Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Ojczyznę kochać trzeba i szanować.

Konkurs wiedzy o turystyce i hotelarstwie

 
Elbląg, Konkurs wiedzy o turystyce i hotelarstwie Na uczestnikó konkursu czekały zadania praktyczne m.in. z animacji (fot. nadesłana)
Rek

W Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się IX edycja konkursu „Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie”. Jak co roku, uczniowie ze szkół o profilach turystycznych i hotelarskich zmierzyli się w rywalizacji sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną, jak również wykonując zawodowe zadania praktyczne. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie ambicji i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami związanymi z hotelarstwem i turystyką. Ważna jest także konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół, nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami uczącymi w szkołach o profilu hotelarskim, a także nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami oraz instytucjami związanymi z branżą turystyczno-hotelarską.
     W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 15 szkół z pięciu województw, zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego. Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa. Pisemny test z zakresu przedmiotów zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej składał się z 50 pytań utworzonych z pytań nadesłanych przez opiekunów uczniów. Czas trwania testu wynosił 60 minut, a każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów.
     W kolejnej części zmierzyło się 6 dwuosobowych zespołów, które zdobyły największą ilość punktów w części teoretycznej. Część praktyczna w recepcji hotelowej polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna dla uczniów kierunku technik obsługi turystycznej polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego.
     Komisja konkursowa, po dodaniu punktów zdobytych przez uczniów podczas obu części konkursu, ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęły: Angelika Parzych i Krystyna Bąkowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Na podium stanęły także uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach – Patrycja Łocwik i Patrycja Januszewska oraz Dagmara Zając i Klaudia Urbaniak z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.
     Za organizację konkursu odpowiedzialne były nauczycielki ZSG: Beata Lesz, Urszula Samel, Joanna Kaczan-Gumińska.
     Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęły Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademia Morska w Gdyni.

oprac. red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe