UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto będzie marszałkiem?

 
Elbląg, Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na marszałka jest Gustaw Marek Brzezin
Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na marszałka jest Gustaw Marek Brzezin (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

W sobotę w Olsztynie odbędzie się zjazd regionalny Platformy Obywatelskiej, który ma zatwierdzić umowę koalicyjną z PSL i Nowoczesną w sprawie władzy w regionie. Nadal nie wiadomo, kto będzie marszałkiem, bo negocjacje cały czas trwają. Żelaznych kandydatów jest co najmniej dwóch.

Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się 23 listopada. W programie przewidziano ślubowanie nowo wybranych radnych i wybór przewodniczącego Sejmiku. Co z wyborem marszałka i pozostałych członków zarządu? Losy tych stanowisk jeszcze się ważą, dzisiaj w Warszawie trwają rozmowy koalicyjne między Koalicją Obywatelską i PSL.
       - Rozmowy trwają, za wcześnie na komentarze – odpisał nam dzisiaj około godz. 14 Jacek Protas, szef PO w regionie.
       Wczoraj w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” przyznał, że pewna jest koalicja PSL i Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Warmińsko-Mazurskim. - A co do reszty rozmawiamy – stwierdził wówczas.
       Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w grze o fotel marszałka liczą się trzy nazwiska: dotychczasowy marszałek Gustaw Marek Brzezin (PSL), Marcin Kuchciński, członek zarządu województwa w minionej kadencji (PO). - O powrocie na fotel marszałka myśli też Jacek Protas – zdradził nam jeden z polityków PO.
       - Na to się nie chcą się zgodzić centralne władze PO, bo chcą by Jacek Protas kandydował w przyszłym roku do europarlamentu – powiedział nam jeden z działaczy PO.
       Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na marszałka w tej sytuacji wydaje się Gustaw Marek Brzezin. PSL naciska na Koalicję Obywatelską, by w niektórych regionach pozostawić dotychczasowych marszałków, wywodzących się z tej partii. Tak ma być na Mazowszu i prawdopodobnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie PSL uzyskało bardzo dobry wynik 19,5 proc. głosów. A to mocna karta przetargowa w negocjacjach.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dziwne, że w KON-STY-TUC-JA nie ma zapisu, że baronowie z PSL muszą być marszałkami w województwach. Niedopatrzenie Waldka Pawljaka&Co. Nasze miasto jest żywym przykładem wspaniałego, harmonijnego i potężnego rozwoju całego województwa warmińsko-mazurskiego. Elbląg to beneficjent tych osiągnięć, czerpie z nich pełnymi garściami. Na każdym kroku widać, że samorząd warmińsko-mazurski docenia rangę miasta, ilość inwestycji, mnogość nowoczesnych rozwiązań wręcz poraża. Bogu plus Gintowt-Dziewałtowskiemu plus śp. Cegielskiej elblążanie niech dziękują, że znaleźliśmy się po tej stronie granicy. Teraz dopiero doceniamy jak wspaniałomyślnym i dalekowzrocznym krokiem było umieszczenie Elbląga w tym województwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  33 6
  zadowolony_jak_nie_wiem_co(2018-11-15)
 • Przecież konkurs na marszałka wygrał pan Piotr Lichociński;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  zarcik(2018-11-15)
 • No najważniejsze aby nie PROTAS specjalista od zimnych term rozwalenia PO w referendum do dziś?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 0
  Prorok_Igor(2018-11-15)
 • Województwo z najwyższą stopą bezrobocia i najniższymi placami w Polsce. Od lat rządzące przez sitwę PO i PSL. Ludzie nic się nie nauczyli i wybierają ciągle tych samych. Trzeba stąd wyjeżdżać i tyle, nie ma przyszłości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  48 6
  rolio(2018-11-15)
 • Nie pisiorek lepszy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 10
  (2018-11-15)
 • Teraz czas na marszałka z KO bo wygrało wybory. PSL mając większość 4 lata temu zdecydowało że to stanowisko się im należy. A więc zgodnie z ich rozumowaniem na tę 5 letnią kadencję powinien być marszałek z Platformy. Nie ma innej opcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  kolo(2018-11-15)
 • To ten co odwołał mecz. Olimpii??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 6
  (2018-11-15)
 • to nie ma absolutnie żadnego znaczenia kto będzie, ale to absolutnie, jak była bieda tak będzie bieda,realnie to mogłoby i nie być żadnego marszałka i to też nic by nie zmieniło, proponuję na marszałka wybrać amebę, będzie taniej a skutek ten sam jakby był czlowiek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 0
  Flag(2018-11-15)
 • Inteligencie mecz odwołał wojewoda nie marszałek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  Oe(2018-11-15)
 • @Oe - Inteligencie No2 nie odwołał meczu, a imprezę masową. Mecz mógł się odbyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  IIII(2018-11-15)
 • po jaką cholerę nam kolejny nierób, po cholerę marszałek, od czego ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  grace(2018-11-15)
 • Glosujecie na dawne komunistyczne ugrupowanie i jeszcze się dziwić, że człowiek który nie potrafi wydawać pieniędzy unijnych nadal chcesz być marszałkiem ⁉️
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 8
  (2018-11-15)
Reklama