Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kongres pod patronatem elbląskiego Klastra

 
Elbląg, Kongres pod patronatem elbląskiego Klastra Kongres odbędzie się w Olsztynie (fot. arch. Witold Sadowski)
Rek

Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast? Jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną w miastach i gminach? Na powyższe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się 28 września w Olsztyńskim Parku Naukowo Technologicznym.

Duży nacisk zostanie położony na poznanie zakresu w jakim północne miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju. Uczestnicy konferencji poznają również, jak wykorzystywać nowe technologie na rozwój inteligentnych miast i gmin. Istotnym tematem do dyskusji będzie także nowoczesny transport publiczny oraz możliwości wdrażania inteligentnego systemu transportowego w miastach.
     Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, prezydenta miasta Olsztyna, wojewody warmińsko-mazurskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, prezydenta miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
     Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł na Sejm RP Urszula Pasławska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, dyrektor departamentu informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Sebastian Christow, główny specjalista w Ministerstwie Gospodarki Sebastian Stępnicki, główny specjalista ds. energii odnawialnej PIOMOT, Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki dr inż Magdalena Rogulska.
     28 września w Olsztynie planowana jest czwarta edycja tego wydarzenia. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities miała miejsce w Warszawie 30 marca. 150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został położony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech. Relacja z inauguracji Kongresu znajduje się tutaj:
     www.inteligentne-miasta.eu/warszawa-video/.
     Rejestracja jest aktywna do 25 września, dlatego prosimy o szybkie podjęcie decyzji.
     Uczestnictwo prosimy zgłaszać przez stronę www.inteligentne-miasta.eu/rejestracja/ lub bezpośrednio do p. Adriany Łączyńskiej (promocja@successpoint.pl, tel. 720 911 824). Więcej o konferencji, w tym aktualny program można sprawdzić na www.inteligentne-miasta.eu/olsztyn-2/
     
     Wydarzenie odbędzie się w godz. 10 -16 w dniu 28 września 2015 r. w Olsztyńskim Parku naukowo-Technologicznym, przy ul. Władysława Trylińskiego 2 w Olsztynie.
     Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz Success Point, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się sporym zainteresowaniem. Więcej informacji na www.inteligentne-miasta.eu.
     
     Kongres odbywa się również pod honorowym patronatem Elbląskiego Klastra Teleinformatycznego ICT AMBER www.ictamber.pl
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wynalazków ponad przeciętność i produkcji nam trzeba przede wszystkim !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-09-24)
 • mam jednak mieszane uczucia w odbiorze tych sensacji a głównie dlatego, że systemy komunikacyjne i logistyka komunikacji jak i urbanistyki w naszej krainie to ugór na którym nie widać właściwie nic poprzez plecy pierwszego rzędu decydentów o skromnych umiejętnościach programowych, komputerowych i decyzyjnych co widać wokół po efektach i perspektywach - jaki dostęp do decyzyjności i codziennego realu mają ludzie młodzi i dojrzali?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AMalejużniekoniecznie(2015-09-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy