UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Łapki na kierownicę

Elbląg, Łapki na kierownicę

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpisuje się w ogólnokrajowe działania pod nazwą „Łapki na kierownicę”. Policjanci rozdawali ulotki mówiące o tym, by nie używać telefonów komórkowych w trakcie kierowania autem.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w dniach 14 – 25 czerwca zainicjowało kampanię dotyczącą przeciwdziałaniu zagrożeniom w ruchu drogowym, jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy. Policjanci elbląskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na kierujących naruszających ten przepis. - Na tę okoliczność otrzymaliśmy ulotki edukacyjne, które wręczamy kierowcom podczas kontroli – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Warto przypomnieć, że popełnienie takiego wykroczenia skutkuje nałożeniem na kierującego mandatu karnego w wysokości 200 zł oraz dopisaniem do jego konta 5 punktów karnych.
       To jednak tylko jedna z konsekwencji takiego zachowania. Najniebezpieczniejsze jest wydłużenie czasu reakcji kierującego. Jadąc z prędkością 100 km/h w ciągu 1 sekundy przemierzamy odległość około 28 metrów. To jeden z elementów, który wpływa na drogę zatrzymania pojazdu. Stąd, jeśli jesteśmy skupieni na telefonie komórkowym, możemy nie mieć czasu na odpowiednio szybkie zareagowanie na zmieniającą się sytuację na drodze.
       W naszym województwie w roku 2016r. policja nałożyła ponad 2 100 mandatów karnych za wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy. W dniu 14 czerwca Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie przeprowadziła briefing prasowy dotyczący tego zagadnienia.
       O akcji można przeczytać również na stronie Komendy Główniej Policji.
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama