UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto załata dziury w jezdni?

 
Elbląg, Kto załata dziury w jezdni?
Miasto szuka firmy, który zajmie sie naprawą nawierzchni jezdni oraz chodnikami (fot. arch. MS)

Dziury w jezdniach czy krzywe chodniki to zmora mieszkańców naszego miasta. Jak co roku po zimie tych dziur i nierówności jest jeszcze więcej. Trzeba je naprawić więc miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę tych robót.

Przetarg podzielony jest na dwie części. Pierwsza dotyczy jezdni, druga chodników.
     Wyłoniony w przetargu zwycięzca w zakresie napraw jezdni będzie musiał wykonywać remonty nawierzchni jezdni: bitumicznych, betonowych, tłuczniowych, kamiennych i gruntowych. Będzie również odpowiedzialny za konserwację wpustów kanalizacji deszczowej, a także konserwację i odtwarzanie rowów oraz urządzeń odwadniających pasy drogowe. Zakres bieżącego utrzymania chodników obejmuje natomiast remonty cząstkowe chodników z nawierzchni betonowych, kamiennych i bitumicznych wraz z regulacją urządzeń infrastruktury technicznej. Miasto wymaga udzielenia minimum 24 miesięcy gwarancji.
     Termin składania ofert mija 10 marca. Wykonawca  będzie zajmował się drogami i chodnikami do 30 listopada.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ja wiem kto będzie łatał. Ta sama firma co rok temu, dwa lata temu itd. Byli najtańsi. Teraz też będą. A dziury z reguły powstają w tych samych miejscach. Dlaczego? Bo można zrobić albo dobrze albo tanio. Władza wybiera tanio. Ale czy na pewno jest to tanio?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  hamulcowy(2017-02-24)
 • Obudż się portELu, Obr. Pokoju już załatana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  (2017-02-24)
 • Masters
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  Stogos(2017-02-24)
 • Ja mogę załatać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Krawcowa.Genia(2017-02-24)
 • co roku po zimie były i są dziury w jezdniach. Także trudno uporać się z dziurawymi mózgownicami właścicieli psów. po każdej zimie jawi się nam osrany i śmierdzący Elbląg. w trakcie roku jest to mniej widoczne, bo kosiarzem mielą psie gówna z koszoną trawą i częśc jest zgrabiona i zebrana ( albo i nie), a część w postaci sproszkowanych bakterii kałowych, mieszkańcy filtrują we własnych nosach i gardłach. słyszałam, że kiedyś Rada Miasta podjęła już uchwałą porządkowo - mandatową w tej sprawie, tylko nikt jakoś tego nie pilnuje, a sądzę, ż Miasto sporo by zarobiło na psich mandatach, bo psów jest coraz więcej a ich właścicielom rozumu i kultury raczej ubywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2017-02-24)
 • Znowu przypadek czy ponownie temat zerzniety z info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Tank tylko się pytam(2017-02-24)
 • Na Robotniczej położyli nowy asfalt, a na wysokości sklepu Społem studzienka już jest zapadnięta. Partactwo. Czy wykonawca tego bubla to poprawi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  stoppartactwu(2017-02-24)
 • tylko nie dla firm z olsztyna i mazur paszli won.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-02-24)
 • Może i Obrońców już załatana, jednak nowa nawierzchnia nie wytrzyma nawet dziesiątej części tego co stara betonowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-02-24)
 • za studzienki to jest odpowiedzialne EPWiK - i nikt więcej. Ile czasu jeszcze trzeba aby i tam zrobić porządek ? Kolesiostwo, partactwo itd. A po co się wysilać, skoro czy się stoi czy się leży te 6000 zł się należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  czas+na_dobrą_zmianę_w_EPWiK(2017-02-24)
 • Myślę że za psa i starego grata na parkingu powinien być mandat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-02-24)
 • Chcesz dobrej zmiany, to wróć do szkoły, dowiedz się kto odpowiada za regulację wpust ów deszczowych,bo ja wiem, że miasto. 6000 zł chyba cię ktoś opuścił, na kwartał bym się zgodził, hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gen.jaruze(2017-02-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 11
Fronty mdf frezowane biały mat
AMK Kuchnia 10
AMK Kuchnia 1