Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lewa strona maszeruje razem

 
Elbląg, Lewa strona maszeruje razem Janusz Nowak jest kandydatem lewicy na prezydenta Elbląga, obok szef sztabu wyborczego - Sławomir W. Malinowski (fot. AD)
Rek

Janusz Nowak jest kandydatem na prezydenta Elbląga popieranym przez koalicję Lewica Razem. Razem z Nowakiem kroczy Sławomir W. Malinowski, który w obecnej Radzie Miejskiej reprezentuje ... KWW Witolda Wróblewskiego.

Tu niespodzianki nie było. Janusz Nowak z SLD jest kandydatem na prezydenta Elbląga połączonych sił lewicy. Porozumienie pod hasłem Lewica Razem podpisali: SLD, Koło Ligi Kobiet Polskich Fantazja, Związek Nauczycielstwa Polskiego, OPZZ, Socjaldemokracja Polska, Forum Równych Szans i Praw Kobiet, Polski Związek Działkowców.
     Niespodzianką było natomiast zaprezentowanie podczas dzisiejszej konferencji (25 września) Sławomira W. Malinowskiego, jako szefa sztabu wyborczego Nowaka. Malinowski bowiem w obecnej Radzie Miejskiej reprezentuje KWW Witolda Wróblewskiego, który również bierze udział w wyścigu do fotela prezydenckiego. - Zakończyliśmy współpracę, ale nie z mojej woli – zaznaczył Sławomir W. Malinowski. - Nie oznacza to, że wstąpię teraz do SLD, ale będę wspierał Janusza Nowaka.
     Janusz Nowak to doświadczony polityk lokalny. Pięć kadencji w samorządzie, przez trzy był przewodniczącym Rady Miejskiej – teraz, po raz pierwszy, z woli wszystkich radnych. Podczas przedterminowych wyborów w 2013 r. ubiegał się o prezydenturę w Elblągu, zajmując ostatecznie czwarte miejsce (3 827 głosów). Tuż za Witoldem Wróblewskim. Programu wyborczego na listopadową szarżę jeszcze nie chciał zdradzić, ale kilka punktów z poprzedniego w nim zawrze, resztę skonsultuje z lewicową koalicją.
     - Uzdrowienie finansów miejskich, inwestycje nie tylko w centrum, ale także w dzielnicach na obrzeżach miasta – to część planów kandydata Janusza Nowaka. A co ponadto? - Nie godzę się , by Elbląg był ośrodkiem obsługi rolnictwa. To miasto przemysłowe – takie było i będzie czy to się podoba rządzącym czy nie – stanowczo podkreślił. - Trzeba też rozwijać nasz port. Stawiam również na szkolnictwo zawodowe – zarówno średnie, jak i wyższe. stawiać na szkolnictwo zawodowe.
     Lewica Razem pójdzie razem do wyborów prezydenckich, przedstawi także wspólne listy do rady. Póki co, 6 października przedstawi swój program .
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW BIZNES
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata