Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komitety wyborcze można zgłaszać przez Internet

Elbląg, Komitety wyborcze można zgłaszać przez Internet

Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła program do wypełniania za pośrednictwem Internetu dokumentów zgłaszających komitet wyborczy organizacji społecznej oraz komitetu wyborczego wyborców. Termin zgłaszania komitetów upływa 4 października.

Sposób tworzenia komitetów wyborczych dla wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego regulują przepisy ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2003 r. Nr 159, poz. 1547, z późniejszymi zmianami). Stanowią one, że czynności wyborcze związane w szczególności ze zgłaszaniem kandydatów na radnych oraz prowadzeniem, na zasadzie wyłączności, kampanii wyborczej na ich rzecz, wykonują, w imieniu partii politycznych i koalicji partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz wyborców, komitety wyborcze utworzone przez te podmioty (art. 64a i art. 64b Ordynacji).
     Komitety wyborcze zgłaszają również kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta – Dz. U. Nr 113, poz. 984, z późniejszymi zmianami).
     Rejestracji komitetów wyborczych można dokonywać za pośrednictwem programu umieszczonego na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pod adresem www.pkw.gov.pl
     Rejestrujący mają do wyboru trzy opcje:
     - komitet wyborczy stowarzyszenia lub innej organizacji
     - komitet wyborczy wyborców utworzony w celu zgłaszania kandydatów do rady w jednej gminie do 20 tys. mieszkańców
     - komitet wyborczy wyborców, tworzą obywatele, w liczbie co najmniej 5, składając pisemne oświadczenie o utworzeniu komitetu z podaniem swoich imion i nazwisk, adresów zamieszkania oraz numerów ewidencyjnych PESEL.
     
     Zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego powinno być dostarczone do PKW po opublikowaniu rozporządzenia o zarządzeniu wyborów, najpóźniej na 50 dni przed wyborami. Na organizowanie się szczególnie mniejszym grupom pozostało więc już niewiele czasu. Termin zgłaszania komitetów wyborczych upływa 4 października, a termin zgłaszania przez komitety list kandydatów 22 października.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm
AMK Kuchnia 2
Szkło ozdobne 6
AMK Meble łazienkowe 5