Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krasulski pierwszy, Wilk czwarty

 
Elbląg, Krasulski pierwszy, Wilk czwarty Od lewej: Sławomir Sadowski, Leonard Krasulski i Robert Szaj (fot. Michał Skorupa)
Rek

Regionalne władze Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły, kto będzie kandydował w zbliżających się wyborach parlamentarnych w okręgu elbląskim. Numerem jeden na liście PiS do Sejmu jest Leonard Krasulski, poseł ostatnich trzech kadencji, na miejscu czwartym znalazł się Jerzy Wilk, były prezydent miasta. Wiadomo również, że podczas kampanii wyborczej do okręgu przyjedzie Beata Szydło oraz Jarosław Kaczyński.

Krasulski "jedynką" na liście do Sejmu
     
- Lista poselska, która została przygotowana obejmuje cały okręg wyborczy. Są na niej przedstawiciele wszystkich powiatów i regionów, które są w okręgu nr 34. Znalazły się tam osoby doświadczone, które w parlamencie spędziły kilka kadencji, jak poseł Leonard Krasulski, są też osoby młode, które rozpoczynają swoją przygodę z demokracją - mówił Robert Szaj, szef sztabu wyborczego w okręgu nr 34. - Na naszej liście są kandydaci, którzy są znani w lokalnych społecznościach.
     Na pierwszym miejscu znalazł się Leonard Krasulski, poseł na sejm V, VI i VII kadencji, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w regionie elbląskim. Drugie miejsce zajęła Karolina Motyka- Kozioł - reprezentuje powiat braniewski. Miejsce trzecie przypadło Zbigniewowi Babalskiemu, przedstawicielowi powiatu ostródzkiego. Na czwartym miejscu listy znalazł się Jerzy Wilk, reprezentujący Elbląg.
     Piąte miejsce dostał Jacek Pawlik, reprezentujący Lidzbark Warmiński, a szóste – Robert Gontarz, reprezentant powiatu działdowskiego. Siódme miejsce zajęła Renata Rochnowska, która jest przedstawicielką powiatu nowomiejskiego, ósme Adam Ołdakowski, który reprezentuje powiat bartoszycki. Miejsce dziewiąte to Elżbieta Węglewska, reprezentantka powiatu działdowskiego, a na dziesiątym znalazła się Anna Ziembla reprezentująca Elbląg. Miejsce 11. to Marian Licznerski z powiatu iławskiego, na miejscu 12. znalazł się Jerzy Ewertowski, przedstawiciel powiatu iławskiego, Na miejscu 13. widnieje Joanna Kulczyk, reprezentantka powiatu ostródzkiego, na 15. miejscu na liście jest Anna Szczawińska z powiatu iławskiego, natomiast na 16. znalazł się Winicjusz Sokół z powiatu braniewskiego.
     - Każdy okręg zgłasza swoich kandydatów, a także trzy, cztery nazwiska rezerwowe. Zatwierdza je komitet polityczny, a potem w obrębie tych nazwisk porusza się prezes Jarosław Kaczyński – mówił Krasulski. - U nas taka sytuacja nastąpiła, rezygnację złożył pan Zenon Gajewski z Działdowa. Szef sztabu w ciągu trzech godzin musi uzgodnić uzupełnienie kandydatury.
     
     Radny wojewódzki i lekarka startują do Senatu
     Kandydaci do Senatu, którzy startują z listy Prawa i Sprawiedliwości to Sławomir Sadowski (okręg nr 84), senator VI i VII kadencji z okręgu elbląskiego, a także Bogusława Orzechowska (okręg nr 85) z Ostródy.
     - Każdy z nas reprezentuje pewne wartości, każdy z kandydatów do Senatu myśli przede wszystkim o swoim regionie – mówił Sadowski, który jest również radnym województwa warmińsko- mazurskiego.
     
     Znane postacie i Internet – tak chcą walczyć o głosy
     Na razie kandydaci zbierają podpisy, a listy nie są jeszcze zarejestrowane. Jak wyjaśniał Robert Szaj jest na to czas do 15 września. Dopiero wtedy ruszy kampania wyborcza.
     - Chcielibyśmy zaprezentować najważniejsze problemy, które są do rozwiązania w tym regionie. Te sprawy są dla kandydatów najważniejsze – mówił Robert Szaj. - Podczas kampanii wyborczej do naszego okręgu przyjedzie Beata Szydło, kandydatka na premiera, a także prezes Jarosław Kaczyński.
     Jak zapowiedział Leonard Krasulski w tych wyborach ważną rolę odegra również Internet. Tym w sztabie będzie zajmował się Tomasz Staniecki.
     - W tych wyborach szczególnie chcemy uwzględnić internautów i Internet, a także pokazać, że umiemy się posługiwać komputerem. To najnowocześniejszy i najszybszy sposób przekazywania informacji między kandydatami a mediami – mówił Krasulski.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok