Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

 
Elbląg, Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych
Rek

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że dojazd do elbląskich cmentarzy w dniach 26 października-3 listopada został zorganizowany następująco:

26 – 31 października (sobota - czwartek) oraz 3 listopada (niedziela)
     Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia.
     Autobusy na liniach nr 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
     Od godz. 9:00 do ok. 17:00 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
     na linii nr 31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
     na linii C z al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 przez obie pętle przy cm. Dębica;
     
     2 listopada
(sobota)
     Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia.
     Autobusy na liniach nr 6 , 11, 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
     Od godz. 9:00 do ok. 17:00 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
     na linii nr 31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
     na linii A z pl. Słowiańskiego przez Sienkiewicza (cm. Agrykola) przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
     na linii C z al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 przez obie pętle przy cm. Dębica;
     
     1 listopada (piątek)
     Od godz. 8:00 do ok. 19:00 do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
     - A Pl. Słowiański - Sienkiewicza – Dębica, pętla DOLNA;
     - B (od 9:00) ul. Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
     - C al. Odrodzenia - Hetmańska – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
     - H ul. Ogólna - Płk. Dąbka - Nowowiejska – Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;
     - 27 al. Odrodzenia - Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
     - 40 (od 9:00) ul. Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla GÓRNA.
     
     Ponadto, 1 listopada (piątek):
     Od godz. 8:00 do ok. 19:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia -Sienkiewicza - Łódzka.
     W godz. 8:00 do ok. 19:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica. W tym dniu od rana, autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa i od godz. 8:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.
     Od godz. 8:00 do ok. 19:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach.
     Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), Rawska, Dębowa.
     Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.
     
     Z uwagi na duże natężenie ruchu, w dniach 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone CYFRAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.
     
     Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów korzystających z papierowych biletów jednorazowych, do ich zakupu w dniach poprzedzających 1 listopada. Jednorazowe bilety papierowe będą także dostępne u kierowców wszystkich autobusów. Apelujemy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko.
     Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronie www.mobilet.pl.
     Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola w dniach 31 października, 1 i 2 listopada, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H.
     
     W dniu 1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.
     Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.
     

Michał Górecki, Zarząd Komunikacji Miejskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • od 1 stycznia 2014 komunikacja miejskia w Elblągu upadnie nieładnie panie prezydencie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 8
  (2013-10-22)
 • Ale masz zryty łeb człowieku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 6
  łowcadeb..li(2013-10-22)
 • to ty masz zryty beret w przetargu na komunikacje miejską w EG ELBLĄSKIE firmy PKA i PKS przegrały po niejasnych okoklicznościach i wygrała firma z Poznania a nasze firmy czekają cienkie lata ale dla ciebie to nic nie znaczy że kupa kierowców straci prace
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 4
  pekaesiak(2013-10-23)
 • PKS ma to w d. .. Ta firma przetrwa bi ma komunikację międzymiastowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2013-10-28)
 • Kiedy tramwajem na cm. Dębica?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  glut(2013-10-31)
 • Wie ktoś, jak dzisiaj z dojazdem na Dębicę? Targeo i google pokazują dziurę. Da się dojechać? Korki? Zamknięta Łęczycka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 4
  Olga_(2013-10-31)
 • A kiedy można kupić bilet miesięczny ZŁODZIEJE skoro 1.2.3 Listopad to u was wolne bandyci a pieniądze weźmiecie 4-go jak za cały miesiąc kryminaliści, złodzieje i patologio społeczna. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  biletolog(2013-11-01)
 • A co może z Poznania przyjdą pracować do Elbląga? Pewnie wszyscy zatrudnienia nie znajdą w Elblągu ale większość z kierowców będzie pracować dla Poznania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  cotons(2013-11-01)
 • Będzie tak jak mówi cotons, tylko, że płace będą pewnie takie jak w Poznaniu - czyli o wiele niższe. Ogólnie śmieszą mnie ceny biletów bo podajże za normalny płaci się 3zł - tyle a nawet więcej jak w miastach kilka razy większych od Elbląga. Jeśli ktoś jeździ codziennie autobusem do pracy to taniej i wygodniej wyjdzie zrzucić się z 2-3 kolegami i zamówienie taxi - podobno w truso można kupić taki karnet za 200zł na którym można przez miesiąc codziennie 2-3 razy jeździć taxi po mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  tajjny(2013-11-01)
 • Brawo brawo brawo!!!!!W tym roku, jak nigdy, organizacja komunikacji była rewelacyjna!:)Pełno autobusów, nie było przepychu i można było normalnie dojechać na cmentarze!Jestem w szoku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Kaffka(2013-11-02)
 • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie :) Łatwiej dać nie wiadomo za co łapkę w dół, niż po prostu odpowiedzieć. Nie ma to jak elbląska życzliwość!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Olga_(2013-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM