze unijne. Dzisiejsze spotkanie i list intencyjny to kolejny krok w pracach, które rozpoczęliśmy z panem merem Aleksandrem Jaroszukiem w ubiegłym roku. Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. My pracujemy nad modernizacją Parku Dolinka. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło znowu życiem i było atrakcyjnym dla różnych grup mieszkańców i turystów – podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.
     - Jestem pewien, że ten projekt zakończy się powodzeniem. Jest to przede wszystkim projekt dla ludzi, w celu stworzenia dogodnych warunków życia. Uważam także, że takie wspólne przedsięwzięcia zbliżają nas, jako sąsiadów – zaznaczył Jurij Kondratjew.
     Podczas spotkania zaprezentowana została koncepcja rewitalizacji Parku Dolinka, która zakłada stworzenie między innymi strefy seniora, a także placu zabaw z mostkami linowymi, trapami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami czy budowę boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga i siłowni zewnętrznej. Dokumentacja projektu ma być gotowa do 22 maja.
     Nabór wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska –Rosja 2014-2020 rozpocznie się prawdopodobnie w połowie roku. Maksymalny koszt projektu to 2,5 mln euro. Dofinansowanie może wynieść nawet 90 procent.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Nie wiedziałem że Rosja jest w Unii Europejskiej, a to zaskoczenie. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 6
  ddark(2017-04-25)
 • Beskitu spoza uni pozyskać fundusze znaleźli dobra opcje na rozwój xd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2017-04-25)
 • redaktor @ddark - Program Polska - Rosja jest finansowany z funduszy unijnych, mimo że Rosja jak wszyscy wiemy nie jest w Unii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 5
  redaktor(2017-04-25)
 • Pytanie za 100 punktów - kto przygotowuje dokumentację projektu? Jest szansa na realizację niestandardowych rozwiązań, ale słysząc "plac zabaw" jakoś oczyma wyobraźni widzę szablonowo: piaskownicę, różową plastikową zjeżdżalnię i dwie katalogowe huśtawki, a to wszystko ogrodzone zielonym metalowym płotem, który jak zwykle pochłonie większość środków przewidzianych na tenże plac :-/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  Łukasz23(2017-04-25)
 • A omfiteatrze nadal cisza-ruina w tym parku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 4
  (2017-04-25)
 • PO KIEGO ROBIĆ INTERESY z ruskami ? Wystarczy zobaczyć jak traktują Polaków na granicy z obwodem. Możecie robic cuda wianki a jak Putin wywoła wojne to Kaliningrad nafaszerowany po zęby uzbrojeniem zmiecie Polskę w pył bez żadnego uszczerbku na Ruskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 11
  (2017-04-25)
 • Słyszałem że na całej Dolince ma byś największa sralnia dla psów w Unii a takze agencja towarzyska dla psów mają być zamontowane na alejkach zgarniacze do psich odchodów oraz szkoła nauki szczekania dla właścicieli psów oraz psi bar
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 14
  (2017-04-25)
 • ludzie wyrobili sobie pozwolenie MRG aby jeźdźić po tańsze paliwo zapłacili nie mało zostali oszukani bo nikt nie zwrócił ani grosza, więc kto przytulił całą tą kase? jeszcze o dofinansowanie wołają, KPINA !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2017-04-25)
 • No już zaczynajcie szczekać, że wam nie pasuje :) obrońcy drzewek, pseudo artyści i ci, którzy wiedzą najlepiej co dla wszystkich najlepsze :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  Anon(2017-04-25)
 • Żadnych podejrzanych funduszy niemiecko rosyjskich!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2017-04-25)
 • "Na Mierzei i Żuławach myślą nad rewitalizacją i odtworzeniem zlikwidowanych linii kolejki wąskotorowej do Krynicy Morskiej i do Ostaszewa i Nowego Stawu a u nas nic się nie dzieje. Kolej Nadzalewowa aż się prosi o przywrócenie. Turyści z całej Europy będą jeździć i zwiedzać po przypłynięciu jachtami z Morza Bałtyckiego na Zalew Wiślany przez Kanał-Przekop. Mierzeja będzie kasować a druga strona Zalewu Wiślanego - w czarnej d. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 2
  (2017-04-25)
 • Ropuch żadnego wąchania z ruskimi!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 5
  (2017-04-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED