Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ławnicy poszukiwani

Urząd Miejski w Elblągu, na wniosek Prezesa Sądu Okręgowego, ogłasza uzupełniający nabór kandydatów na ławników na kadencję 2008-2011. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 grudnia w Urzędzie Miejskim.

Kandydatów na ławników, radom gmin, mogą zgłaszać prezesi sądów, stowarzyszenia, organizacje związkowe, organizacje pracodawców i inne organizacje zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej 25 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie miasta.
     Kandydatów na ławników do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy mogą zgłaszać związki zawodowe oraz organizacje pracodawców.
     Zgłoszenia kandydatów dokonuje się na karcie zgłoszeniowej, którą można pobrać ze strony internetowej www.ms.gov.pl lub w pokoju 95 Urzędu Miejskiego w Elblągu. Do karty kandydat ma obowiązek załączyć: 3 aktualne fotografie, informację z Krajowego Rejestru Karnego, oświadczenie, że nie toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie karne, zaświadczenie lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika.
     Do karty złożonej przez grupę obywateli dołącza się listę osób popierających kandydata (wzór listy można również pobrać z pok. 95 Urzędu Miejskiego w Elblągu).
     Zgłoszenia kandydatów na ławników na kadencję 2008-2011 przyjmowane będą do 10 grudnia w Wydziale Spraw Obywatelskich UM w Elblągu. Dodatkowych informacji nt. naboru można uzyskać pod nr tel.055 239-30-95.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • za 150 pln miesiecznie to raczej napewno sie nie oplaca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-15)
 • Jeden z radnych obiecywał, że jego, ,pani" i tak zostanie ławniczką i widzę, że dopnie swego. Ciekawe, komu zależało tak bardzo na tym, ,uzupełnieniu" ?, Jeśli wśród kandydatek będzie IA - to wszystko jasne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-16)
 • Ciekawe ile taki ławnik miesięcznie dostanie ? Wie ktoś ? Może warto się zainteresować taką "pracą" ?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gall Anonim(2007-11-19)
 • coraz mniej społeczników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-07)
 • Dziwię się, że ogłasza się dodatkowy nabór. W minionej kadencji argumentem na nie powoływanie ławników na wokandy był ich nadmiar. A w tej kadencji za mało?To wszystko fikcja na papierze. Muszą wypełnić ilość osób, dlatego sztucznie wypełniają listę. W praktyce wygląda to tak, że na rozprawy chodzą tylko i tak te same osoby - wybrane, by mogły zarobić jakieś pieniądze. Pozostali darmo domagają się zaproszeń na rozprawy. Nie ma żadnego porządku, grafiku, czy harmonogramu. Decyduje sekretarka sądowa, chociaż oficjalnie szef wydziału. To wielka klika i "układy" - dlatego szkoda zdrowia dla tej funkcji i instytucji - ławnik minionej kadencji. Nigdy więcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-07)
 • trzeba mieć skończone 30 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-07)
 • O co w tym wszystkim chodzi ? Może ktoś mi wyjaśni z byłych lub obecnych ławników, mianowicie kasa z tego żadna (53 zł za 1 dzień, raz w miesiącu), a jak patrze na nazwiska ostatnio wybranych ławników, to same znane w Elblągu postaci, dobrze sytuowani ludzie, często na wysokich stanowiskach. Na czym polegają więc uroki tej funkcji, że ci ludzie tak garną się do tego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podpis(2007-12-08)
 • Ludzie! Wybory uzupełniające na ławników sądowych są przeprowadzane dlatego, że. .. .. nie było wcześniej osób chętnych zasiadać w składach orzekających, a dlaczego nie było chętnych – sami sobie odpowiadacie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-08)
 • Niech ktoś wyjasni dlaczego dyrektorzy firm ida na ławników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-08)
 • "Ludzie! Wybory uzupełniające na ławników sądowych są przeprowadzane dlatego, że. .. .. nie było wcześniej osób chętnych zasiadać w składach orzekających, a dlaczego nie było chętnych – sami sobie odpowiadacie?" - mylisz się, chętnych było 132 osoby, miejsc 78,a wybrano 73 ławników. Dodatkowy nabór wynika głównie z faktu, że pewien parytet miejsc w sądzie okręgowym, przeznaczony jest dla ludzi z Ostródy, Działdowa, Pasłęka itd, czyli z całego okręgu, tam ludzie się nie pozgłaszali, nic dziwnego, że nie chce im się takiego kawału drogi dojeżdżać żeby orzekać za 50 zł w Elblągu. I teraz na te miejsca prezes sądu poprosił o dobranie ludzi z Elbląga, bo ci właśnie chcą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podpis(2007-12-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA