UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Krótka, merytoryczna uwaga do autora tekstu - częstym błędem logicznym jest pleonazm, np. "masło maślane", "cofnąć się do tyłu" czy "kontynuować dalej", a w wykonaniu autora informacji "ul. Grobla św. Jerzego". Po prostu - grobla jest rodzajem ulicy, dlatego prawidłowo się zapisuje Grobla św. Jerzego (tak samo jak Stary Rynek, a nie ul. Stary Rynek, który ma kształt ulicy). Z nadzieją rzucam ten mój wpis, mając nadzieję, że nie będzie to groch o ścianę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    RodemzElbląga(2019-11-06)
  • @RodemzElbląga - Skoro ulica nosi nazwe Grobla Sw Jerzego to jest to ulica :D Wazny jest Jerzy a nie jakas grobla w nazwie. ktoś powie ulica Grobla Sw Jerzego zamaist ulica Grobli Sw Jerzego. Co tez brzmi dziwnie jakby Grobla do niego przynalezala i byla warta upamietnienia bardziej jako on sam ( moze jest tam pochowany XD albo sam ja usypal). Osobiscie nie pasuje mi nazwa tej ulicy. taka niepospolita i wymawiana bez odmiany. Takie niepolskie to. Analogicznie np wymyślam teraz Ulica Lotnisko Lecha Walesy, czy to nie jest dziwne? Ulica Lotniska Lecha Walesy juz brzmi poprawniej ale dalej robi wode z mózgu.
  • Wiesz co to jest grobla?? Raczej tam jest ul. Grobli św Jerzego. A nie Grobla św. Jerzego.
  • Szanowni znawcy - proszę sięgnąć do źródła - Georgendamm, a nie Georgenstrasse
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    RodemzElbląga(2019-11-07)
Reklama